سبک زندگی استارتاپی : بیمار ی‌ای به‌نام نشستن!

سبک زندگی استارتاپی : بیمار ی‌ای به‌نام نشستن!
چند بار از روی صندلی بلند شویم تا سالم بمانیم
۱۶ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه سلامت https://goo.gl/A8FP3m
«بیماری نشستن» آفت سبک زندگی این روزهای ماست؛ مشکلی که از نظر پژوهشگران گاهی می‌تواند به اندازه سیگار‌کشیدن آسیب‌زا باشد و سلامت جسم و روان افراد را به خطر بیندازد.
سبک زندگی استارتاپی : بیمار ی‌ای به‌نام نشستن!

«بیماری نشستن» آفت سبک زندگی این روزهای ماست؛ مشکلی که از نظر پژوهشگران گاهی می‌تواند به اندازه سیگار‌کشیدن آسیب‌زا باشد و سلامت جسم و روان افراد را به خطر بیندازد. بررسی‌هایی که پیش از این انجام شده، نشان داده‌اند که زیاد و در ساعات متوالی در یک موقعیت نشستن، می‌تواند عواقب جدی‌ای را برای افراد به بار بیاورد. برای مثال، یک بررسی ثابت کرده کسانی که در روز سه ساعت یا بیشتر در یک موقعیت می‌نشینند، اغلب دچار چاقی و کمر‌درد می‌شوند. از نظر محققان سطح کلسترول بد خون این افراد بالاتر است و احتمال اینکه جانشان را به‌خاطر بیماری‌های قلبی و عروقی یا حتی سرطان از دست بدهند هم بیشتر است.
محققان ایالات متحده می‌گویند کمتر از ۵ درصد بزرگسالان در این کشور، هر روز ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی دارند و ۷۰ درصد جمعیت بزرگسالان آن از چاقی یا اضافه‌وزن رنج می‌برند. به همین دلیل پژوهشگران این کشور، مطالعات متعددی را در مورد ارتباط تحرک و سلامت کارمندان پشت‌میز‌نشین انجام داده‌اند. در یکی از این پژوهش‌ها، مشخص شده که اگر کارمندهایی که کارشان با نشستن گره خورده، بعد از هر نیم ساعت کار‌کردن سه دقیقه از جایشان بلند شوند، سطح قند خونشان به شکل قابل توجهی پایین می‌آید و موفق به کاهش وزن و فشارخون شده و احتمال ابتلایشان به مشکلات قلبی هم پایین می‌آید.
گذشته از این، محققان معتقدند که انجام دادن حرکات کششی ساده پشت میز کار یا در خانه، می‌تواند به سلامت این افراد کمک کند و بدنشان را سالم‌تر و عمرشان را طولانی‌تر کند. شمایی که می‌گویید وقت کافی برای باشگاه رفتن ندارید، لااقل به این توصیه پژوهشگران عمل کنید و در جواب آزمایش خونی که شش ماه بعد می‌دهید، نتیجه‌اش را ببینید.

منبع: سایکولوژی تودی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎