هندبوک استارت‌آپ خود را بنویسید!

هندبوک استارت‌آپ خود را بنویسید!
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ بدون دیدگاه تیم ورک https://goo.gl/klVvFN
یکی از تصورات رایج و اشتباه در مورد استارت‌آپ‌های کوچک این است که این شرکت‌ها احتیاجی به بخش منابع‌انسانی ندارند. برخی از ما فکر می‌کنیم شاید واژه مدیریت منابع‌انسانی برای شرکت کوچک‌مان کمی زیاده‌روی و اغراق‌آمیز باشد ولی حتی کوچک‌ترین شرکت‌ها نیز احتیاج به مدیریت منابع‌انسانی‌شان دارند.

یکی از تصورات رایج و اشتباه در مورد استارت‌آپ‌های کوچک این است که این شرکت‌ها احتیاجی به بخش منابع‌انسانی ندارند. برخی از ما فکر می‌کنیم شاید واژه مدیریت منابع‌انسانی برای شرکت کوچک‌مان کمی زیاده‌روی و اغراق‌آمیز باشد ولی حتی کوچک‌ترین شرکت‌ها نیز احتیاج به مدیریت منابع‌انسانی‌شان دارند. مثلا لازم است شما برای شرکت خود حتما یک کتابچه راهنما تهیه کنید. این کار شاید در نگاه اول اضافی و غیرضروری به‌نظر برسد ولی این کتابچه راهنما می‌تواند سبک و هدف شما را برای تمامی کارمندان روشن کرده و این اطمینان را به‌دست آورد که تمامی اعضا در راستای اهداف شرکت حرکت می‌کنند.
از طریق این کتابچه راهنما، می‌توانید سیاست و روش کلی شرکت را به کارمندان خود آموزش داده و فعالیت اعضا را به سمتی که می‌خواهید هدایت کنید. می‌توانید بگویید چه انتظاراتی از آنان دارید و آنها چه مسئولیت‌هایی به‌عهده دارند. اختیارات هر کارمند در حوزه کاری خود نیز در این کتابچه تبیین می‌شود. همچنین می‌توانید لیستی از مزایایی که شرکت شما در اختیار کارکنانش قرار می‌دهد، تهیه کنید یا در مورد مسائلی که ممکن است در آینده پیش بیایند، صحبت کنید. مطمئن باشید کارمندان شما هم از این کتابچه راهنما استقبال می‌کنند. با این کار به اعضای شرکت نشان می‌دهید که در کار خود جدی بوده و از آنان انتظار دارید طبق مقررات شرکت رفتار کنند. اصلا نگران نباشید. کتابچه راهنمای شرکت وحی منزل نیست. همیشه این فرصت را دارید که چیزهای جدیدی به آن اضافه کرده یا در آن تغییراتی ایجاد کنید.

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎