واژه‌نامه استارت‌آپی: کاربرنما Persona

واژه‌نامه استارت‌آپی: کاربرنما Persona
۰۸ Mordad 1395 بدون دیدگاه واژه‌نامه استارت‌آپی http://goo.gl/drMFPj
کاربرنما یا پرسونا عبارت است از شخصیتی فرضی برای بیان کردن نوع کاربرهای مختلف، که قرار است از یک محصول استفاده کند...

در بحث طراحی مبتنی بر کاربر (User-Centered Design) و در مباحث بازاریابی، کاربرنما یا پرسونا عبارت است از شخصیتی فرضی برای بیان کردن نوع کاربرهای مختلف، که قرار است از یک محصول، سایت، برند به روش‌های یکسانی استفاده یا بهره‌برداری کند. ممکن است برای هر بخش از بازارتان یک کاربرنمای ویژه در نظر بگیرید. هر پرسونا بیانگر هدف، تمایلات و نیازهای یک بخش از مشتریان در زمینه استفاده از یک محصول یا خدمت است.
این واژه بیشتر در دنیای طراحی تجربه کاربری، استارت‌آپ‌ها و بحث‌های بازاریابی و تبلیغاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پرسونا ها معمولا براساس انجام مصاحبه‌های کیفی، در فرآیند توسعه مشتری ایجاد و تکمیل می‌شوند.
می‌توانید در یک کاربرنما اطلاعاتی را قرار دهید از قبیل الگوهای رفتاری، مهارت‌ها، نگرش‌ها، شرایط محیطی که کاربران یا بخش بازار مربوطه در آن قرار دارند، و هر اطلاعات مهم دیگری که مرتبط با محصول شما هست و می‌تواند در بین بسیاری از کاربرانتان مشترک باشد. به عبارتی یک پرونده از گروه‌های مختلف کاربرانتان باید تشکیل دهید. یکی از کاربردهای بسیار عالی کاربرنما این است که اعضای تیم شما به دید مشترکی در مورد مشتری و کاربر نهایی می‌رسند.

 

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎