سرویس میزبانی وب گیت هاب

سرویس میزبانی وب گیت هاب
۰۳ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه بدون دسته بندی https://goo.gl/g25W1e
گیت‌هاب یک سرویس میزبانی وب برای پروژه‌هایی است که از سیستم سورس کنترل گیت استفاده می‌کنند. گیت‌هاب با استفاده از روبی آن ریلز و ارلنگ ساخته شده‌است.  این سرویس هم دارای گزینه رایگان برای پروژه‌های متن‌باز و هم پولی برای پروژه‌های تجاری است.
سرویس میزبانی وب گیت هاب

گیت‌هاب یک سرویس میزبانی وب برای پروژه‌هایی است که از سیستم سورس کنترل گیت استفاده می‌کنند. گیت‌هاب با استفاده از روبی آن ریلز و ارلنگ ساخته شده‌است.  این سرویس هم دارای گزینه رایگان برای پروژه‌های متن‌باز و هم پولی برای پروژه‌های تجاری است.  توسعه پلتفرم گیت‌هاب در اکتبر ۲۰۰۷، آغاز شد.  گیت‌هاب در سال ۲۰۰۸ توسط تام پرستون، کریس ونسترت و پی‌جی هیت بنیانگذاری شد و بر اساس گزارشی در ژوئن ۲۰۱۱، این سرویس محبوب‌ترین سرویس ارائه‌دهنده گیت است.  
این سایت عملکردهای یک جامعه مجازی شامل‌  فید، دنبال‌کننده و گراف شبکه برای نمایش‌دادن توسعه‌دهندگانی که بر یک نسخه مرجع (مخزن) کار می‌کنند‌ را به کاربرانش ارائه می‌دهد.
در ژوئیه ۲۰۱۲ این شرکت با ۱۰۰میلیون دلار آمریکا در سری آ سرمایه‌داران اصلی، از طرف اندرسون هورویتز رده‌بندی شد. گیت‌هاب قابلیت توزیع کنترل نسخه و مدیریت کد منبع (SCM) از گیت و همچنین اضافه‌کردن ویژگی‌های خاص آن را عرضه می‌کند. در قلب گیت‌هاب یک پروژه متن باز که توسط خالق لینوکس ایجاد شده است، به نام گیت وجود دارد.  در واقع گیت یک سیستم کنترل نسخه نرم‌افزار است.  متیو مک‌کولاف یکی از اعضای گیت هاب می‌گوید: گیت مانند دیگر سیستم‌های کنترل نسخه، نسخه‌های نرم‌افزار را ذخیره، مدیریت و فراخوانی می‌کند‌ که البته بیشتر برای کدها استفاده می‌شود اما گیت می‌تواند برای هر نوع فایل دیگری مانند یک فایل Word  یا TXT  نیز استفاده شود. سایت گیت‌هاب همه عملکردهای مورد نیاز کاربران در یک جامعه مجازی را در دسترس قرار داده است.  برخی از این عملکردها عبارتند از:  فید، دنبال‌کننده و گراف شبکه برای نمایش‌دادن توسعه‌دهندگانی که بر یک نسخه مرجع (مخزن) کار می‌کنند.
گیت‌هاب همچنین سرویس‌های دیگری به نام سایت گیست که در نوع خود یک سایت پیست‌بین‌گونه است را ارائه می‌دهد.  این سایت یک ویکی برای توسعه‌دهندگان انفرادی به شمار می‌آید که سورس کدهای آن‌ها می‌تواند به‌وسیله یک مخزن گیت، یک سرویس میزبان اسلاید که پایه بلندگو نامیده می‌شود و یک سکو (پلتفرم) ویرایش و مدیریت شود.

کلمات کلیدی:

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎