مراكز رشد ازجمله نهادهای حامی كسب‌وكارهای كوچك و نوپا هستند كه شكل‌گیری آنها از اواخر دهه 70 در كشور آغاز شده است. نهاد دیگری كه به‌ویژه در سال‌های اخیر در كشور برای حمایت از توسعه شركت‌های نوپا مطرح شده است، «شتاب‌دهنده» است. با ازدیاد شتاب‌دهنده‌ها، برای بسیاری از صاحبان ایده، فعالان حوزه كارآفرینی، استارت‌آپ‌ها و شركت‌های فناور سؤال‌هایی در این زمینه پیش آمده است: مركز رشد و شتاب‌دهنده چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟ مزایا و معایب هریك چیست؟ چه خدماتی به شركت‌ها یا افراد نوآور و كارآفرین ارائه می‌كنند؟ كدام‌یك بهتر می‌تواند نیازهای آنها را برآورده كند؟ 

جدول مقایسه‌ای زیر، شباهت‌ها و تفاوت‌های این دو را به‌طور خلاصه نشان می‌دهد و کمک می‌کند انتخاب میان ورود به مرکز رشد یا شتاب‌دهنده به فراخور نیاز کسب‌و‌کار، آسان‌تر شود.

 

مراكز رشد ازجمله نهادهای حامی كسب‌وكارهای كوچك و نوپا هستند كه شكل‌گیری آنها از اواخر دهه 70 در كشور آغاز شده است. نهاد دیگری كه به‌ویژه در سال‌های اخیر در كشور برای حمایت از توسعه شركت‌های نوپا مطرح شده است، «شتاب‌دهنده» است. با ازدیاد شتاب‌دهنده‌ها، برای بسیاری از صاحبان ایده، فعالان حوزه كارآفرینی، استارت‌آپ‌ها و شركت‌های فناور سؤال‌هایی در این زمینه پیش آمده است: مركز رشد و شتاب‌دهنده چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

 

لینک کوتاه : http://bit.ly/2BL2oHe

دیدگاه شما چیست؟

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید