میان‌تیتر چیست و چه کاربردهایی دارد؟

میان‌تیتر چیست و چه کاربردهایی دارد؟
با این تاکتیک مطالب طولانی را راحت‌خوان کنید
۰۴ Shahrivar 1396 بدون دیدگاه مدرسه استارت آپ https://goo.gl/j7QmxM
گزارش اصلی این شماره به بایدها و نبایدهای وبلاگی اختصاص دارد و در بخشی از متن به میان‌تیتر اشاره کردیم. در همان لحظه بود که این سوال پیش آمد؛ آیا شما می‌دانید میان‌تیتر چیست و چه کاربردهایی دارد؟ میان‌تیترها حکم طلسم‌شکن را برای دنیای مجازی بازی می‌کنند و مخاطب را به دنبال متن می‌کشانند و گاهی هم کمک می‌کنند تا او در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آنچه می‌خواهد، برسد ....
 میان‌تیتر چیست و چه کاربردهایی دارد؟

 خوش‌خوانی متن را تضمین می‌کنند و به دل مخاطب هم بیشتر می‌نشینند. گاهی هم کسانی هستند که فقط به میان‌تیترها نگاه می‌کنند و از خیر خواندن متن می‌گذرند. لابد با خودتان می‌گویید این ماجرا چه مزیتی دارد؟ مزیتش این است که او برای خواندن متنی که دوست ندارد، وقت تلف نمی‌کند و به جای خواندن یک متن بیراه، ممکن است روی لینکی در گوشه صفحه کلیک کند و به خوانش متنی دیگر ادامه دهد. از این جهت مدت زمانی بیشتر در وب‌سایت شما باقی می‌ماند که به سود شماست. 
اما اگر بخواهیم درباره روش‌های نوشتن میان‌تیتر توضیح دهیم؛ باید از بخش‌بندی‌های متن شروع کنیم. وقتی در حال نگارش یک متن هستید، سعی کنید تا منتهی‌الیه توان مطالبی که از نظر موضوع به یکدیگر نزدیک‌ترند در کنار هم قرار دهید و عبارتی کوتاه اما گویا برای آن بخش به کار ببرید. این عبارت کوتاه را در ابتدای پاراگراف قرار دهید و مخاطب به عنوان راهنمای متن از آن  استفاده می‌کند. کوتاه و گویا‌بودن این عبارت باعث می‌شود تا با نگاه انداختن ولو سرسری به متن مخاطب حساب کار دستش بیاید و بداند علاقه‌ای به خواندن دارد یا نه. اما جذابیت را هم در این میان درنظر بگیرید. عبارت ساده و کوتاه شما باید بتواند مخاطب را جذب کند. پس بهتر است عبارت را گنگ و دور از ذهن انتخاب نکنید اما درعین حال از واژه‌هایی متفاوت برای نوشتنش استفاده کنید که برای خواندن ادامه متن مشتاق شود. 

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎