اقتصاد غیر‌نفتی اقتدار جهانی

اقتصاد غیر‌نفتی اقتدار جهانی
دومین جشنواره ملی و بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار می‌شود
دومین جشنواره ملی و بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی از سوی معاونت تحقیقات و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود. امروزه فناوری سلول‌های بنیادی و کاربرد آن در پزشکی بازساختی با اقبال شديد محققان و دانشمندان جهان به اين شاخه از علم و فناوري رو‌به‌رو شده ...
اقتصاد غیر‌نفتی اقتدار جهانی

دومین جشنواره ملی و بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی از سوی معاونت تحقیقات و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود. امروزه فناوری سلول‌های بنیادی و کاربرد آن در پزشکی بازساختی با اقبال شديد محققان و دانشمندان جهان به اين شاخه از علم و فناوري رو‌به‌رو شده و سرمايه‌گذاري‌هاي سنگين كشورهاي پيشرفته در اين حوزه، حاكي از نقش مهم و چشمگير اين شاخه از علم و فناوري در كسب سهم مهمي از درمان بيماري‌ها در آينده نزديك دارد به‌طوری‌که پيش‌بيني مي‌شود در دهه آینده كشورهاي صاحب فناوري در اين حوزه، صاحبان اقتدار در سطح ملي و بين‌المللي باشند.
پيشرفت‌هاي جمهوري اسلامي ايران در حوزه سلول‌هاي بنيادي و طب بازساختي با وجود سرمايه‌گذاري اندك، نشان‌دهنده استعداد بالاي رشد كشور در اين حوزه است به طوري كه هم‌اكنون جمهوري اسلامي ايران از لحاظ توليد مقالات حائز رتبه دوم در بين كشورهاي اسلامي است. با توجه به جايگاه بالاي اين فناوري برتر در دنيا و اهميت درماني و ارزش اقتصادي آن براي جامعه، مسلما افزايش سرمايه‌گذاري‌هاي مادي و معنوي و اجرای برنامه‌های ترویجی علمی- فرهنگی در اين حوزه مي‌تواند باعث كسب جايگاه شايسته در منطقه و جهان توسط جمهوري اسلامي ايران در افق ۱۴۰۴ شود.
در این راستا، ستاد توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی معاونت تحقیقات و فناوری ریاست جمهوری دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی را برگزار می‌کند. این رویداد ملی و بین‌المللی، دومین تجربه ستاد سلول‌های بنیادی در حوزه ترویج و اطلاع‌رسانی این حوزه است که قرار است در تیرماه امسال برگزار شود. 
محتوای جشنواره امسال شامل ۸ محور اصلی است که عبارتند از: سلول‌های بنیادی خونساز، سلول درمانی، سلول ایمنی درمانی، مهندسی بافت، بانک سلولی، ژن درمانی، قانون و مقررات و اخلاق و تجاری‌سازی‌.
همچنین سخنرانی‌های علمی محققان برجسته خارجی و داخلی در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی از جمله بخش‌های دیگر این رویداد است. برنامه‌های جانبی جشنواره امسال شامل مراسم اعطای دومین جایزه ملی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی با محورهای ایده برتر، پایان‌نامه برتر، پیشکسوت برتر و مقاله برتر و همچنین برگزاری نمایشگاه جانبی با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان این حوزه‌، تشکیل فن بازار‌، کانون اندیشه و نوآوری، کارگاه‌های تخصصی علمی و گردهمایی نوپای ناب‌های حوزه سلول‌های بنیادی خواهد بود.
این رویداد در کنار ارائه جدیدترین پیشرفت‌های علمی این حوزه در ایران و سراسر دنیا، بستری مناسب برای گردهمایی و تبادل تجربیات علمی و تجاری در زمینه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی برای دست‌اندرکاران این فناوری جدید و صاحبان صنایع نوپای این عرصه فراهم آورده و زمینه حمایت‌های صاحبان سرمایه و دولت از دانشمندان صاحبان ایده و فعالان این حوزه را پر‌رنگ‌تر می‌کند.  دومین جشنواره سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در روزهای ۲۲ تا ۲۴ تیرماه امسال در محل سالن همایش‌های اجلاس سران تهران برگزار خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎