سبک زندگی استارتاپی: با خودتان دشمن نباشید!

سبک زندگی استارتاپی: با خودتان دشمن نباشید!
چرا بعضی‌ها هیچ‌وقت از خودشان راضی نمی‌شوند؟
۲۵ Mehr 1396 بدون دیدگاه سلامت لى لى اسلامى https://goo.gl/M2iFGn
همه ما، گاهی سرسخت‌ترین منتقد خود هستیم. گاهی بدون توجه به آنچه که بر ما گذشته، تنها راه انتقاد به خود را در پیش می‌گیریم و بی‌رحمانه، تلاش‌ها، دستاوردها یا لااقل مقاومت‌هایمان را نادیده می‌گیریم. شمایی که مدام درحال مسابقه‌دادن با خود هستید و هرگز راضی نمی‌شوید، گاهی قربانی اختلالات روانی نیازمند درمانید، گاهی به‌خاطر تاثیرات محیطی با خودتان می‌جنگید ...
سبک زندگی استارتاپی: با خودتان دشمن نباشید!

اگر شما هم همیشه در حال سرزنش خود و تزریق عذاب وجدان به خودتان هستید، این مطلب را بخوانید تا از اصلی‌ترین دلایل به جنگ خود رفتن باخبر شوید و برای رسیدن به آرامش آنها را از میان بردارید.

  •  خودتان را با دیگران مقایسه می‌کنید؟

قرار داشتن در محیطی که دستاوردهای دیگران، به‌مراتب از شما بیشتر است، می‌تواند به شما احساس عذاب‌وجدان و بی‌اعتمادی به خود را هدیه کند. اگر هم‌قطاران شما، شرایط اقتصادی، شغلی و اجتماعی بهتری داشته باشند، طبیعی است که به‌خاطر مثل آنها نبودن، خود را سرزنش کنید. اما دست نگه‌دارید! 
به خودتان یادآوری کنید که همه ما محصول شرایط گذشته و امروز، قابلیت‌های جسمی و روانی وراثتی و در کنار همه اینها، تلاش‌هایمان هستیم. 
اگر همیشه برای نشان‌دادن بهترین خود تلاش می‌کنید، دلیلی برای عذاب‌وجدان وجود ندارد. شمایی که همیشه رو به جلو حرکت می‌کنید، نباید خود را با بلندپروازی و نادیده‌گرفتن واقعیات سرزنش کنید.

  •  قربانی جامعه شده‌اید؟

تلاش اجتماع برای ستایش‌کردن نارضایتی آدم‌ها، ممکن است دامنگیر شما هم بشود. وقتی راضی‌بودن شما از شرایط و تلاش‌هایتان، به‌عنوان کم‌توقعی و ساده‌لوحی تعبیر می‌شود، طبیعی است که برای نشان‌دادن نارضایتی‌تان از خود، تلاش کنید. 
شیوع نوعی فروتنی ناخوشایند و شکست‌نفسی بیش از اندازه، می‌تواند به مرور احساس نارضایتی از خود را در شما ماندگار کند.

  •  بیمارید؟

خلاص‌شدن از این وضعیت، همیشه در توان شما نیست. ابتلا به اختلالات روانی مانند افسردگی، توان افراد برای مثبت‌اندیشی و امیدواری را کم می‌کند. تصور نکنید که افسردگی، سراغ آدم‌های خاصی می‌رود. همین شمایی که در حال خواندن این مطلب هستید، ممکن است بی‌آنکه بدانید، گرفتار درجه‌ای از این بیماری شده باشید. یادتان نرود که آدم‌های افسرده، بیشتر شکست می‌خورند و شکست‌های پی‌در‌پی، می‌تواند آدم‌ها را افسرده‌تر کند.

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎