حرکت به سمت کارآفرینی بهترین راه اشتغال‌زایی نخبگانی است

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌‎رسانی بنیاد ملی نخبگان:
حرکت به سمت کارآفرینی بهترین راه اشتغال‌زایی نخبگانی است
شهباز حسن‌پور، عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس گفت: رونق بخش‌های دانش‌بنیان، اطلاع‌رسانی درباره پیشرفت‌های کشور در بخش تولیدی، ایجاد فضای رقابتی و نهادینه‌شدن فرهنگ‌ مصرف کالای باکیفیت ایرانی ازجمله نتایج برگزاری جشنواره «ایران ساخت» است. 
حرکت به سمت کارآفرینی بهترین راه اشتغال‌زایی نخبگانی است

شهباز حسن‌پور، عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس گفت: رونق بخش‌های دانش‌بنیان، اطلاع‌رسانی درباره پیشرفت‌های کشور در بخش تولیدی، ایجاد فضای رقابتی و نهادینه‌شدن فرهنگ‌ مصرف کالای باکیفیت ایرانی ازجمله نتایج برگزاری جشنواره «ایران ساخت» است. حسن‌پور‌ با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش کشور است، گفت: تمام کشورهای پیشرفته از همین مجرا توانسته‌اند به توسعه‌یافتگی برسند. نماینده مردم سیرجان در مجلس در ادامه با اشاره به اهمیت اشتغال‌زایی برای دانش‌آموختگان، حرکت به سمت کارآفرینی را بهترین راه اشتغال‌زایی عنوان و اضافه کرد: دانشگاه باید به سمت کارآفرینی و مهارت‌افزایی حرکت کند. 
در شرایطی که دولت ظرفیت استخدامی ندارد و تعداد دانش‌آموختگان نیز رو‌ به افزایش است، تنها راه تقویت حوزه کارآفرینی است. با این حال تا امروز دانشگاه ارتباط منسجم و نظام‌مندی با صنعت، کشاورزی و بخش تولید نداشته ‌که همین موضوع یکی از دلایلی است که فعالیت‌های علمی را در نقطه دستاوردهای نظری متوقف کرده است. وی شرکت‌های دانش‌بنیان را از بهترین مکان‌ها برای ایفای نقش اجتماع نخبگانی دانست و گفت: در این شرکت‌ها علاوه بر تبدیل علم به محصول و یا خدمتی نوآورانه، رهاورد مالی نیز حاصل می‌شود و از این طریق اقتصاد کشور بر پایه دانش رونق می‌گیرد.

دیدگاه‌ها

سلام کلا این بنیاد ملی نخبگان منبع درآمدی برای خودشون هست و هیچ کاری برای کسی که طرحی داشته باشه انجام نمیدن .. (وعده زیاد میدن ولی کار مفیدی انجام نمیشه ! ) و فقط کسانی که عضو این مجموعه هستند رو ترغیب می کنند که از دوره های آموزشی استفاده کنند و یا مثلا برای بیمه ثبت نام کنند که اصلا هم به درد نمی خوره .
ایمیل نویسنده: 
pnsteam1@gmail.com

صفحه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎