ونکوور، تورنتو و واترلو سه شهر استارت‌آپی

ونکوور، تورنتو و واترلو سه شهر استارت‌آپی
۲۳ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه اکو سیستم https://goo.gl/GBA4tX
طبق گزارش استارت‌آپ‌ژنوم که اکوسیستم‌های استارت‌آپی در سراسر دنیا را هر چند سال یک‌بار رتبه‌بندی می‌کند، در حال حاضر ونکوور اولین مرکز استارت‌آپی در کاناداست. ونکوور، که رتبه ۱۵ام را در دنیا کسب کرده است، از تورنتو و واترلو که هر دو در ۲۰ شهر استارت‌آپی برتر هستند، جلوتر است و شهر مونترئال نیز بعد از تمام این شهرها قرار گرفته است.
 ونکوور، تورنتو و واترلو  سه شهر استارت‌آپی

طبق گزارش استارت‌آپ‌ژنوم که اکوسیستم‌های استارت‌آپی در سراسر دنیا را هر چند سال یک‌بار رتبه‌بندی می‌کند، در حال حاضر ونکوور اولین مرکز استارت‌آپی در کاناداست. ونکوور، که رتبه ۱۵ام را در دنیا کسب کرده است، از تورنتو و واترلو که هر دو در ۲۰ شهر استارت‌آپی برتر هستند، جلوتر است و شهر مونترئال نیز بعد از تمام این شهرها قرار گرفته است. جای تعجب نیست که سیلیکون‌ولی در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن نیویورک، بوستون، چین و غیره هستند. در آخرین شاخص در سال ۲۰۱۵ تورنتو از ونکوور جلوتر بود. در کل، حوزه استارت‌آپی کانادا به ویژه از نظر مراکز رتبه‌بندی شده توسط استارت‌آپ ژنوم نسبت به بسیاری از مناطق دیگر در دنیا اعم از منطقه آسیا قدرتمندتر است.

طبق گزارش‌ها، شهرهای کانادا در زمینه دسترسی به بازار رتبه خوبی را کسب کرده‌اند و دلیل آن نیز سهم بالای مشتریان خارجی است. به ویژه در ونکوور که رتبه ۵ام را در این زمینه کسب کرده است. یکی از دلایل اصلی دسترسی استارت‌آپ‌های کانادایی به بازار آمریکاست زیرا این منطقه از نظر مساحت به سیلیکون‌ولی نزدیک است. با این حال، یکی از نقاط ضعف تمام شهرهای کانادا، اعم از ونکوور، دسترسی به استعدادهاست. اما آنچه ‌موقعیت ونکوور را در بین سایر شهرها حفظ می‌کند، تجربه گروهی آن است. این شهر از این لحاظ رتبه اول را در دنیا کسب کرده ‌و حتی از سیلیکون‌ولی نیز جلوتر است. این تراکم و پتانسیل بالای ونکوور را در صنعت فناوری نشان می‌دهد. استارت‌آپ ژنوم پیش‌بینی‌ می‌کند که مناطقی مانند سیلیکون‌ولی و نیویورک به این زودی‌ها جایگاه خود را از دست نخواهند داد، اما چشم‌انداز شهرهای کانادایی روشن است.

سرمایه‌گذاری خطرپذیر در بازارهای اصلی رو به افزایش است، بنابراین اگر مسئله استعدادیابی حل شود، ونکوور و بقیه شهرهای کانادا می‌توانند در سال‌های آتی جزء ۱۰ شهر برتر استارت‌آپی در دنیا باشند.گروهی از موسسات هوش مصنوعی کانادایی در اکوسیستم استارت‌آپی کانادا یک پلتفرم وب به نام Canada.ai را راه‌اندازی کرده‌اند که پیشرفت کانادا را در این صنعت رو به رشد نشان می‌دهد. این پلتفرم اخبار هوش مصنوعی برتر کانادا، داستان‌های مختلف از شرکای رسانه‌ای مانند بتاکیت، تک‌وایبز و دیجیتال ژورنال‌ و نشریه‌های کانادایی مانند گلوب و میل را جمع‌آوری می‌کند. به علاوه Canada.ai مطالب را به طور مستقیم از محققان و موسسات هوش مصنوعی کانادا دریافت می‌کند.

گراهام تیلور، مدیر آکادمی نکست‌ای‌آی و استادیار رشته مهندسی در دانشگاه گولف و موسسه وکتور، می‌گوید که بر هیچ‌کس پوشیده نیست که این هوش مصنوعی در کانادا به یک نقطه اوج رسیده ‌و از هر زمان دیگری اهمیت بالاتری پیدا کرده‌است. این پلتفرم مکانی برای تمام افراد در جامعه هوش مصنوعی است تا دستاوردهای خود را به اشتراک بگذارند. به علاوه این پلتفرم دایرکتوری جامعی از سازمان‌هایی است که در این فضا تحقیق، توسعه و تجاری‌سازی هوش مصنوعی انجام می‌دهند. ژان گاگنه، هم‌بنیانگذار و مدیرعامل المنت ای‌آی، می‌گوید: «کانادا خانه چندین سازمان و شرکت هوش مصنوعی پیشرفته در دنیاست که در سراسر کشور از مونترئال گرفته تا ونکوور فعالیت دارند. این پلتفرم 
Canada.ai نیز فضایی را فراهم می‌کند تا وجود تمام این سازمان‌ها را جشن بگیریم و به موفقیت‌ها بپردازیم.» کانادا در‌صدد است تا با این اقدامات در حوزه استارت‌آپی به دستاوردهای بزرگ برسد و جایگاه خود را به عنوان یکی از پیشروان در این صنعت حفظ کند.

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎