همه‌چيز از يک استارت‌آپ ويکند شروع شد!

همه‌چيز از يک استارت‌آپ ويکند شروع شد!
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه سلبریتی طاهره خواجه گیری http://goo.gl/lNePGX
استارت‌آپي به نام مامان‌پز که اين روزها افرادي زيادي آن را مي‌شناسند برنده سومين استارت‌آپ ويکند تهران می باشد. هدف مامان‌پز اين بوده که به کمک اينترنت، ميان توليدکننده و مصرف‌کننده رابطه ايجاد کند و با قرار گرفتن در اين ميان، کسب درآمد کند. توليدکنندگان افرادي (مامان‌هايي) هستند که مي‌توانند در منزل غذاي سالم و باکيفيت تهيه کنند.

تبسم متولد ۱۳۶۴ است، صادره از خرم‌آباد. در حال حاضر مديرعامل مامان‌پز است اما مي‌خواسته خلبان شود. دبيرستان رياضي خوانده و در دانشگاه صنعتي شريف رشته مهندسي برق قبول مي‌شود. بعد تغيير رشته مي‌دهد و مقطع کارشناسي ارشدش را در رشته مديريت ام‌بي‌اي ادامه مي‌دهد. البته تبسم مي‌گويد اگر زمان به عقب برگردد يکي از کارهايي که مي‌کند، تحصيل در رشته نرم‌افزار است چون مهارت‌هايي را برايش به دنبال مي‌داشت که الان در اين کسب‌وکار اينترنتي‌اش مي‌شد آچارفرانسه‌اش. حالا او به‌عنوان بنيان‌گذار مامان‌پز به آينده اين استارت‌آپ بسيار خوش‌بين است. دلايل زيادي هم براي اين خوش‌بيني دارد؛ اول اينکه غذا نياز اساسي مردم است، دوم اينکه هرروز افراد بيشتري به فکر سبک زندگي سالم و غذاي سالم مي‌افتند، سوم اينکه نفوذ اينترنت رو به افزايش است، و چهارم اينکه کار مامان‌پز نوعي شبکه اجتماعي است و درواقع استفاده از پتانسيل‌هاي دو گروه مشتري براي رفع نياز طرف مقابل است که تجربيات ديگران نشان داده، اگر درست اجرا شود موفق خواهد بود. «مستقل از همه اين دلايل، حتي اگر شکست بخوريم، دوباره از در ديگري با ايده‌اي ديگر وارد مي‌شويم.»

برنده سومين استارت‌آپ ويکند تهران تازه دوساله شده است. استارت‌آپي به نام مامان‌پز که اين روزها افرادي زيادي آن را مي‌شناسند. هدف مامان‌پز اين بوده که به کمک اينترنت، ميان توليدکننده و مصرف‌کننده رابطه ايجاد کند و با قرار گرفتن در اين ميان، کسب درآمد کند. توليدکنندگان افرادي (مامان‌هايي) هستند که مي‌توانند در منزل غذاي سالم و باکيفيت تهيه کنند. مصرف‌کنندگان هم کساني هستند که نه فرصت آشپزي دارند و نه علاقه‌مند به فست‌فود و غذاهاي توليد انبوه‌اند. از طرفي براي بسياري دست‌پخت مادر بهترين و خوشمزه‌ترين طعم را دارد و نام مامان‌پز با هوشمندي ويژه‌اي انتخاب‌ شده و نوعي خاطره‌بازي با کانون خانه و حضور مادر است. مامان‌پز نوعي نوآوري در بازار است، تا نوآوري در فناوري، چراکه مواد اصلي لازم براي راه‌اندازي اين کسب‌وکار وجود داشته که عبارت‌اند از اينترنت، متقاضيان و عرضه‌کنندگان غذاي خانگي، اما ايجاد ارتباط به کمک اينترنت بين اين دو قشر به اين شکل وجود نداشته است.

اگرچه تبسم تا به الان توانسته ايده‌اش را از مرحله خامي دربياورد و به آن سروشکلي بدهد، ولي با مشکلات و چالش‌هايي هم روبه‌رو است. وقتي گفته مي‌شود هنوز به سودآوري نرسيده است. براي مثال در حال حاضر از آنجا که هزينه رساندن غذا از خانه مامان‌ها به دست مشتريان مستلزم پرداخت دو مسير به پيک موتورسوار است (يک‌بار گرفتن غذا از در خانه مامان و ديگري تحويل آن به مشتري)، قيمت تمام‌شده غذا کمي بالا مي‌رود. مامان‌پز از کسب‌وکارهايي است که فعلا در بازار بي‌رقيب است. با توجه به علاقه وافر ما ايراني‌ها به غذا و خوراکي، بي‌شک سايت مامان‌پز قابليت توسعه و رشد قابل‌توجهي را دارد.

مامان‌هايي که با مامان‌پز کار مي‌کنند حتما بايد منظم و خوش‌قول باشند. آن‌ها از يک هفته قبل برنامه غذايي را مي‌دانند و اگر به هر دليل توانايي همکاري نداشته باشند از قبل به مسئولان مامان‌پز اطلاع مي‌دهند. بسياري از آن‌ها حتي در مواردي که ضروري بوده، نيمه‌شب اطلاع داده‌اند که نمي‌توانند غذاي فردا را تهيه کنند تا به‌اصطلاح دست مامان‌پزي در پوست گردو نماند. در برنامه‌ريزي منوي غذاها تنوع غذايي در نظر گرفته مي‌شود؛ يک غذاي برنجي، غذاهايي که معمولا با نان خورده مي‌شوند، غذاهاي با گوشت يا مرغ و غذاي فرنگي در فهرست غذاهاي روزانه گنجانده مي‌شوند. جالب است بدانيد غذاهاي بعضي مامان‌ها به نام آن‌ها معروف است و هرروز تقاضاي زيادي براي آن‌ها وجود دارد، اما براي بسياري به دليل ساکن نبودن در منطقه قابل‌دسترس نيست. براي سفارش غذا محدوديتي در تعداد وجود ندارد و مشتري مي‌تواند يک غذا هم سفارش دهد.

 

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎