معامله برد-برد می‌خواهیم

معامله برد-برد می‌خواهیم
۱۱ Mordad 1396 بدون دیدگاه اخبار استارت آپی https://goo.gl/r7xkPt
در این صفحه و در دو صفحه بعد با گفت‌وگوها و یادداشت‌هایی که از الکام‌استارز آماده کرده‌ایم به دنبال پاسخ به این سوال‌ها بوده‌ایم که حضور در الکامپ تا چه اندازه پاسخگوی انتظارات استارت‌آپ‌های ایرانی بوده و دستاوردهای این حضور برای آن‌ها چه بوده است ...
معامله برد-برد می‌خواهیم

مدیرعامل و محمدرضا کرم‌ سیچانی، مدیر فروش پاساژ اینترنتی دکانچه | در این صفحه و در دو صفحه بعد با گفت‌وگوها و یادداشت‌هایی که از الکام‌استارز آماده کرده‌ایم به دنبال پاسخ به این سوال‌ها بوده‌ایم که حضور در الکامپ تا چه اندازه پاسخگوی انتظارات استارت‌آپ‌های ایرانی بوده و دستاوردهای این حضور برای آن‌ها چه بوده است. 
دکانچه نخستین پاساژ اینترنتی کشور است و پاساژ فیزیکی را به پاساژ آنلاین تبدیل کرده‌اند. علیرضا سالمی می‌گوید: همه محصولات و البته محصولات صنعتی را هم پوشش می‌دهیم و یک سال است که دکانچه را راه‌اندازی کرده‌ایم. سالمی در مورد میزان سرمایه‌ای که تاکنون جذب کرده‌اند، به «شنبه» می‌گوید: اما هنوز سرمایه‌گذار نداریم و تا الان ۲۵ میلیون تومان از جیب‌مان هزینه کرده‌ایم.  علیرضا در پاسخ به این پرسش که وضعیت جامعه کارآفرینی اصفهان به لحاظ حمایت مالی از استارت‌آپ‌ها چگونه است، می‌گوید: در اصفهان شتاب‌دهنده‌ها به‌تازگی راه‌اندازی شده‌اند ولی ما هنوز نیازی ندیده‌ایم که به سراغ‌شان برویم چون به نوعی این مرحله را پشت سر گذاشته‌ایم اما از سرمایه‌گذار در سطح بالاتر که سرمایه‌ای بیشتر از مرحله شتاب‌دهی در اختیارمان قرار دهد، استقبال می‌کنیم و اضافه می‌کند با معرفی دکانچه در نمایشگاه، سرمایه‌گذاران زیادی خواهان همکاری با آنها شده‌اند: این سرمایه‌گذاران از گستره کاری ما خوش‌شان آمده و حاضر هستند که سرمایه‌ لازم را در اختیار ما قرار دهند و حتی کسب‌وکار ما را در حد بین‌المللی می‌دانند و بازار بزرگی برایش متصور هستند. همچنین محمدرضا کرم‌سیچانی، مدیر فروش دکانچه به «شنبه» می‌گوید: اینکه دنبال سرمایه‌گذار هستیم به این دلیل است که به نکات فنی و بحث منتورینگ نیاز داریم و چون سرمایه‌گذارانی که به ما رجوع کردند بیشتر به دنبال همکاری و معادلات برد-برد بودند، فکر می‌کنیم که می‌توانیم با آنها همکاری کنیم. این دو جوان اصفهانی که با همه توانشان لهجه اصفهانی را چاشنی کلامشان کرده‌اند، در ادامه از نگرانی‌های‌شان برای دکانچه نیز می‌گویند: نگرانی ما برای دکانچه این است که فضای صنعت خیلی بزرگ است و هر چه بزرگ‌تر شود، کار ما هم بزرگ‌تر می‌شود و باید چند برابر انرژی صرف کنیم تا کسب‌وکارمان رشدش را ادامه دهد. ما به آینده امید زیادی داریم و دکانچه را دارای آینده روشنی می‌دانیم چون در ایران روی این زمینه کار نکرده‌اند.  سالمی می‌گوید همه تلاش‌شان را کرده‌اند که در حوزه جدیدی وارد شوند و به بخشی از بازار توجه کنند که توجه کمی به آن شده است و امیدوارم حرف سرمایه‌گذاران هم در حد حرف نباشد و ریسک‌های حضور در یک حوزه کمتر تجربه‌شده را بپذیرند. 
 

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎