نهادهای نظارتی حتی به بیزینس‌مدل استارت‌آپ‌ها هم ورود می‌کنند!

حسام میرآرمندهی، موسس کافه‌بازار:
نهادهای نظارتی حتی به بیزینس‌مدل استارت‌آپ‌ها هم ورود می‌کنند!
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه اخبار استارت آپی https://goo.gl/cfJX7H
حسام میرآرمندهی، موسس کافه‌‌بازار در حاشیه نخستین همایش جنبه‌های حقوقی فناوری اطلاعات و ارتباطات و در پنل «جنبه‌های حقوقی کسب‌وکارهای مجازی» با انتقاد از رویه‌های حقوقی موجود در ارتباط با استارت‌آپ‌ها گفت: «متأسفانه پراکندگی نهادهای نظارتی باعث شده ما به یک مرجع پاسخگو نباشیم.
نهادهای نظارتی حتی به بیزینس‌مدل استارت‌آپ‌ها هم ورود می‌کنند!

حسام میرآرمندهی، موسس کافه‌‌بازار در حاشیه نخستین همایش جنبه‌های حقوقی فناوری اطلاعات و ارتباطات و در پنل «جنبه‌های حقوقی کسب‌وکارهای مجازی» با انتقاد از رویه‌های حقوقی موجود در ارتباط با استارت‌آپ‌ها گفت: «متأسفانه پراکندگی نهادهای نظارتی باعث شده ما به یک مرجع پاسخگو نباشیم. به نظر من در چنین فضایی که ما از هر سو آماج حملات مختلف قرار گرفته‌ایم، وزارت ارتباطات باید نقش تسهیلگر و حمایتگر را ایفا کند.» به‌گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس میرآرمندهی در این‌باره اضافه کرد: «تا وقتی قوانین تنها برای کسب‌وکارهای داخلی محدودکننده و بدون ارائه راه‌حل رقابت‌پذیری باشد، رشد و پیشرفت تنها در حد حرف باقی خواهد ماند.

برای مثال، ما سرمایه‌گذاری زیادی برای تبلیغ در کشور افغانستان کردیم و ایرانیانی که از کشور رفته‌اند نیز همچنان مشتری ما هستند؛ اما ناگهان نهادی ورود می‌کند و می‌گوید شما که اکثر مشتریانتان در داخل کشور هستند، کسب‌وکارتان را رو به آی‌پی‌های خارجی ببندید. این یعنی نهاد نظارتی حتی به بیزینس‌مدل ما هم ورود کرده است. متأسفانه، اکثر قاضی‌ها با دنیای تجارت الکترونیک آشنایی ندارند. حتی کلماتی که به کار می‌برند، گاهی از فضای ذهنی ما بسیار دور است.» نخستین همایش جنبه‌های حقوقی فناوری اطلاعات و ارتباطات، در روزهای ۵ و ۶ اسفندماه ۹۶ برگزار شد. در حاشیه همایش، این پنل با حضور رضا باقری اصل، معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات (دبیر پانل)، حسام میرآرمندهی موسس کافه‌‌بازار، محمدجواد شکوری‌ مقدم‌ مدیر مجموعه صبا ایده و سرویس آپارات و جعفر محمدی‌ کارآفرین و عضو هیات مدیره سازمان نصر و همچنین موسس پرشین‌بلاگ و ارانیکو، برگزار شد.

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎