انویدیا می‌خواهد گذشته را جبران کند!

تقویت بهره‌وری با فعالیت‌ خلاقانه
انویدیا می‌خواهد گذشته را جبران کند!
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه تیم ورک https://goo.gl/auTQDc
انویدیا یک کمپانی آمریکایی واقع در ایالت کالیفرنیاست که مشغول به طراحی واحدهای پردازشگر گرافیکی برای بازی‌های کامپیوتری در کنار طراحی سیستم‌هایی برای بازار موبایل است ...
انویدیا  می‌خواهد گذشته را جبران کند!

انویدیا یک کمپانی آمریکایی واقع در ایالت کالیفرنیاست که مشغول به طراحی واحدهای پردازشگر گرافیکی برای بازی‌های کامپیوتری در کنار طراحی سیستم‌هایی برای بازار موبایل است.
در گذشته‌ای نه‌چندان دور، شرکت‌ها کارمندان خود را برای کار به صورت مادام‌العمر استخدام می‌کردند. همچنین در بسیاری از شرکت‌ها هرچقدر سابقه کار افراد افزایش یابد، مزایای بیشتری شامل حالشان می‌شود. 
پس از دوران بحران اقتصادی، شرکت انویدیا مخارج اضافی خود را کاهش داد و با کاهش تعداد کارمندان و با تغییر شیوه‌ اعطای مزایای خود، شروع به رشد اقتصادی کرد.
این اقدامات تا حدودی باعث ایجاد احساس ناامنی شغلی در میان کارمندان این شرکت شد.
نتیجه نهایی این کار این بود که یک نسل از کارمندان به این باور رسیدند که کار کردن برای یک شرکت مثل سابق نمی‌تواند مطلوب و خوشایند باشد.
تا آنجا که کار‌کردن با یک شرکت رقیب می‌تواند فرصتی برای  یک ارتقای شغلی به حساب بیاید. هم‌اکنون شرکت انویدیا به فکر تغییر این طرز تفکر در کارمندان خود است.

  •  استخدام و حفظ کار

در پی تلاش برای استخدام و بهترین‌بودن شرکت، انویدیا یک برنامه ‌ویژه برای جبران خسارات در نظر گرفته است. با توجه به اینکه هزینه استخدام و آموزش نیروی کار جدید زیاد است، انویدیا و شرکت‌های مشابه دیگر سعی بر کاهش هزینه‌های جانبی خود دارند.
انویدیا با ساخت بنای جدید شرکت در جهت ایجاد جذابیت بیشتر برای کارمندان، سعی دارد تا به رکنی با‌ارزش در زندگی کارمندان تبدیل شود.
هکتور مارینز، رئیس ارتباطات عمومی شرکت انویدیا بر این عقیده است: «ما یک شرکت منحصر‌به‌فرد هستیم. در ۱۰سال گذشته تعداد کارمندانمان دو‌برابر شده ‌‌و همچنین مزایای اعطا شده به آنان نیز افزایش یافته است. این روشی است که تا به امروز در شرکت به اجرا در‌آمده است.
اگر به شرکت‌هایی که حدود ۲۰ سال تجربه‌ کاری دارند سر بزنید، شور و اشتیاق موجود در شرکت انویدیا را در بین افراد آنان ملاحظه نخواهید کرد. این یک نقطه‌ قوت برای ما محسوب می‌شود.

  •  بسته رفاهی

بسته‌های رفاهی جذاب شرکت انویدیا مزایای مختلفی را ارائه می‌دهد که می‌تواند هرکسی را آنچنان مجذوب خود کند تا کار سابق خود را رها کرده و به انویدیا ملحق شود. این بسته‌ رفاهی نه‌تنها ایده‌ بهترین‌بودن و کار‌کردن با بهترین‌ها را محقق می‌کند بلکه ارزش‌هایی بنیادی به کارمندان خود می‌بخشد. این ویژگی‌ها انویدیا را به یک شرکت خلاق و نوآور تبدیل می‌کند. یکی از شگفت‌انگیزترین پیشنهادهای شرکت انویدیا کمک به فارغ‌التحصیلان مشغول به کار است تا بتوانند ۳۰هزار‌دلار هزینه‌‌ وام تحصیلی خود را پرداخت کنند. برخلاف دو دهه‌ اخیر، این دسته از فعالیت‌های شرکت باعث جذب استعدادهای جدیدی شده است.
انویدیا نشان داده است که از طریق برنامه‌های بازنشستگی و سلامت خود، هوای افراد میانسال و بازنشسته خود را نیز دارد.
در ماه آوریل، انویدیا یک کلینیک سلامت در نزدیکی شرکت تاسیس کرد تا هم هزینه‌های پزشکی کاهش یابد و هم دسترسی به آن برای کارمندان آسان‌تر باشد. همچنین این شرکت با پرداخت هزینه‌های تحصیلات تکمیلی در کنار هزینه‌های نگهداری از فرزندان به کارمندان خود کمک می‌کند.

  •  روابط عمومی 

حقوق و دستمزد یکی از کلیدی‌ترین جنبه‌های مورد نظر هر کارمند است. افزایش حقوق می‌تواند استعدادهای زیادی را جذب هر شرکتی کند.  این نوع رفتار شایسته با کارمندان می‌تواند تصویر یک کمپانی را برای جذب مشتری بیشتر خوشایند جلوه دهد. نحوه برخورد هر شرکت با کارمندانش بازتاب رفتار آن شرکت با مشتریانش است. 
این برنامه هوشمندانه و زیرکانه که شرکت انویدیا مد نظر کار خود قرار داده، نه‌تنها باعث اعطای مزایای زیادی به کارمندان خوش‌شانس این شرکت شده، بلکه آنها را برای پذیرش مسئولیت رهبری آماده می‌کند.

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎