شما چه تصمیمی دارید، می‌خواهید خودتان ادامه بدهید؟

تفاوت های اساسی مرکز رشد و شتاب‌دهنده
شما چه تصمیمی دارید، می‌خواهید خودتان ادامه بدهید؟
۰۲ Shahrivar 1396 بدون دیدگاه اخبار استارت آپی https://goo.gl/15QfBf
مرضیه شاوردی مشاور مدیریت فناوری و نوآوری |  تیم‌ها و افراد نوآور برای راه‌اندازی كسب‌وكارهای نوپای خود، به منابعی (مالی، مدیریتی، فنی و...) نیاز دارند كه گاه تأمین آنها برایشان دشوار است. ازاین‌رو سازوكارهای مختلفی برای حمایت از ایده‌های نوآورانه و كمك به تجاری‌سازی آنها شكل گرفته است ...
شما چه تصمیمی دارید، می‌خواهید خودتان ادامه بدهید؟

مراكز رشد ازجمله نهادهای حامی كسب‌وكارهای كوچك و نوپا هستند كه شكل‌گیری آنها از اواخر دهه ۷۰ در كشور آغاز شده است. نهاد دیگری كه به‌ویژه در سال‌های اخیر در كشور برای حمایت از توسعه شركت‌های نوپا مطرح شده است، «شتاب‌دهنده» است. با ازدیاد شتاب‌دهنده‌ها، برای بسیاری از صاحبان ایده، فعالان حوزه كارآفرینی، استارت‌آپ‌ها و شركت‌های فناور سؤال‌هایی در این زمینه پیش آمده است: مركز رشد و شتاب‌دهنده چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟ مزایا و معایب هریك چیست؟ چه خدماتی به شركت‌ها یا افراد نوآور و كارآفرین ارائه می‌كنند؟ كدام‌یك بهتر می‌تواند نیازهای آنها را برآورده كند؟ 
جدول مقایسه‌ای زیر، شباهت‌ها و تفاوت‌های این دو را به‌طور خلاصه نشان می‌دهد و کمک می‌کند انتخاب میان ورود به مرکز رشد یا شتاب‌دهنده به فراخور نیاز کسب‌و‌کار، آسان‌تر شود.

 

مراكز رشد ازجمله نهادهای حامی كسب‌وكارهای كوچك و نوپا هستند كه شكل‌گیری آنها از اواخر دهه ۷۰ در كشور آغاز شده است. نهاد دیگری كه به‌ویژه در سال‌های اخیر در كشور برای حمایت از توسعه شركت‌های نوپا مطرح شده است، «شتاب‌دهنده» است. با ازدیاد شتاب‌دهنده‌ها، برای بسیاری از صاحبان ایده، فعالان حوزه كارآفرینی، استارت‌آپ‌ها و شركت‌های فناور سؤال‌هایی در این زمینه پیش آمده است: مركز رشد و شتاب‌دهنده چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

 

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎