فناوری صوتی سه بعدی جدید مایکروسافت برای کمک به مسیریابی ناشنوایان

فناوری صوتی سه بعدی جدید مایکروسافت برای کمک به مسیریابی ناشنوایان
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه فناوری https://goo.gl/uhJMFz
مایکروسافت یک اپلیکیشن جدید به نام ساند اسکیپ را معرفی کرده است که از فناوری صوتی سه بعدی برای کمک به مسیریابی استفاده می‌کند. این شرکت از سال ۲۰۱۴ روی استفاده از چنین فناوری‌های سه بعدی برای پیمایش و مسیریابی کار کرده است.
فناوری صوتی سه بعدی جدید مایکروسافت برای کمک به مسیریابی ناشنوایان

مایکروسافت یک اپلیکیشن جدید به نام ساند اسکیپ را معرفی کرده است که از فناوری صوتی سه بعدی برای کمک به مسیریابی استفاده می‌کند. این شرکت از سال ۲۰۱۴ روی استفاده از چنین فناوری‌های سه بعدی برای پیمایش و مسیریابی کار کرده است. در آن زمان مایکروسافت روی یک هدست و سیستم تلفن هوشمند آزمایش‌هایی را انجام می‌داد. این اپلیکیشن سانداسکیپ حاصل این آزمایش‌ها و تحقیق است که به شکلی درامده است که با یک تلفن هوشمند معمولی و هر هدفون استریویی کار می‌کند.
کاربران می‌توانند در مقاصد خاص و مکان‌های مختلف فرکانس‌های صوتی را تنظیم کنند، و این اپلیکیشن سرنخ‌های صوتی سه بعدی را ارائه می‌دهد تا به بهبود "آگاهی از محیط" آنها در حین سفر کمک کند. کاربران سپس می‌توانند آن اطلاعات را از ساند اسکیپ دریافت کنند و یک تصویر ذهنی از محیط اطراف خود بسازند.
این اپلیکیشن می‌تواند اسامی خیابان و فروشگاه‌های مختلف را در حین حرکت کاربر توضیح دهد.
اپلیکیشن ساند اسکیپ می‌تواند نقاط تقاطع، جاده‌ها، و غیره را در حین حرکت اطلاع دهد و برخی تنظیمات خاص نیز برای توضیح موقعیت مکانی و مسیر فعلی کاربر، یا آنچه جلوی او قرار خواهد گرفت، دارد. برای مثال، می‌تواند فروشگاه‌ها و اسامی خیابان‌های مختلف را در حین حرکت توضیح دهد، چیزی که سایر شیوه‌های مسیریابی نمی‌توانند ارائه دهند.
اگر یک کاربر مطمئن نباشد که کجاست یا از کدام طرف باید برود، می‌تواند تلفن را به صورت صاف در دست خود قرار دهد طوریکه لبه بالایی روی به جهتی باشد که می‌خواهد برود و سپس از دکمه‌ها در پایین صفحه استفاده کند تا مکان‌های نزدیک او مشخص شوند.
این اپلیکیشن برای استفاده در کنار ابزارهای سنتی مسیریابی طراحی شده است و نمی‌تواند جایگزین آنها باشد. طبق گفته ارین لاریدسن، مدیر فناوری دسترسی در لایت‌ هاوس، "جلوگیری از موانع یک مشکل نیست. مشکل آنجا است که ما ندانیم اشیاء کجا قرار دارند و نتوانیم تصمیم بگیریم که به کدام جهت برویم."

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎