۸ پی مهم در بازاریابی برندهای لوکس بخش دوم

۸ پی مهم در بازاریابی برندهای لوکس بخش دوم
۰۸ خرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه برند و تبلیغات https://goo.gl/4egc74
یادداشت سامان سنندجی | پرسونای برند لوکس عمدتا منتج از برجستگی متمایز آن به‌علاوه انسجام کاربردهای آن در نظر مشتری و دوم ارتباط برند در طول تبلیغات آن است. هویت بصری برند، جذبه و ارزش احساسی برند را در ظاهر آن جمع می‌کند. هماهنگی منظم و متمایز بصری، برای ایجاد تصویر ذهنی متمایز برند بسیار مهم است ...
8 پی مهم در بازاریابی برندهای لوکس بخش دوم
  •  پرسونا (Persona)

پرسونای برند لوکس عمدتا منتج از برجستگی متمایز آن به‌علاوه انسجام کاربردهای آن در نظر مشتری و دوم ارتباط برند در طول تبلیغات آن است. هویت بصری برند، جذبه و ارزش احساسی برند را در ظاهر آن جمع می‌کند. هماهنگی منظم و متمایز بصری، برای ایجاد تصویر ذهنی متمایز برند بسیار مهم است.
هماهنگی بصری برند می‌تواند به‌وسیله کاربرد منسجم هویت آن، رنگ‌های برند، دیگر عناصر طراحی مانند نمادها، طراحی منحصربه‌فرد، محیط برندینگ و حتی تن صدای منحصر‌به‌فرد نمود پیدا کند. درحالی‌که هویت بصری برند لوکس یک فاکتور نسبتا ثابت و مستحکم است‌، اما تبلیغ برند لوکس یک ابزار پویا و چندجانبه محسوب می‌شود.
اگرچه گذشته برند نقش مخصوص به خود را ایفا می‌کند، حفظ ویژگی به‌روز و جذاب‌بودن امروزی، برای ارتباط با دوام و پایدار برند بسیار با اهمیت است. بنابراین تبلیغات لوکس نه‌تنها نیازمند ایجاد میل برای کلکسیون‌های فصلی است‌، بلکه همزمان بایستی با دلخواه و آرمانی‌کردن برند جذابیت آن را افزایش دهد. در یک سطح کلی، پیام‌های تبلیغاتی لوکس می‌توانند موارد زیر را شامل شوند:
 نمایش لذت و عاطفی‌بودن برند برای دور‌کردن آن از برندهای تولید انبوه.
 خلق‌کردن دنیا و محیطی که کاملا استثنایی و مختص نشان برند است.
 به‌وجود آوردن تفاوت‌های اساسی در تولید و موارد اجرایی آن.
یک روند نسبتا جدید در ارتباط برندهای لوکس، استفاده از پیام‌های بازرگانی طولانی یا فیلم‌های ویدئویی کوتاه برای ایجاد علاقه با مخاطب آنلاین است. پر‌واضح است که این روند حرفه‌ای برای برندهای لوکس که در جست‌وجوی پلی بین دنیای تبلیغات چاپی و دنیای آنلاین به سرعت درحال گسترش هستند، می‌تواند کارکرد داشته باشد. این تبلیغات می‌توانند در ‌طول دقایق کوتاهی یک فهم روشن از تصویر برند یا داستانی که برند در تلاش برای انتقال است، به بیننده منتقل کنند. فارغ از این مسائل، برندهای لوکس همراه با تصمیم افزایش «ارتباط حسی» از طریق تبلیغات، در جست‌وجوی فضاهای دیجیتالی به‌وسیله همراه‌کردن آنها در برنامه‌های فعال‌سازی خود بوده‌اند.
هدف این کار نیز ایجاد یک رابطه نزدیک با برند است که فراتر از محصول می‌رود تا آنجا که مشتریان فکر می‌کنند نیمه گمشده خود را یافته‌اند. 
برای مثال، برند تیفانی با هدف تقویت ارتباط برند خود با عشق و احساس، سایت 
whatmakeslovetrue.com و یک اپلیکیشن آیفون را به‌عنوان راهنمایی برای کسانی‌که می‌خواهند روابط عاشقانه خود را پیش ببرند، راه‌اندازی کرد. این سایت همچنین نمونه‌هایی از داستان‌های منتخب عشق‌های واقعی افراد حقیقی را به نمایش می‌گذارد تا با مشتریان خود ارتباط برقرار کند. هدف ممکن است ضرورتا درگیر کردن یک مخاطب در قصه‌پردازی نباشد اما این کار عمدتا برای ایجاد علاقه یا اشتیاق برای برند یا محصول تاثیرگذار خواهد بود. همچنین حفظ فاکتور جذابیت، مدرن و جدید‌بودن با داشتن یک دیالوگ مداوم یک ابزار قدرتمند یا مؤثر است.

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎