هوبا (Hubba) یک شرکت نرم‌افزار کامپیوتری در فضای فناوری خرده‌فروشی است. این شبکه بی‌2بی در تورنتوی کانادا واقع شده است. این شرکت در سال 2010 توسط مدیرعامل و بنیانگذار، بن زیفکین، بنیانگذاری و در سال 2014 راه‌اندازی شد. شبکه آنها از طریق یادگیری ماشینی و جست‌وجوی شخصی و نیز ارائه ابزارهایی برای خریداران خرده‌فروشی که محصولات جدیدی را پیشنهاد می‌دهند، به برندها، خریداران و تاثیرگذاران وصل می‌شود و به آنها امکان می‌دهد تا در یک مجموعه، برندها را جست‌وجو کنند.

هوبا تقریبا 100 کارمند در تورنتو، 60هزار کاربر در 140 کشور و خرده‌فروشانی مانند زولیلی و اربن اوت‌فیترز دارد. تیم اجرایی هوبا عبارتند از بن زیفکین (مدیرعامل)، هوارد لیس، کریستوفر جردن و دانیل بروان.

این شرکت بخشی از برنامه‌های آموزشی، موسسه نکست 36، و بنیاد لوران اسکولارز است.

در دسامبر سال 2014، هوبا 1 میلیون دلار سرمایه از برایت اسپارک ونچرز، سوشیال کپیتال و سایر سرمایه‌گذاران دریافت کرده است.

در اکتبر 2015، هوبا 11 میلیون در دور اول تامین بودجه دریافت کرد. در سال 2016، این شرکت از سرمایه‌گذارانی مانند برایت اسپارک ونچرز و ریل ونچرز و نیز سرمایه‌گذار فعلی‌اش، گلدمن ساچ، کسب کرد. طبق گفته وال استریت ژورنال، این مبلغ حدود 45 میلیون دلار بوده است. 

در فوریه 2016، هوبا یک محصول به نام شبکه جست‌وجوی هوبا راه‌اندازی کرد. این محصول به خریداران خرده‌فروش امکان می‌دهد تا برندها را جست‌وجو کرده، پیدا کنند و به آنها پیغام دهند. در آگوست 2016، هوبا با همکاری ورلدسینک بزرگ‌ترین شبکه جست‌وجوی محصول در دنیا را ایجاد کرد.

در 20 ژوئن 2017، این شرکت هوبا گروپس را راه‌اندازی کرد که به افراد و فعالان کسب‌وکاری امکان می‌داد پرسش‌هایشان را مطرح کنند، پاسخ‌های مناسب ارائه دهند، فرصت‌های کسب‌و‌کار ایجاد کنند، از آخرین اخبار مطلع باشند و درباره موضوعاتی مانند چالش‌های کاری مشترک صحبت کنند.

هوبا در تورنتو واقع شده ‌و در 140 کشور و با بیش از 60هزار کاربر کار می‌کند. هوبا تحت یک مدل «رایگان» اداره می‌شود و در نتیجه نسخه رایگانی را با قابلیت‌هایی که پولی هستند، ارائه می‌دهد.

در نوامبر 2013، بتاکیت این شرکت را استارت‌آپی نامید که ثروتمندترین و جامع‌ترین مجموعه داده اطلاعات محصول دنیا را ایجاد می‌کند. در مه 2017، هافینگتون‌پست درباره هوبا نوشته است که این شرکت به طور روتین به عنوان یکی از قدرتمندترین شرکت‌هایی است که امکان تجارت را برای نسل بعد فراهم می‌کند. در ژانویه 2013 این استارت‌آپ به عنوان یکی از 3 استارت‌آپ جدید برتر KPMG معرفی شد. در نوامبر 2013، جزء 20 شرکت نوآور دنیا قرار گرفت. در ژوئن 2016 نیز برنده جایزه ردهرینگ آمریکای شمالی شد.

بن زیفکین، یک کارآفرین و بنیانگذار و مدیرعامل هوباست. قبل از هوبا، بن 3 سازمان را ایجاد کرد که خروجی‌های موفقیت‌آمیزی داشتند و توانستند بودجه چشمگیری کسب کنند. او اکسیوم گروپ را که بزرگ‌ترین شرکت مشاوره مدیریت نیروی کار در دنیا بود، با کمک همکارانش بنیانگذاری کرد.

او مشاور هکریو و مارس دیسکاوری دیستریکت و یکی از اعضای هیات مدیره بنیاد آپساید کانادا و لیدیز لرنینگ کد است. در سال 2006 بن به عنوان یکی از 3 کارآفرین برتر کانادا در آن سال انتخاب شد. به علاوه در فهرست 20 نوآور فناوری برتر تورنتو قرار گرفت.

لینک کوتاه : http://bit.ly/2LsrTfJ

دیدگاه شما چیست؟

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید