فین‌تکی‌ها روی دریافت کارمزد متمرکز شوند

فین‌تکی‌ها روی دریافت کارمزد متمرکز شوند
چرا باید اولویت سال آینده فین‌تک، اصلاح نظام کارمزد باشد؟
۲۹ Dei 1395 بدون دیدگاه فین تک https://goo.gl/0V4wWR
لپ کلام را همین ابتدا بگویم: سال ۹۶، سال اصلاح نظام کارمزدی در کشور است پس اگر یکی از فعالان استارت‌آپی در حوزه فین‌تک هستید یا قصد دارید به‌زودی در این حوزه فعالیت‌تان را آغاز کنید، مهم‌ترین توصیه‌ای که می‌توانم به شما بکنم این است که مدل کسب‌وکار‌‌تان را مبتنی بر کارمزد بچینید ...
فین‌تکی‌ها روی دریافت کارمزد متمرکز شوند

لپ کلام را همین ابتدا بگویم: سال ۹۶، سال اصلاح نظام کارمزدی در کشور است پس اگر یکی از فعالان استارت‌آپی در حوزه فین‌تک هستید یا قصد دارید به‌زودی در این حوزه فعالیت‌تان را آغاز کنید، مهم‌ترین توصیه‌ای که می‌توانم به شما بکنم این است که مدل کسب‌وکار‌‌تان را مبتنی بر کارمزد بچینید.
سال‌ها بود که به خاطر شرایط خاص کسب‌وکاری کشور، بانک‌های کشور خیلی مبتنی بر کارمزد جلو نمی‌رفتند ولی حالا با جدی‌شدن بحث‌هایی مثل IFRS دیگر حتی بزرگ‌ترین بانک‌های ایران هم دچار مشکلات جدی شدند و صدایشان در آمده است و حالا متوجه شدند که «ارائه خدمت مبتنی بر کارمزد» یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین خلأهای سیستم بانکی و پرداخت کشور است.
اگر تا دیروز پشت درهای بسته پژواک‌هایی به گوش می‌رسید که سیستم بانکی باید به سمت کارمزد‌محور‌شدن برود، حالا فریادهای بی‌پرده‌ای را می‌شنویم که اگر به سمت کارمزدمحور شدند نرویم، کلاهمان پس معرکه است.
با همین نگاه است که باعث شده که دکتر آیت‌الله ابراهیمی، مدیرعامل بانک انصار با اشاره به سبقت‌گرفتن هزینه‌های عمومی و اداری از مجموع درآمدهای مشاع سهم بانک و درآمد کارمزد، بگوید: «در غیاب نظام کارمزدی، تداوم فعالیت سیستم بانکی با خطر جدی مواجه است.»
همچنین هادی قدیمی، عضو هیات‌مدیره بانک ایران زمین گفته است: «عدم دریافت کارمزد در تراکنش‌ها از سوی بانک‌ها موجب شده است که نظام ناکارآمد کارمزدها در حوزه پرداخت الکترونیک به کشورمان و مردم هزینه‌های مختلفی را تحمیل کند.»
کلاف سردرگم کارمزد در ایران دیگر کارد را به استخوان رسانده ‌و به‌زودی اتفاقی جدی برای این کلاف خواهد افتاد، مراقب باشید پایتان به گره‌های کور این کلاف گره نخورد. پس به‌شدت روی کارمزد متمرکز شوید و دلتان را به قدیمی‌ترها و مدل‌های عجیب کسب‌وکاریشان خوش نکنید که «آنها رفتند و شد، پس ما هم می‌رویم و می‌شود» که این طوفان پیش‌رو، حتی رعشه به ریشه درختان تنومند انداخته است!

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎