توافق ایتالیایی‌ها برای تقویت اکوسیستم شان

توافق ایتالیایی‌ها برای تقویت اکوسیستم شان
ایتالیا «استارت‌آپ» و «دیجیتال ایت» برای تقویت اکوسیستم استارت‌آپی ایتالیا در سطح بین‌المللی به هم می‌پیوندند
۰۲ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه اکو سیستم https://goo.gl/VvQ4tH
همکاری بر سر روندها و فرصت‌های مرتبط برای اتصال اکوسیستم‌های استارت‌آپ اروپایی و ایتالیایی بخشی از مفاد یک قرارداد تازه بین دو شرکت ایتالیا استارت‌آپ و دیجیتال ایت است ...
توافق ایتالیایی‌ها برای تقویت اکوسیستم شان

ایتالیا استارت‌آپ؛ انجمن تخصصی استارت‌آپ‌های ایتالیا و EIT Digital، سازمان اروپایی پیشرو در حوزه کارآفرینی و دیجیتالی‌سازی، با امضای توافقنامه همکاری برای تقویت و ارتقای اکوسیستم نوآوری ایتالیا با هم همکاری خواهند کرد.
ایتالیا استارت‌آپ از مهارت‌ها و تخصص کسب‌شده در طی چندین سال فعالیت و یک پایگاه اشتراک با بیش از ۲هزار دستیار استفاده خواهد کرد؛ 
EIT Digital نیز شبکه‌ای متشکل از بیش از ۱۳۰شریک بین‌المللی، اعم از شرکت‌ها، استارت‌آپ‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی‌ ارائه خواهد داد. هدف کمک به اکوسیستم نوآوری ایتالیاست تا نقش مهمی را از طریق تقویت دسترسی شرکت‌های نوآورانه ایتالیایی به بازارهای اروپایی و ایجاد یک مقصد جذاب‌تر برای شرکت‌های فناوری، سرمایه‌گذاران و استعدادها‌یی که از خارج از کشور می‌آیند، در چشم‌انداز بین‌المللی ایفا کند.
رئیس ایتالیا استارت‌آپ، مارکو بیکوچی پیچی، می‌گوید: «ما خوشحال هستیم که شراکت با دیجیتال‌ایت را اعلام کنیم و مطمئن هستیم که این همکاری به تقویت اکوسیستم استارت‌آپی ایتالیا کمک خواهد کرد و محیط بازتری را برای چشم‌انداز اروپایی ایجاد می‌كند. این پروژه همکاری بخشی از چندین فعالیتی است که‌ به عنوان یک استارت‌آپ ایتالیایی، ما در قالب مسیری به سوی بین‌المللی سازی پیش می‌رویم، یک مولفه مهم از ماموریت این انجمن. هدف ما شبکه‌سازی با بهترین فعالان اروپایی در این بخش‌ و تسهیل در دسترسی به بازارها و سرمایه‌ها توسط شرکت‌های ایتالیایی نوآورانه و جوان از طریق همکاری با شرکت‌ها، دانشگاه‌ها و کل اکوسیستم استارت‌آپی ملی است.»
از بین فعالیت‌های مشترکی که باید انجام شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 شناسایی بهترین‌ها در مقیاس ایتالیا برای ارائه یک طرح پشتیبانی مشخص به آنها برای بین‌المللی‌سازی بر اساس خدمات مقرر در شتاب‌دهنده دیجیتال‌ایت
 تحریک کارآفرینان برای بین‌المللی‌سازی در اروپا و فراتر از آن
 همکاری بر سر روندها و فرصت‌های مرتبط برای اتصال اکوسیستم‌های استارت‌آپ اروپایی و ایتالیایی.
روبرتو ساراکو، مدیر دیجیتال‌ایت، می‌گوید: «از طریق شبکه وسیع روابط بین‌الملل آن و خدمات خاص اعم از دسترسی به امور مالی، مراکز در بازارهای مهم و مرکز پشتیبانی 
دیجیتال‌ایت می‌توانند به شرکت‌های نوآورانه برای مقیاس‌بندی در یک بعد اروپایی و جهانی کمک کنند. بر اساس تجربه‌ای که دارم، اکثر شرکت‌ها به دنبال آلمان، فرانسه و انگلستان هستند تا دسترسی و وسعت خود را گسترش دهند. ایتالیا از طریق تیم پشتیبانی و شرکای ملی‌ و سهامدارانش به دنبال آن است تا جذابیت ایتالیا را افزایش دهد.»
نمونه‌های مثبت استارت‌آپ‌های ایتالیایی که توانسته‌اند در بازارهای خارجی موفق باشند و یا شرکت‌های خارجی که توانسته‌اند به یک استارت‌آپ ایتالیایی دسترسی داشته باشند، در نتیجه همکاری‌ بین ایتالیا استارت‌آپ و دیجیتال‌ایت به چنین موفقیت‌هایی نائل شده‌اند.برای مثال، ClouDesire، یک بازار نرم‌افزار و خدمات بی‌توبی است که مدیرعامل و هم‌بنیانگذار آن نیز یکی از اعضای هیات ایتالیا استارت‌آپ است. او می‌گوید: «در خصوص کلود دزایر، این پروژه با دیجیتال‌ایت به ما امکان می‌دهد تا به لطف پشتیبانی توسعه‌دهنده کسب‌و‌کار ما، آندرا کانتی، قراردادهای جدیدی در بازارهای خارجی بسته شود و ما بتوانیم خدمات خود را به آن ارائه دهیم. به علاوه فروشندگان نیز محصولات جالب خود را در بازار ما عرضه می‌کنند. همچنین ما در حال بررسی نحوه دسترسی به بودجه بین‌‌المللی عمومی از طریق کنسرسیوم‌های موقت هستیم و جلساتی را نیز با سرمایه‌گذاران خطرپذیر بین‌‌المللی برگزار کرده‌ایم.»
Konux، یک استارت‌آپ آلمانی که از حسگرها و هوش مصنوعی برای بهینه‌سازی فرآیندهای صنعتی استفاده می‌کند، پایه مناسبی برای توسعه کسب‌و‌کار خود در ایتالیا پیدا کرده است.
هدف ایتالیا استارت‌آپ و دیجیتال‌ایت و هدف این قرارداد نظام‌مند کردن و تکثیر نمونه‌های مناسب از همکاری مانند همکاری‌های فوق‌الذکر، ایجاد فرصت‌های کارآفرینی دلخواه در ایتالیا و خارج از کشور، برای شرکت‌های ایتالیایی و برای شرکت‌های بین‌المللی است.

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎