پیش به سوی راه‌اندازی شتاب‌دهنده

پیش به سوی راه‌اندازی شتاب‌دهنده
۱۳ Aban 1396 بدون دیدگاه بدون دسته بندی https://goo.gl/k5DnkG
بانک پارسیان برای حضور در حوزه فین‌تک‌ها از سال گذشته با همکاری همراه اول و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اقداماتش را آغاز کرده است. در واقع ما برنامه جامعی برای حمایت از استارت‌آپ‌ها طرح‌ریزی کردیم ...
پیش به سوی راه‌اندازی شتاب‌دهنده

 در حالی که خود بانک می‌توانست در حوزه‌های موردنیازش استارت‌آپ راه‌اندازی کند اما ترجیح این بوده که از خدمات استارت‌آپ استفاده کند. 

ما خدماتی در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار می‌دهیم که خارج از بانک ممنوع است. حتی پیمانکاران بزرگ ما این سرویس‌ها را در اختیار ندارند

قرار است طی جلسه‌ای هر سه شرکت برای راه‌اندازی شرکت شتاب‌دهنده توافق کنند. فضایی برای آن در نظر گرفته‌ایم که این فضا بعد از تصمیم‌گیری‌های نهایی، در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار می‌گیرد. تا سقف ۱۰۰میلیون تومان هم از این استارت‌آپ‌ها حمایت مالی می‌شود. رویکرد ما گرفتن کل سهام استارت‌آپ‌ها نیست. بانک نصف به اضافه یک سهم از سهام استارت‌آپ‌ها را می‌گیرد که بتواند در تصمیم‌گیری دست بالا را داشته باشد و استارت‌آپ‌ نتواند خارج از چارچوب بانک کاری نکند و با بانک یا موسسه دیگری همکاری نکند. به نوعی محاسبه باشد که هم بانک و هم استارت‌آپ به حقوق خود برسند. استارت‌آپ‌ها هم باید تصمیم بگیرند که آیا سرمایه می‌خواهند یا نه؟ بنابراین باید در قبال سرمایه، بخشی از سهام‌شان را واگذار کنند. 
ما خدماتی در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار می‌دهیم که خارج از بانک ممنوع است. حتی پیمانکاران بزرگ ما این سرویس‌ها را در اختیار ندارند. استارت‌آپ‌ها دانش لازم را دارند و ما تنها سرمایه‌ مورد نیاز را تامین می‌کنیم. در حوزه بانکی و مالی، جزئیات مربوط به سواد مالی و بانکی باید همراه استارت‌آپ‌ها باشد وگرنه صرف داشتن ایده، نمی‌تواند مورد قبول ما باشد. بانک‌ها به شدت تحت نظارت سازمان‌های نظارتی و همیشه نگران هرگونه تخلف هستند و به همین دلیل سعی می‌کنند استارت‌آپ‌ها را به بدنه درونی خود اضافه کنند تا بتوانند مانع هرگونه تخلف و ایجاد مشکل شوند. چون بعضا ممکن است مواردی قانونی وجود داشته باشد که خود فین‌تک‌ها متوجه‌‌شان نباشند. سیاست ما کمک به اشتغال‌زایی و اقتصاد کلی صاحبان کسب‌وکارهای کوچک فین‌تکی ‌است.

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎