نمایش دستاوردهای تجاري‌سازی فناوری و نوآوری

نمایش دستاوردهای تجاري‌سازی فناوری و نوآوری
ستاد توسعه زیست فناوری چهارمین نمایشگاه زیست فناوری را در شهریورماه برگزار می‌کند
۲۱ Mordad 1396 بدون دیدگاه اخبار استارت آپی https://goo.gl/q4k7eT
دبیر کارگروه اجرایی چهارمین نمایشگاه زیست‌فناوری، گفت: نمایش دستاوردهای حاصل از فرآيند تجاري‌سازی فناوری و نوآوری یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری چهارمین نمایشگاه زیست‌فناوری است ....
نمایش دستاوردهای تجاري‌سازی فناوری و نوآوری

دبیر کارگروه اجرایی چهارمین نمایشگاه زیست‌فناوری، گفت: نمایش دستاوردهای حاصل از فرآيند تجاري‌سازی فناوری و نوآوری یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری چهارمین نمایشگاه زیست‌فناوری است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهدی دیلم‌صالحی، دبیر کارگروه اجرایی چهارمین نمایشگاه زیست‌فناوری که ۲۷ الی ۲۹ شهریورماه سال جاری برگزاری می‌شود، در خصوص این نمایشگاه گفت: ستاد توسعه زيست‌فناوري به‌منظور فراهم آوردن محيط مناسب جهت آشنايی و تفاهم ميان عرضه‌کنندگان فناوری و متقاضیان، تسهیل ایجاد ارتباط، تبادل‌نظر و همكاری میان بخش‌های علمی، صنعتی و تجاری مرتبط با زیست‌فناوری كشور، ايجاد روحيه رقابت سالم و توسعه‌گرا ميان فعالان این حوزه، هدايت فعاليت‌ها به سوي اولويت‌هاي كشور و همچنين ترويج عمومي زيست‌فناوري از طريق آشنايي جامعه با محصولات و كاربردهاي آنها در زندگي روزمره، از سال ۱۳۸۹ اقدام به برگزاري «نمایشگاه زیست‌فناوری ایران» به‌صورت هر دو سال يك‌بار کرده‌ است.
وی افزود: در این نمایشگاه میزبان شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان و نوآور، انجمن‌های علمی، انجمن‌های صنفی و اتحادیه‌های تخصصی، دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری دولتی و غیردولتی مرتبط در حوزه‌های زیست فناوری کشاورزی، زیست فناوری پزشکی، ‌زیست فناوری دریا و زیست فناوری صنعتی و محیط زیست خواهیم بود. 
به گفته دیلم‌صالحی، فراهم‌کردن محيط مناسب جهت آشنايی و تفاهم ميان عرضه‌کنندگان فناوری و نهادهای استفاده‌کننده از فناوری، تسهیل ایجاد ارتباط، تبادل‌نظر و همكاری میان بخش‌های علمی، صنعتی و تجاری مرتبط با زیست‌فناوری كشور و ترویج و اطلاع‌رسانی تکنولوژی‌های حوزه زیست‌فناوری در جامعه و آشنایی عموم با توانمندی‌های كشور در این حوزه از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
وی تصریح کرد: جلب همکاری سرمايه‌گذاران و ساير ذی‌نفعان عرصه تجاری‌سازي، ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه و نخبگان این حوزه، تسهيل و بسترسازي فرآيند تجاری‌سازی دستاوردهای علمی و فناوري و محصولات دانش‌بنيان کشور، ایجاد امکان تعامل میان بنگاه‌های داخلی و خارجی در حوزه بیوتکنولوژی(B2B)  از طریق تقویت بازاریابی و فروش محصولات در بلندمدت و شناسایی فعالان این حوزه و جمع‌آوری و به‌روز‌رسانی اطلاعات موجود از دیگر اهداف تعیین‌شده برای برگزاری این نمایشگاه است.

  •  «جایزه زیست ایران» مهم‌ترین برنامه جنبی چهارمین جشنواره زیست‌فناوری 

مدیر‌عامل صندوق حمایت از سرمایه‌گذاری زیست‌فناوری با اشاره به برگزاری جایزه زیست ایران در زمان برگزاری نمایشگاه زیست‌فناوری، گفت: جایزه زیست ایران همراه با نمایشگاه زیست فناوری ایران توسط ستاد توسعه زیست فناوری و با مشارکت فعالان این حوزه در شهریور ماه ۱۳۹۶ در سطح ملی برگزار می‌شود.
دیلم‌صالحی در خصوص اهداف برگزاری مراسم جایزه زیست ایران، اظهار کرد: تحقق دستیابی به ۳درصد بازار جهانی در سال ۱۴۰۴، ایجاد روحیه رقابت سالم در بین فعالان حوزه زیست فناوری، هدایت فعالیت‌ها به سمت اولویت‌های کشور و شناسایی، معرفی و تشویق فعالان زیست فناوری مهم‌ترین اهداف برگزاری جایزه زیست ایران است.
وی همچنین ادامه داد: در این نمایشگاه شرایط ارتباط دو‌جانبه بین شرکت‌های فعال در حوزه زیست فناوری فراهم شده ‌تا شرکت‌ها‌ با نوع فعالیت‌ها و محصولات تولیدی یکدیگر آشنا شده و در صورت فراهم‌بودن شرایط، با یکدیگر همکاری کنند و زنجیره تجاری‌سازی شرکت‌ها نیز در این جلسات معرفی می‌شود.
دبیر کارگروه اجرایی چهارمین نمایشگاه زیست‌فناوری با بیان اینکه بخش حمایت از سرمایه‌گذاری نیز در این نمایشگاه طراحی شده است، گفت: تلاش می‌کنیم در این نمایشگاه سرمایه‌گذاران را به سمت سرمایه‌گذاری در اولویت‌های زیست فناوری کشور ترغیب کرده و سرمایه‌گذارانی برای این کار پیدا کنیم که طرح‌های جدید و سرمایه‌پذیر در این حوزه را حمایت کنند. صندوق زیست فناوری نیز برای کاهش ریسک سرمایه‌گذاری، بخشی از منابع مورد نیاز طرح‌ها را تامین خواهد کرد.
وی ادامه داد: بخش‌‌های پزشکی، دارویی، کشاورزی، تجهیزات، صنعت، محیط زیست، رایانش زیستی، پروبیوتیک‌ها و نمایش طرح‌های برتر پژوهشی، از جمله بخش‌های در نظر گرفته شده در این نمایشگاه است و کلیه متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه irbiotech.com از اختصاص ۱۲ مترمربع غرفه رایگان برای حضور در نمایشگاه بهره‌مند شوند.  (شماره تماس دبيرخانه: ۲۲۴۱۴۱۹۱  داخلي ۱۲۳۴ و ۱۲۳۵ )

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎