تبدیل کار و تلاش به گفتمان عمومی

رهبر معظم انقلاب اسلامی
تبدیل کار و تلاش به گفتمان عمومی
۰۹ Dei 1395 بدون دیدگاه اخبار استارت آپی https://goo.gl/lVXxLT
رهبر معظم انقلاب پیش‌تر در دیدار با رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، سخنانی را بیان کردند که توجه به آنها اهمیت ویژه ای دارد. از این رو فرمایشات ایشان را بازنشر می‌دهیم ...
تبدیل کار و تلاش به گفتمان عمومی

رهبر معظم انقلاب پیش‌تر در دیدار با رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، سخنانی را بیان کردند که توجه به آنها اهمیت ویژه ای دارد. از این رو فرمایشات ایشان را بازنشر می‌دهیم. مقام معظم رهبری تبدیل کار و تلاش به گفتمان عمومی، و تبدیل تنبلی و بیکارگی به امری مذموم در فرهنگ جامعه را ازجمله نکات مهم در برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات دانستند و افزودند: «ضمن تشویق و تبلیغ کارآفرینی و تولید ثروت در کشور، باید ایجاد «مجاری درستِ کار» در دستور کار قرار گیرد و راه‌های جستجوی شغل در رسانه‌ها به مردم نشان داده شود.»
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس در تبیین اولویت‌های این مقطع، بر حفظ شتابِ پیشرفت علمی کشور تکیه و خاطرنشان کردند: «علم، زیرساخت واقعی پیشرفت کشور است و هرقدر در این زمینه هزینه شود، سرمایه‌گذاری برای آینده ایران است.» ایشان افزودند: «باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و تلاش کرد که شتاب علمی در دهه دومِ چشم‌انداز حفظ شود و ان‌شاءالله بتوانیم به جرگه ده کشور دارای رتبه بالای علمی دنیا وارد شویم.»
رهبر انقلاب تبدیل حرکت علمی به گفتمان عمومی در یک دهه اخیر را ضامن حفظ رشد علمی برشمردند و افزودند: «این گفتمان نشاط‌آور و تحرک‌برانگیز باید حفظ و تقویت شود.» 
ایشان تکیه بر شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری را ضروری و اشتغال‌آفرین دانستند و افزودند: «به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی بتوانند وارد بازار کار و فعالیت شوند.»

منبع: khamenei.ir

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎