سبک زندگی استارتاپی : لطفا، حتما صبحانه بخورید

سبک زندگی استارتاپی : لطفا، حتما صبحانه بخورید
۱۶ Dei 1395 بدون دیدگاه سلامت https://goo.gl/Xvxato
به‌خاطر گرفتن کالری کمتر یا برای زودتر رسیدن به محل کارتان قید صبحانه‌خوردن را نزنید. محققان می‌گویند ناشتا سرکار رفتن، استرس‌زاست و باعث تغییرات متابولیکی نیز می‌شود ...
سبک زندگی استارتاپی : لطفا، حتما صبحانه بخورید

به‌خاطر گرفتن کالری کمتر یا برای زودتر رسیدن به محل کارتان قید صبحانه‌خوردن را نزنید. محققان می‌گویند ناشتا سرکار رفتن، استرس‌زاست و باعث تغییرات متابولیکی نیز می‌شود. از نظر آنها تغییراتی که صبحانه‌نخوردن روی هورمون‌ها ایجاد می‌کند، مردانی که اهل صبحانه نیستند را ۲۷ درصد بیشتر در معرض دچار‌شدن به حمله قلبی یا بیماری‌های قلبی قرار می‌دهد.

  •  دیابت می‌گیرید

آمارها نشان می‌دهد که صبحانه نخوردن احتمال ابتلا به دیابت را تا ۲۰ درصد بالا می‌برد. افت قند خون و بالا آمدن ناگهانی‌اش با هله هوله خوردن در طول روز، باعث ابتلای این افراد به دیابت می‌شود. گذشته از این، سوخت‌و‌ساز بدن این افراد کم می‌شود و احتمال اینکه هر روز وزنشان بیشتر شود، بالا می‌رود. افزایش وزن تنها مشکل کسانی که صبحانه نمی‌خورند، نیست. با توجه به بررسی‌های محققان، حتی اگر وزن این افراد اضافه نشود، به‌راحتی هم کم نمی‌شود و رژیم‌های لاغری کمترین تاثیر را بر کاهش وزن آنها می‌گذارد.

  •  مغزتان تعطیل می‌شود

مغز آدم‌هایی که صبحانه نمی‌خورند، ضعیف‌تر از دیگران عمل می‌کند. این افراد گیج و کم‌حافظه می‌شوند و مهارت‌های شناختی‎شان افول می‌کند. اگر تازگی‌ها خیلی چیزها را به خاطر نمی‌آورید و حواس ندارید، خودتان را به آلزایمری‌شدن متهم نکنید. شاید این مشکل را تنها با خوردن صبحانه در ابتدای روز بتوانید حل کنید.

  •  نا  برایتان نمی‌ماند

آدم‌هایی که صبحانه نمی‎خورند، ضعیف و کم‌جان هستند. آنها مدام احساس خستگی می‌کنند و پس از تمام‌شدن ساعت کاری روزانه‌شان، مثل کسانی که از یک رقابت نفسگیر برگشته‌اند، خسته و کم‎جان جلوه می‎کنند. اگر این روزها مدام احساس خستگی می‌کنید و حتی در روزهای تعطیل هم این وضعیت دست از سرتان برنمی‌دارد، از حالا هر صبح چند دقیقه زودتر بیدار شوید و با خوردن یک صبحانه مفصل، از خستگی مزمن خودتان را نجات دهید.
منبع: ریدرز دایجست

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎