گاهی اوقات پشت میزکامپیوتر می‌نشینید تا مطلبی برای وب‌سایت خود بنویسید اما چیزی به ذهنتان نمی‌رسد. گاه یافتن ایده‌های جدید برای تولید محتوا بسیار دشوار است. 

  • درباره موضوعات داغ روز بنویسید

افراد و کارشناسان صنعت شما همین الان درباره‌‌ چه چیزی بحث می‌کنند؟ موضوعات داغ روز چیست؟ یک خبر را انتخاب کنید. دیدگاه و نظر خود را درباره‌‌ آن بنویسید. به این طریق خوانندگان نیز با شما بهتر آشنا می‌شوند. اگر مطمئن نیستید که مهم‌ترین موضوعات روز چه هستند، نگاهی به سایت  BuzzSumo.com بیندازید. نام وب‌سایت یا موضوع موردنظر خود را تایپ کنید، به سرعت لیستی از مطالبی که بیشتر از همه در بازار هدف شما به اشتراک گذاشته می‌شود، پیدا می‌کنید.

  • به خوانندگان نحوه انجام کاری را آموزش دهید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای شروع نوشتن، آموزش‌دادن مطلبی است که می‌دانید چگونه می‌توان آن را به خوبی انجام داد. تصور کنید یکی از دوستانتان به شما ایمیل فرستاده و از شما درخواست کرده ‌که نحوه‌ انجام کاری را برای او توضیح دهید. مقالاتی که چگونگی انجام کاری را آموزش می‌دهند، رتبه‌ خوبی در گوگل دارند چرا‌که بسیاری از مردم برای کسب اطلاعات و یادگیری درباره‌ نحوه‌ انجام کاری از گوگل استفاده می‌کنند.

  •  مطالب و بحث‌های انجمن‌های صنعت خود را بخوانید

بیشتر صنایع، انجمن‌ها و تالارهای گفت‌وگویی دارند که افراد در آنجا درباره‌ موضوعات مربوط به صنعت خود بحث‌ و گفت‌وگو می‌کنند. موضوعات محبوبی را که محتوای زیادی درباره‌‌ آنها نوشته شده است، بررسی کنید و در نهایت، می‌توانید یک موضوع خوب برای نوشتن یک مقاله پیدا کنید. 

  •  نگاهی به مطالب رقبای خود بیندازید

فرض کنید که شما در زمینه‌‌ سئو مطلب می‌نویسید. می‌توانید با نگاهی به وبلاگ‌های انگلیسی و فارسی محبوب، یک ایده پیدا کنید و درباره‌‌ آن بنویسید. به هیچ‌وجه، مطالب آنها را کپی نکنید. هدف از خواندن مطالب رقبایتان، تکرار‌کردن مطالب آنها نیست بلکه یافتن موضوع جدید است.

  •  دنباله‌ای برای محتوای پربازدید و محبوب قبلی بنویسید

نگاهی به مقالات و مطالب چند سال گذشته‌‌ خود بیندازید. کدام موضوعات پربازدید بوده‌اند یا بیشترین نظرات را دریافت کرده‌اند؟ در بسیاری از وبلاگ‌ها، حداقل چند محتوا وجود دارد که بهتر و پربازدیدتر از بقیه بوده‌اند. آنها را پیدا کنید. سپس، دنباله‌ای برای آن مقاله بنویسید.

  •  از یک برنامه‌ریز کلمات کلیدی استفاده کنید

در مورد موضوعاتی بنویسید که مردم درباره‌ آن بسیار کنجکاو هستند. یکی از بهترین ابزارها برای انجام این کار، برنامه‌ریز کلمات کلیدی گوگل است. شما می‌توانید با نگاه‌کردن به تعداد جست‌وجوها در هر ماه برای واژه‌های مختلف، میزان محبوبیت موضوعات را بسنجید.

  •  درباره‌‌ بزرگ‌ترین اشتباهات خود بنویسید

همه‌‌ ما در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود اشتباهاتی انجام می‌دهیم و اگرچه صحبت‌کردن درباره اشتباهات سخت است ولی بیان اشتباهات، یک منبع عالی برای کمک به خوانندگان است. بنابراین، غرور خود را کنار بگذارید و به دیگران کمک کنید تا اشتباهاتی را که انجام داده‌اید، تکرار نکنند.

  •  با فردی موفق مصاحبه کنید

مصاحبه، افراد صنعت شما را جذب می‌کند. یکی از ساده‌ترین راه‌‌ها برای نوشتن یک مطلب، مصاحبه با شخص دیگری است. از بین افرادی که در صنعت شما هستند، فردی موفق را پیدا کنید که بتوانید از طریق ایمیل، به صورت تلفنی یا ضبط مکالمه با او مصاحبه کنید. یک مقدمه بنویسید که حداقل دو پاراگراف داشته باشد و پس از آن سؤال و جواب‌ها را قرار دهید. 

  •  یک کتاب یا فیلم سینمایی را نقد و بررسی کنید

می‌توانید خلاصه‌ای از کتاب یا فیلم بنویسید و سپس نقدی بر آنها بنویسید. نقد و بررسی کتاب و فیلم به نویسنده کمک می‌کند به مخاطبان بیشتری دست پیدا کنید؛ همچنین به مخاطبان خود چیزی معرفی می‌کنید که برای شما الهام‌بخش بوده است.

  •  مقاله‌ای در نقد و مخالفت با مقاله دیگر بنویسید

آیا به‌تازگی مطلبی خوانده‌اید که با آن مخالف باشید؟ پس مخالفت خود را با مخاطبان به اشتراک بگذارید. مقاله یا محتوایی که مخالفت شما و دیدگاه شما را نسبت به آن نشان دهد، تولید کنید. مطمئن شوید نویسنده‌‌ اصلی، از مقاله و نظرات شما مطلع می‌شود. اگر شما با احترام مخالفت خود را بیان کنید، یک گفت‌وگوی خوب در بخش نظرات شروع می‌شود.

تهیه و تنظیم از فرامحتوا

لینک کوتاه : http://bit.ly/2BOfuDm

دیدگاه شما چیست؟

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید