برخاستن با روحیه بالنده و خطرپذیر

برخاستن با روحیه بالنده و خطرپذیر
۰۲ Aban 1396 بدون دیدگاه سلبریتی https://goo.gl/4BkXtL
علی فیاض‌بخش مدیر استراتژی شرکت سرآوا پارس | استارت‌آپ یا آنچه که ما به عنوان شرکت‌های نوپا از آنها یاد می‌کنیم، از منظر ادبیات بین‌المللی این حوزه به کلیه کسب‌و‌کارهایی اطلاق می‌شود که از سه ویژگی منحصربه‌فرد برخوردار باشند؛ نخست می‌بایستی که در پیرامون یک فعالیت کارآفرینانه و با نوآوری در محصول و خدمات یا نوآوری در فرایند تولید شکل گرفته باشد ...
برخاستن با روحیه بالنده و خطرپذیر

همچنین در این مسیر، امکان افزایش ظرفیت و به عبارتی مقیاس‌پذیر بودن محصول یا خدمات میسر باشد. از نظر اینجانب، تعریف مذکور علی‌رغم جامع‌بودن با تمامی مختصات جغرافیایی و بسترهای اقتصادی در جهان هماهنگ نیست. از این حیث، تعریف بنده از استارت‌آپ تمامی کسب‌وکارهایی است که با بهره‌مندی از یک روحیه بالنده و در عین حال خطرپذیر برخاسته‌اند و به شکلی در تلاش برای حل نیازی از یک جامعه یا بخشی از یک جامعه هستند.
بدین ترتیب، تکراری بودن ایده یا محصول و خدمات به‌تنهایی معیار عدم پذیرش یک کسب‌وکار به عنوان استارت‌آپ نخواهد بود. همچنین زمانی این دست از شرکت‌ها در مسیر خود از مراحل رشد و معرفی گذر کرده و به دوره بلوغ خود دست می‌یابند. 
در این مرحله و در حالی‌که لازم است تا ساختار مشخص و مدونی را برای خود تعریف کرده باشند، هنوز تمرکز اصلی بر یافتن و در برخی موارد، ساختن نیازی جدید برای جامعه مخاطب خود است تا کسب‌وکار، مجددا به مرحله رشد و معرفی خود، این بار در یک محصول یا خدمت یا حتی فرایند تولید جدید بازگردد. 
بدین ترتیب حتی اندازه یا طول عمر شرکت، تعیین‌کننده نخواهد بود بلکه حفظ روحیه جسارت و خطرپذیری و اشتیاق به موفقیت در تمامی اجزای بنگاه شاخص اصلی است. با این تعبیر، علی‌رغم ازدیاد تعداد بنگاه‌هایی از این دست طی سال‌های اخیر، هنوز فرهنگ و زیست‌بوم مرتبط که برانگیزاننده اشتیاق بی‌پایان به ساختن و موفقیت در کنار دیگران باشد، به نحو مطلوبی در کشور جریان ندارد. 
 

کلمات کلیدی:

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎