سوئدي ها بخشی از سهام دیجی کالا و کافه بازار را خریدند

سوئدي ها بخشی از سهام دیجی کالا و کافه بازار را خریدند
۱۷ فروردین ۱۳۹۵ ۲ بدون دسته بندی اکبر هاشمی http://goo.gl/EShNxb
شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران در نامه‌ای به سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: این شرکت نسبت به واگذاری ۷.۸۳ درصد سهام شرکت نوین‌اندیشان سرآوا پارس به سرمایه‌گذاران خارجی به ارزش ۶ میلیون و ۳۷۷ هزار و ۹۱۷ یورو اقدام کرده است    

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران در نامه‌ای به سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: این شرکت نسبت به واگذاری ۷.۸۳ درصد سهام شرکت نوین‌اندیشان سرآوا پارس به سرمایه‌گذاران خارجی به ارزش ۶ میلیون و ۳۷۷ هزار و ۹۱۷ یورو اقدام کرده است.

شركت توسعه صنعتي ايران ۲سال پيش بخشي از سهام شركت نوين‌انديشان سرآوا پارس، فعال در حوزه تجارت الكترونيك و اپليكيشن‌هاي موبايلي را خريد. ميزان اوليه سهام شركت توسعه صنعتي ايران در شركت نوين‌انديشان سرآواپارس، ۱۵درصد بود كه پس از انجام معامله اخير اين ميزان به ۶.۴۴درصد تقليل يافته است. شركت نوين‌انديشان سرآوا پارس، مالك عمده سهام سايت‌هايي چون ديجي‌كالا، كافه‌بازار و آواتك است. سرمايه‌گذاري توسعه صنعتي ايران با وجود ۲۴۰هزار نفر در تركيب سهامداري‌اش بزرگ‌ترين شركت بورس به لحاظ تعداد سهامداران است.

طبق توضيح مديرعامل سرمايه‌گذاري توسعه صنعتي ايران به سازمان بورس، كاهش ميزان مالكيت سهام اين شركت در نوين‌انديشان سرآوا پارس به ۲دليل رخ داده است:

فروش بخشي از سهام شركت فوق به سرمايه‌گذاران سوئدي
افزايش سرمايه شركت نوين‌انديشان سرآواپارس و ورود سرمايه‌گذاران خارجي به مجموعه سهامداران اين شركت.

براساس نامه مديرعامل شركت سرمايه‌گذاري توسعه صنعتي ايران وجه معامله مزبور در ۴قسط تاپايان سال ۲۰۱۶ميلادي دريافت خواهد شد. قسط اول معادل يك‌چهارم كل مبلغ، در تاريخ ۱۴فروردين۹۵ مقارن با پايان فصل اول ميلادي به‌صورت ارزي در حساب بانكي شركت وصول و قطعيت معامله محرز شد. بهاي تمام‌شده سهام واگذار شده معادل ۴۷ميليارد ريال و درآمد واگذاري سرمايه‌گذاري براساس نرخ ارز روز ۱۶فروردين در بازار آزاد معادل ۲۰۵ميليارد ريال و براساس نرخ ارز رسمي معادل ۱۷۳ميليارد ريال است كه رقم آن با توجه به نرخ تسعير ارز در زمان وصول اقساط تعديل خواهد شد. مبلغ دقيق سود واگذاري درصورت‌هاي مالي ادواري براساس نرخ واقعي تسعير و گزارش خواهد شد.

منبع :همشهری ان لاین

دیدگاه‌ها

سلام کارمن درمورد خرید وفروش املاک صنعتی اعم از کارخانجات /کشت وصنعت/کشاورزی/باغداری/گاوداری/مرغداری/پرورش ماهی/جایگاه پمپ بنزین/هتل و......می باشد درحین کار با کارآفرینهای بسیاری مواجه میشوم که نیاز به معرفی دارند پیشنهادم اینست که باهم دراین مورد به شکل خاص همکاری داشته باشیم /چگونگی آن باشما.اگر okهستید پیغام بگذارید شماره بنده درتلگرام ۰۹۲۱۲۲۱۸۷۱۲
ایمیل نویسنده: 
ghtv2014@gmail.com

دیجی کالا یکی از بهترین فروشگاه های آنلاین ایران و خاورمیانه می باشد. اما از آنجا که هیچ سیستمی در هیچ زمینه ای کامل و بیعیب نیست، طبیعتا دیجی کالا هم می تواند بهتر از اینها باشد. در لینک پایین برخی از مشکلات بدیهی دیجی کالا بصورت تخصصی همراه با ارائه راه حل نوشته شده است. http://www.tehran.bz/%d8%af%db%8c%d8%ac%db%8c-%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%a7/ مشکلاتی که در صورت توجه و رفع آنها قابلیتهای بالقوه بیشتری از توان دیجی کالا آزاد خواهد شد. همچنین این نوشته می تواند راهنمای بسیاری از کسب و کارها و وبمسترهای ایرانی که دیجی کالا را الگوی کسب و کار خود کرده اند باشد.
ایمیل نویسنده: 
mmd.name@yahoo.com

صفحه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎