کارگاه اینفوگرافیک در دانشکده کارآفرینی برگزار می‌شود

کارگاه اینفوگرافیک در دانشکده کارآفرینی برگزار می‌شود
اینفوگرافیک‌ها یا اطلاع‌نگاشت‌ها، نمایشگران تصویری داده‌ها و اطلاعات هستند که هدف آنها، ارائه سریع و ساده اطلاعات پیچیده است. 
اینفوگرافیک, دیداری‌سازی داده‌ها, Data visualization, کارگاه آموزشی اینفوگرافیک

 اینفوگرافیک‌ها یا اطلاع‌نگاشت‌ها، نمایشگران تصویری داده‌ها و اطلاعات هستند که هدف آنها، ارائه سریع و ساده اطلاعات پیچیده است. این نگاره‌ها در مواردی که نیاز به توضیح ساده است، استفاده می‌شوند.
استفاده از اینفوگرافیک‌ها باعث می‌شود مخاطب حجم قابل ملاحظه‌ای از داده‌ها و اطلاعات را به سادگی و در حداقل زمان ممکن دریافت کند. دیداری‌سازی داده‌ها یا Data visualization از دیگر عباراتی است که اغلب در کنار اینفوگرافیک‌ها به‌کاربرده می‌شود. دیداری‌سازی داده‌ها در حقیقت به تصویر درآوردن داده‌ها و مقادیر اندازه‌گیری شده عددی با استفاده از نقشه‌ها، سلسله ‌مراتب، شبکه‌ها سری‌های زمانی و انواع نمودارهاست.
در این راستا، معاونت پژوهشی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران، در مرداد‌ماه ۹۶ با همکاری نخستین مرجع تخصصی اینفوگرافیک به زبان فارسی، کارگاه‌های مقدماتی و پیشرفته در حوزه اینفوگرافیک و تکنیک‌های نوین دیداری‌سازی داده‌ها و اطلاعات را برگزار می‌کند. این کارگاه‌ها با هدف آشنايي با تكنيك‌هاي ارائه گزارش‌های عملکرد، مدیریتی، آماري و ... با بهره‌گيري از اينفوگرافيك‌ها و شيوه‌هاي نوين دیداری‌سازی داده‌ها و اطلاعات در بسترهای مختلف و همچنین تسهيل در امر تصميم‌سازي براي کارآفرینان، مديران ارشد و بالادستی با استفاده از داشبوردهای مدیریتی، تصاویر مفهومی، نمودارهای خلاقانه و در نهایت، ارائه تجارب موفق در سازمان‌ها و شرکت‌های ایرانی و بین‌المللی، برگزار می‌شود. 
این کارگاه  ۸ و ۹ – ۱۵ و ۱۶مردادماه ۹۶ است و ثبت‌نام آن از طریق سایت دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران به آدرس ‌http://ent.ut.ac.ir/fa/research امکان‌پذیر است.

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎