در اینوتکس به دنبال سرمایه‌گذار بودیم

حمیدرضا خاکشور، بنیانگذار استارت‌آپ پت‌خرید:
در اینوتکس به دنبال سرمایه‌گذار بودیم
۲۶ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه اخبار استارت آپی https://goo.gl/SgKxEb
پت‌خرید یک فروشگاه آنلاین غذا و لوازم حیوانات خانگی است. حمیدرضا خاکشور، بنیانگذار و مدیرعامل این استارت‌آپ، پت‌خرید را به این صورت معرفی می‌کند: «دیجی‌کالای پت».  
در اینوتکس به دنبال سرمایه‌گذار بودیم

پت‌خرید یک فروشگاه آنلاین غذا و لوازم حیوانات خانگی است. حمیدرضا خاکشور، بنیانگذار و مدیرعامل این استارت‌آپ، پت‌خرید را به این صورت معرفی می‌کند: «دیجی‌کالای پت».
خاکشور به این صورت از استارت‌آپش تعریف می‌کند: «از ۳ سال پیش مشغول به کار هستیم و تا الان توانستیم ۶۰۰۰مشتری داشته باشیم. سال گذشته یک سرمایه اولیه از یک انجل‌اینوستور جذب کردیم که به ما خیلی کمک کرد و به واسطه آن رشد خوبی داشتیم. در حال حاضر هم به دنبال سرمایه‌گذار هستیم با این برنامه که تا پایان سال مرحله دوم جذب سرمایه را داشته باشیم.» او در ادامه اشاره می‌کند که در تیم پت‌خرید ۹ نفر مشغول به کار هستند و امکان ارائه خدمات به کل کشور را دارند.  بنیانگذار پت‌خرید به تولد سه‌سالگی این استارت‌آپ اشاره می‌کند که یک روز قبل از آغاز به کار نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۸ بوده و هدف خود از شرکت در این نمایشگاه را دیدن و پیداکردن سرمایه‌گذار مناسب بیان می‌کند. در ادامه خاکشور گوشه‌ای از مشکلاتی که در کار استارت‌آپی دارد را به این شکل ذکر می‌کند: «من از شرایط حقوق و بیمه و مزایایی که در شغل خودم داشتم، چشم‌پوشی کردم و اقدام به راه‌اندازی کسب‌وکاری کردم که برای چند نفر دیگر هم ایجاد اشتغال کنم. از همان ابتدا هم با خودم قرار را بر این گذاشتم که به صورت کاملا شفاف کسب‌وکارم را پیش ببرم، ولی با جریمه‌ها و مشکلاتی که در زمینه بیمه و مالیات وجود دارد، به این نتیجه رسیدم که شفاف کار‌کردن تنها به ضرر فرد خواهد بود.»
خاکشور می‌گوید که امیدوار است مشکلات اینچنینی برای استارت‌آپ‌ها هر‌چه سریع‌تر برطرف شود و یکی از مشکلاتی که دارد را عنوان می‌کند: «تامین‌کننده محصولات ما شرکت‌های بزرگی هستند که بعضا با انواع و اقسام روش‌های موجود از مالیات و دیگر تعهداتشان فرار می‌کنند و به دلایلی مثل این حاضر به صدور فاکتور رسمی نیستند. از طرف دیگر تامین‌کننده‌های ما محدود هستند و نمی‌توانیم بگوییم اگر با یکی از آنها به مشکل برخوردیم انتخاب‌های زیادی داریم. به همین دلیل جریمه با مبالغ بالا برای ارزش‌افزوده و چنین مواردی را باید متقبل شویم. می‌خواهم بگویم شرکت بزرگی که توان مالی زیادی هم دارد را نمی‌توانند گیر بیندازند و ضرر کار آنها متوجه استارت‌آپ‌هایی مثل ما که توان زیادی برای تحمل چنین هزینه‌هایی نداریم، می‌شود.»

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎