سبک زندگی استارتاپی: درست بنشینید، افسرده نمی‌شوید

سبک زندگی استارتاپی: درست بنشینید، افسرده نمی‌شوید
۲۶ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه سلامت https://goo.gl/xikGnm
روی فرم نیستید، احساس می‌کنید این زندگی چیزی نبود که آرزویش را داشتید و این روزها، از همیشه ناامیدترید؟ بعید نیست که این نشانه‌ها به دلیل افسرده‌شدنتان سراغ شما آمده باشند اما برای خلاص‌شدن از آنها، تنها نباید به روانپزشکان مراجعه کنید ...
سبک زندگی استارتاپی: درست بنشینید، افسرده نمی‌شوید

روی فرم نیستید، احساس می‌کنید این زندگی چیزی نبود که آرزویش را داشتید و این روزها، از همیشه ناامیدترید؟ بعید نیست که این نشانه‌ها به دلیل افسرده‌شدنتان سراغ شما آمده باشند اما برای خلاص‌شدن از آنها، تنها نباید به روانپزشکان مراجعه کنید. افسردگی اختلالی است که در بسیاری مواقع، بدون درمان موثر برطرف نمی‌شود. اما گذشته از کمک متخصصان، خود شما هم با تلاش‌هایتان می‌توانید قدم‌های مهمی را در جهت کاهش علائم این بیماری بردارید.
یکی از کارهای مهمی که در روزهای افسرده‌حالی‌تان باید آن را انجام دهید، توجه‌کردن به وضعیت بدنتان است. شاید این روزها دلتان بخواهد روی صندلی چمبره بزنید و وقت راه رفتن شانه‌ها و کمرتان را به سمت پایین مایل کنید‌ اما محققان می‌گویند همین کار به‌ظاهر بی‌اهمیت می‌تواند مشکل شما را تشدید کند و افسرده‌ترتان کند.
بررسی‎‌های پژوهشگران نشان می‌دهد که اگر افسرده‌ها صاف بنشینند و سرفراز راه بروند، نه تنها خوشبین‌تر می‌شوند، بلکه امید به زندگی و اعتماد به نفسشان هم بالاتر می‌رود.
محققان در یک پژوهش تاثیر حالت بدن بر خلق و خو را مورد بررسی قرار دادند. آنها دریافتند وقتی چه با وجود خوشایند و چه ناخوشایند بودن شرایط، صاف می‌نشینید و با قامتی راست راه می‌روید، انگیزه‌تان برای از میان برداشتن مشکلات، تلاش برای باز کردن درهای تازه و البته پایداری‌تان در رسیدن به اهداف و به انجام رساندن تلاش‌هایتان نیز بیشتر می‌شود. قرار دادن بدن در این وضعیت شما را هوشیار، دقیق، با عزت‌نفس و سختکوش می‌سازد و نمی‌گذارد افسردگی روی زندگی‌تان خیمه بزند.
در جریان این بررسی، کسانی که با پشت صاف و در حالی‌که گردنشان به سمت پایین مایل نشده نشسته بودند، وقتی در یک موقعیت اضطراب‌آور قرار می‌گرفتند، با آرامش بیشتری صحبت می‌کردند و از کلمات مناسب‌تری استفاده می‌کردند. گذشته از این، آنها کمتر از دیگران ضمیر اول شخص مفرد‌(من) را در جملاتشان به زبان می‌آوردند که این موضوع از خلق و خوی بهتر و انرژی مثبت‌تر این افراد حکایت می‌کرد. 

 

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎