سال روشن‌ بلاک‌چین‌ در کره

سال روشن‌ بلاک‌چین‌ در کره
چرا سال ۲۰۱۷ فناوری بلاک‌چین در کره جنوبی رشد خواهد کرد؟
۱۵ Dei 1395 بدون دیدگاه اکو سیستم https://goo.gl/Mh88Jf
اغلب در خارج از بازارهای اصلی آمریکا و اروپاست که شرکت‌های ‌بلاک‌چین‌ به لطف تفاوت‌ها در محیط نظارتی و کسب‌و‌کار در مکان‌هایی مانند آسیای شرقی، جالب‌ترین نوآوری‌ها را خلق می‌کنند.
,کنسرسیوم بلاک‌چین,بیت‌کوین,بلاک چین,کسب و کار,فین تک,سامسونگ,پلت فرم,سرمایه‌گذاران,توسعه‌دهندگان,

اغلب در خارج از بازارهای اصلی آمریکا و اروپاست که شرکت‌های ‌بلاک‌چین‌ به لطف تفاوت‌ها در محیط نظارتی و کسب‌و‌کار در مکان‌هایی مانند آسیای شرقی، جالب‌ترین نوآوری‌ها را خلق می‌کنند.
به همین دلیل است که شرکت‌های بیت‌کوین و بلاک‌چین در مکان‌هایی مانند کره‌جنوبی و ژاپن اغلب مردم را شگفت‌زده می‌کنند. آنها وارد مسیرهای جدید می‌شوند، از منابع غیرمنتظره سرمایه‌گذاری جذب کرده و پایگاه‌های کاربری جدید پیدا می‌کنند. این ثابت می‌کند که این فناوری یک پدیده جهانی است و افراد علاقه‌مند به آن باید مراقب تمام مناطق باشند و از آنها الهام بگیرند.
حال که سال ۲۰۱۶ تمام شده است، می‌خواهیم به سه رویداد مهم درباره بلاک‌چین در بازار کره جنوبی بپردازیم و سه پیش‌بینی برای سال ۲۰۱۷ ارائه دهیم. اما قبل از آن باید گفت که خبرهای خوبی از سال گذشته وجود دارد.

  • تنظیم‌کننده مالی کره جنوبی برنامه و نقشه راه فین‌تک را منتشر می‌کند

کمیته خدمات مالی (FSC) کره جنوبی در اکتبر ۲۰۱۶ نقشه توسعه فین‌تک دو‌مرحله‌ای خود را منتشر کرد.
این نقشه از دو مرحله تشکیل می‌شود: حذف مقررات غیرمنطقی و بهبود سیستم‌های صنعت فین‌تک. به طور خاص، این نقشه شامل ایجاد کنسرسیوم بلاک‌چین مشترک بانکی و نهادینه‌شدن ارزهای دیجیتال از قبیل بیت‌کوین و نیز ایجاد یک بستر آزمایش مالی برای خدمات جدید فین‌تک می‌شود. با این نقشه، دولت سعی دارد تمام موانعی را که ممکن است سد راه «چهارمین انقلاب صنعتی» در کره جنوبی شوند، حذف کند و یک محیط مناسب برای شرکت‌های فین‌تک ایجاد کند که در آن بتوانند آزادانه کسب‌و‌کار خود را توسعه دهند.
پروژه تحقیقاتی بانک کره جنوبی روی بلاک‌چین تمرکز می‌کند
بانک کره یک پروژه تحقیقاتی مشترک را راه‌اندازی کرده است که به طور خاص روی فناوری بلاک‌چین تمرکز دارد. این طرح به چندین جنبه از فناوری بلاک‌چین، اعم از مسائل مربوط به صنعت فعلی، چالش‌های فنی و سیاسی برای پذیرش بلاک‌چین در سیستم مالی، می‌پردازد.
کاربردهای بلاک‌چین در سیستم پرداخت بانک کره یک موضوع اصلی بود و ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک‌چین نیز بررسی شده بود.

  • موسسات مالی اصلی برای اعمال راهکارهای بلاک‌چین

تعدادی از موسسات مالی به پتانسیل فناوری بلاک‌چین آگاه شده‌اند و چندین مورد مصرف را ایجاد کرده و نیز طرحی را به نام «نقطه شروع جنبش بلاک‌چین» در سال گذشته ارائه داده‌اند.
به عنوان نمونه، کارتKB Kookmin  و بانک KB Savings یک پلت‌فرم تایید هویت مبتنی بر بلاک‌چین راه‌اندازی کرده‌اند و بانک KB ‌Kookmin یک پلت‌فرم پرداخت در خارج از کشور را ایجاد کرده است. به علاوه، شرکت ضرب و چاپ امنیتی کره (KOMSCO) کار خود را آغاز کرده ‌تا یک پلت‌فرم دارایی دیجیتال مبتنی بر بلاک‌چین ایجاد کند. موسسه کوین‌پلاگ در ایجاد بسیاری از این موارد مصرف و پلت‌فرم‌ها نقش دارد.
همچنین، پنج بانک بزرگ کره به نام‌های ووری، کوکمین، شین‌هان،B Hana ، IBK  به کنسرسیوم R3 پیوستند در حالی‌که سه موسسه کره‌ای به نام‌های کوین‌پلاگ، سامسونگ SDS و سپرده‌گذاری اوراق بهادار کره، عضو پروژه Hyperledger شدند. این موارد نشان می‌دهند که موسسات مالی در کره با جدیت تمام از این فناوری جدید استفاده می‌کنند.

  • و حالا پیش‌بینی‌هایی برای سال ۲۰۱۷:

موانع بر سر راه پذیرش بلاک‌چین کاهش خواهد یافت
نقشه FSC روی حذف نظارت دولت بر صنعت مالی و پشتیبانی از شرکت‌های فین‌تک متمرکز است. از آنجایی که بزرگ‌ترین مانع برای صنعت فین‌تک مقررات محدودکننده است، تمرکز نقشه روی حذف نظارت دولت باید موسسات مالی را تشویق کند تا از فناوری بلاک‌چین استفاده کرده و موارد مصرف آن را بیشتر کنند.

  • موسسات مالی کره کنسرسیوم بلاک‌چین محلی تشکیل خواهند داد

در سال ۲۰۱۷، پیش‌بینی می‌شود که موسسات مالی پا را از کنسرسیوم جهانی و مشترک فراتر بگذارند و طرح‌های بلاک‌چین ترکیبی خود را در کره ایجاد کنند. یک جنبه بنیادی از نقشه FSC ایجاد کنسرسیوم بلاک‌چین مشترک بانکی است که انتظار می‌رود تا پایان امسال نهایی شود و در ماه ژانویه فعالیت‌های مربوط به آن آغاز شود.
به علاوه، گفت‌وگوهایی درباره یک کنسرسیوم بلاک‌چین دیگر برای بازارهای سرمایه‌ وجود داشته است که تلاش می‌شود سال بعد راه‌اندازی شود. کنسرسیوم بازار سرمایه سعی خواهد کرد موارد مصرف بلاک‌چین را از قبیل خدمات تایید هویت، ذخیره‌سازی سند، پلت‌فرم‌های تبادل بازار و سیستم‌های تسویه، توسعه دهد.
هر کنسرسیوم بلاک‌چین در بازار خودش را آزمایش کرده، موارد مصرف کاری را توسعه داده و در نهایت یک پلت‌فرم بلاک‌چین مشترک ایجاد خواهد کرد.

  • یک نقطه ایجاد انگیزه برای پذیرش بلاک‌چین

موسسات مالی در کره به طور منظم زیرساخت فناوری اطلاعات خود را به‌روز‌رسانی می‌کنند‌ و در سال ۲۰۱۷ یک برنامه به‌روز‌رسانی اصلی برای طراحی پلت‌فرم‌های نسل بعد ارائه خواهد شد.
بسیاری از این موسسات اکنون بلاک‌چین را یکی از گزینه‌های خود می‌دانند. به علاوه، موسسات مالی زمانی را پیش‌بینی می‌کنند که قراردادهای هوشمند کاملاً تجاری شده و با بلاک‌چین‌های خصوصی ترکیب شوند. این فناوری پتانسیل لازم برای ایجاد یک تاثیر چشمگیر را خواهد داشت. سال ۲۰۱۷ سالی است که موسسات مالی کره به طور فعال از بلاک‌چین‌های خصوصی در خدمات و سیستم‌های اصلی خود استفاده خواهند کرد. طبق آمار، حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد از بانک‌های اصلی در کره به شکلی از بلاک‌چین استفاده خواهند کرد و بسیاری از آنها برنامه‌های قرارداد هوشمند خواهند داشت. 
سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان در سایر کشورها نیز می‌توانند شاهد این روند در ۱۲ ماه آتی باشند و بررسی کنند که چگونه می‌توانند از نتایج کره بهترین استفاده را ببرند. آینده فناوری بلاک‌چین بسیار روشن است.

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎