برندهای لوکس بخش چهارم

برندهای لوکس بخش چهارم
۲۷ خرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه برند و تبلیغات https://goo.gl/FSXi6L
یادداشت سامان سنندجی | محیط خرده‌فروشی برندها در برند لوکس هدف افزایش تجربه مصرف‌کننده از برند و تقویت صدای برند را در پی دارند ...
برندهای لوکس بخش چهارم
  • جای دادن (Placement)

محیط خرده‌فروشی برندها در برند لوکس هدف افزایش تجربه مصرف‌کننده از برند و تقویت صدای برند را در پی دارند.
بنابراین محیط برندی و اقدامات صادقانه آنجایی است که با هماهنگی جزئیات صادقانه برند را با درگیر‌کردن تمامی حواس مخاطب آگاه «زنده» کند.
تاثیر هرکدام از درگاه‌های نظر مشتری که از انتخاب مکان فروشگاه شروع می‌شود، زنجیره جایگاه نظر مشتری، نحوه ارائه فروشنده و اثر هر یک از این جایگاه‌ها در به‌وجود آوردن یک تجربه دلخواه یگانه مهم هستند. 
همانطور که قبلا گفته شد، مصرف‌کنندگان رو به رشد لوکس امروزی به‌طور فزاینده‌ای در جست‌وجوی چیزی فراتر از نمایش‌های پیشرفته معمولی، برجسته و فوق‌العاده زیبا یا حتی دعوت‌های سفارشی و پیشنهادهای دارای امتیاز هستند.
با افزایش دموکراسی برندهای لوکس و ظهور سریع برندهای انبوه، مشتریان لوکس خوش‌سلیقه‌تر، موشکاف‌تر و دقیق‌تر و پرتوقع‌تر شده‌اند.
این مصرف‌کنندگان در جست‌وجوی راهنمایی‌ها و کمک‌های حرفه‌ای‌تر و آگاهانه‌تر و همچنین به‌دنبال یک همکار معتبر هستند که به آنها درباره مدیریت جایگاه و نحوه زندگی کمک کند. 
این مسئله نه‌تنها منجر به پیشنهادهای کاری جدید شده‌، بلکه سبب شده تا برندهای لوکس به‌طور فزاینده‌ای در حال تقویت و آموزش کارمندان فروش خود باشند.
نکته مهم قابل توجه دیگر در فاکتور جای‌گذاری این است که این مسئله محدود به محیط فیزیکی که در آن برندها به‌فروش می‌رسند، نمی‌شود‌ بلکه این مسئله تمام حیطه یا درگاه ارتباط مصرف‌کننده را که از طریق آن برند با مشتری ارتباط برقرار می‌کند، دربرمی‌گیرد.
این ویژگی از رسانه مناسب فوق‌العاده منتخب که برند خود را تبلیغ می‌کند تا ورزش‌ها، وقایع، هنرها‌ و مکالماتی که برند آنها را تعریف می‌کند را دربر‌می‌گیرد.
برای مثال، رولکس خود را ‌به بیش از ۱۵۰ واقعه در گلف، قایق سواری، تنیس، موتورسواری، هنرها و مسابقات اسب سواری که خاص‌تر از ورزش‌هایی مانند فوتبال و کریکت که دارای هواداران انبوه هستند، مرتبط می‌کند.

  •  روابط عمومی (Public relations)

روابط عمومی در برند لوکس نقشی عظیم را در تکثیر برند ایفا می‌کند. بنابراین با زیرکی بسیار بر آرای عمومی اثر می‌گذارد.
روابط عمومی همچنین برای ارائه دیگر پیام‌ها و ویژگی‌های حمایتی که نمی‌توانند به‌طور جداگانه در تبلیغات استفاده شوند، به کار گرفته می‌شود، اما گفتنی است که این ویژگی‌ها و پیام‌ها در تولید ارزش‌های احساس، ابهت و شخصیت برند کم‌اهمیت‌تر نیستند، خواه این انتقال پیام از طریق فاکتور گذشته غنی یا از طریق چهره‌های برجسته عمومی در ۷مورد ذکرشده باشد. این مقوله همچنین یک دستگاه آگاه برند برای تثبیت دیالوگ و ارتباط مداوم با مصرف‌کنندگان لوکس مخصوصا در مد، تکنولوژی‌ و مقوله‌های فصلی محسوب می‌شود. روابط عمومی در سطح تدبیری، برای جلب توجه و انتقال اخبار برند، نقطه‌نظرات هوشمندان و اثرگذاران شامل مصاحبه ستاره‌ها‌ یا صحبت‌های طراح و همچنین طرح حمایت حیاتی برای فعالیت برند، هفته‌های مد، وقایع ورزشی و پیشنهادهای پیش‌نمایش‌های تم استفاده می‌شود.

 

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎