ایده‌هایی نو برای چهارمحال و بختیاری در «اینوکا»

بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری برگزار می‌کند
ایده‌هایی نو برای چهارمحال و بختیاری در «اینوکا»
در راستای ایجاد اکوسیستم کارآفرینی و توسعه فرهنگ کارآفرینی با توجه به مزیت‌ها و مقتضیات درون‌استانی، رويداد اينوكا با شعار (ايده، نوآوري، كارآفريني) در سال اقتصاد مقاومتي توليد و اشتغال با سه محوريت «فناوری اطلاعات و تجاري‌سازي»، «صنايع‌دستي و گردشگري» و «ايده آزاد» به همت بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود. 
ایده‌هایی نو برای چهارمحال و بختیاری در «اینوکا»

در راستای ایجاد اکوسیستم کارآفرینی و توسعه فرهنگ کارآفرینی با توجه به مزیت‌ها و مقتضیات درون‌استانی، رويداد اينوكا با شعار (ايده، نوآوري، كارآفريني) در سال اقتصاد مقاومتي توليد و اشتغال با سه محوريت «فناوری اطلاعات و تجاري‌سازي»، «صنايع‌دستي و گردشگري» و «ايده آزاد» به همت بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود. نهادینه‌کردن فرهنگ ايده‌پردازي در بين قشر جوان يكي از مهم‌ترین عوامل پيشرفت و توسعه هر جامعه‌ است. بروز و ظهور ايده‌هاي نو به‌خصوص اگر منتج به توليد و ايجاد فضاي كسب‌و‌كار جديد شود، مي‌تواند حلال بسياري از مشكلات پيشروي جامعه باشد و از اين رهگذر موجب تعالي و رشد مبتني بر دانايي شود.

رويداد كارآفريني اينوكا (ايده، نوآوري، كارآفريني) با همكاري مجموعه‌هاي پژوهشي استان چهارمحال‌و‌بختياري تدوين شده ‌تا با ايجاد فضاي مناسب منجر به بروز توانمندسازي و كارآفريني در حوزه‌هاي گردشگري و صنايع‌دستي، فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک شود. اين رویداد در نظر دارد به‌عنوان يك برند استاني در حوزه‌هاي مورد نياز استان، موجب هم‌افزايي مجموعه‌هاي مرتبط در رفع معضلات و مشكلات استان شود. اين رويداد با حضور برترين‌هاي كارآفريني كشور همراه بوده و جوايز و تسهيلات ويژه مراكز علمي، كارآفريني و حمايتي استان به افراد و گروه‌‌های منتخب اعطا خواهد شد. گفتنی است بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری در دی ماه سال ۱۳۸۹ فعالیت رسمی خود را آغاز کرده و تاکنون فعالیت‌‌های متعددی در زمینه کارآفرینی، کشف و پرورش ایده‌هایی برای آینده بهتر این استان برگزار کرده است. هدف از تأسیس بنیاد نخبگان استان، برنامه‌ریزی و اقدام برای شناسایی، حمایت مادی و معنوی نخبگان، بهره‌مندی از استعداد و توانایی‌های آنان در راستای ارتقای تولید علم و فناوری و پیشرفت همه‌جانبه و متوازن استان است. برنامه‌ريزي براي شناسايي افراد و گروه‌های نخبه و صاحب استعداد برتر در حوزه‌های مختلف علمي، فناورانه، هنري، مديريتي و ...، برنامه‌ريزي براي توانمندسازي و هدايت افراد و گروه‌های صاحب استعداد برتر در سطح استان، ايجاد ارتباط و تعامل هم‌افزا ميان افراد و گروه‌های نخبه با بخش‌هاي مختلف علمي، صنعتي، فرهنگي، مديريتي و ... در استان در چارچوب چرخه ملي نوآوري و برنامه‌ريزي براي پاسداشت و الگوسازي نخبگان در سطح استان از جمله رسالت‌‌های بنیاد ملی نخبگان چهارمحال و بختیاری تعریف شده است. لازم به ذكر است، رويداد اينوكا در دو مرحله برگزار می‌شود که مرحله اول آن در اسفندماه امسال و مرحله دوم نیز در اردیبهشت ماه سال آینده در محل دانشگاه شهرکرد برگزار مي‌شود. علاقه‌مندان تا هفتم اسفندماه فرصت دارند با مراجعه به نشاني inoca.ir ايده‌هاي خود را در سامانه ثبت‌نام كنند. 

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎