سبک زندگی استارتاپی : این مشکلات را حل کنید تا خوب بخوابید

چهار نکته برای اینکه بدخوابی خود را بهتر بشناسید
سبک زندگی استارتاپی : این مشکلات را حل کنید تا خوب بخوابید
۱۹ Dei 1395 بدون دیدگاه سلامت https://goo.gl/jA3PRG
هیچ لالایی فایده ندارد. اگر خواب در چشم‌هایتان نباشد، حتی کاری از دست خستگی هم برنمی‌آید و بی‌قراری ناشی از بی‌خوابی، هر لحظه کلافه‎ترتان می‌کند. اگر شما هم شب‌ها بی‌خوابید و روزها به سختی ساعات کاری را سپری می‌کنید، ادامه این مطلب را بخوانید ...
سبک زندگی استارتاپی : این مشکلات را حل کنید تا خوب بخوابید

هیچ لالایی فایده ندارد. اگر خواب در چشم‌هایتان نباشد، حتی کاری از دست خستگی هم برنمی‌آید و بی‌قراری ناشی از بی‌خوابی، هر لحظه کلافه‎ترتان می‌کند. اگر شما هم شب‌ها بی‌خوابید و روزها به سختی ساعات کاری را سپری می‌کنید، ادامه این مطلب را بخوانید. شاید بدن شما به این مشکلات دچار شده باشد.

  •  منیزیوم کم دارید؟

اوضاع روانی‌تان خوب نیست؟ اضطراب دارید و زود دچار استرس می‌شوید؟ علاوه بر همه این مشکلات خوابتان هم خوب نیست و تازه اگر به خواب بروید، نیمه شب دوباره بی‌خواب می‌شوید؟ محققان می‌گویند این مشکلات می‌تواند به دلیل کمبود منیزیم سراغتان بیاید. از نظر متخصصان بسیاری از افراد از کمبود این ماده رنج می‌برند و نه‌تنها تحریک‌پذیر و بی‌‌خواب می‌شوند، بلکه گرفتگی عضلات هم کلافه‌شان می‌کند. برای رها شدن از این مشکل، باید در برنامه غذایی‌تان جایی برای موادی مثل سبوس، تخم کدو، هندوانه و آفتابگردان، بادام و البته کاکائو باز کنید. اگر مصرف این مواد هم نتوانست کمبود منیزیم بدنتان را جبران کند، می‌توانید از پزشکتان بخواهید که پودرهای مکمل منیزیم را برایتان تجویز کند.

  •  آپنه دارید؟

یادتان نمی‌آید چند بار در طول شب از خواب بیدار می‌شوید اما صبح‌ها که از رختخواب بیرون می‌آیید، همچنان خسته و خواب‌آلوده‌اید. اگر به اختلالات تنفسی مثل آپنه یا حتی انحراف بینی دچار باشید، به علت نرسیدن اکسیژن کافی به خونتان با مشکلات خواب روبه‌رو می‌شوید. اگر اطرافیانتان می‌گویند که شب‌ها خر و پف می‌کنید و هر چند ثانیه یک‌بار صدای نفس‎کشیدنتان قطع می‌شود، موضوع را با یک متخصص گوارش در میان بگذارید. آپنه مشکلی نیست که بتوانید به‌راحتی از کنارش بگذرید. 

  •  افسرده‌اید؟

شاید یک فرد افسرده، انرژی کمتری برای تحرک و فعالیت داشته باشد، اما بی‌تحرکی افسرده‌ها به معنای خواب‌آلوده‌بودنشان نیست‌ و اغلب افراد افسرده به اختلالات خواب هم دچار می‌شوند. بی‌خوابی این افراد اغلب با درد عضلانی، احساس کوفتگی، بی‌قراری و تحریک‌پذیری در زمان خواب و دیدن خواب‌های آزار‌دهنده نیز همراه است. شما هم مجموعه‌ای از این علائم را در خود می‌بینید؟ با یک روانشناس یا روانپزشک در این مورد صحبت کنید.

  •  پایتان بی قرار است

ابتلا به سندرم پاهای بی‌قرار، می‌تواند خواب شما را هم تحت تاثیر قرار دهد. اگر به این سندرم دچار باشید، حتی در طول شب هم احساس سوزن‌سوزن شدن پا یا خزیدن چیزی روی پا شما را رها نمی‌کند. گرچه حتی ممکن است کودکان هم به این مشکل دچار شوند، اما احتمال دچار شدن به این سندرم اغلب با افزایش سن بالا می‌رود.
منبع: rd.com

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎