رقابت تبلیغاتی استارت‌آپ‌ها یک رقابت نابرابر است!

رقابت تبلیغاتی استارت‌آپ‌ها یک رقابت نابرابر است!
۲۵ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه اخبار استارت آپی https://goo.gl/iR4qp9
عادل طالبی، استراتژیست کسب‌و‌کارهای دیجیتال، در رابطه با مشکلات استارت‌آپ‌ها در زمینه تبلیغات می‌گوید: «در حال حاضر دو دسته استارت‌آپ در اکوسیستم ما وجود دارد...
رقابت تبلیغاتی استارت‌آپ‌ها یک رقابت نابرابر است!

عادل طالبی، استراتژیست کسب‌و‌کارهای دیجیتال، در رابطه با مشکلات استارت‌آپ‌ها در زمینه تبلیغات می‌گوید: «در حال حاضر دو دسته استارت‌آپ در اکوسیستم ما وجود دارد؛ استارت‌آپ‌هایی با سرمایه زیاد و پشتوانه سرمایه‌گذار بزرگ و استارت‌آپ‌هایی که معمولا از فضای اشتراکی استفاده می‌کنند با سرمایه شخصی یا کمک انجل‌ها و با سرعت کم ادامه می‌دهند. 
دسته اول در زمینه تبلیغات مشکلی ندارند و به دلیل توان مالی بالا و پول کافی، دستشان در انتخاب رسانه باز است. اتفاقی که به علت پولدار بودن تعدادی از کسب‌وکار‌ها در بازار افتاده، این است که قیمت مدیا افزایش پیدا کرده است. برای مثال در گذشته اگر تبلیغی ۱۰۰هزار تومان هزینه داشت، امروز همان تبلیغ با ۳۰۰هزار تومان انجام می‌شود. علت این امر حضور استارت‌آپ‌های بزرگ و پولدار است و رقابتی که با یکدیگر دارند. در این ماجرا تنها استارت‌آپ‌های کوچک هستند که تحت فشار قرار می‌گیرند چراکه در چنین شرایطی امکانی برای استفاده از رسانه ندارند.»
‌به گزارش شنبه‌مگ، طالبی اضافه می‌کند: «برای دیده‌شدن و اثربخشی، تبلیغات باید به تعداد لازم و کافی انجام شود. رقابت در این زمینه برای استارت‌آپ‌ها نابرابر شده است. به همین دلیل حتی امکان حضور در این فضا از استارت‌آپ‌های کوچک گرفته شده است. در گذشته استارت‌آپ‌های کوچک امکان استفاده از رادیو، تلویزیون، بیلبورد و این قبیل رسانه‌های بزرگ را نداشتند، تنها فضاهای دیجیتال برای تبلیغاتشان وجود داشت. امروز هم علاوه بر نداشتن رسانه‌های بزرگ، فضای دیجیتال را هم به علت حضور رقبای قدرتمند و گرانی، از دست داده‌اند. از سوی دیگر، در حوزه تبلیغات تقاضا بیشتر از عرضه شده است. استارت‌آپ‌هایی هستند که حتی حاضرند گاهی در حد چند میلیارد تومان هزینه کنند، ولی جایگاه تبلیغاتی که بتواند این پول را جذب کند وجود ندارد؛ این یعنی کمبود رسانه. در این شرایط ،‌ مشخص است که همان مقدار کم هم، به‌طور کامل در اختیار رقبای قدرتمندتر قرار می‌گیرد.»

 

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎