استارت‌آپ ویکند مطالعه و آموزش الکترونیک

از سوی مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری تهران برگزار می‌شود
استارت‌آپ ویکند مطالعه و آموزش الکترونیک
در عصر حاضر و بر اساس تجربه حاصل از آموزش در سالیان گذشته باید پذیرفت كه آموزش الكترونیكی یك ضرورت محسوب می‌شود، چرا‌كه این روش بسیاری از محدودیت‌های معمول در آموزش فیزیكی را حذف كرده و با افزودن شرایط شبیه‌سازی‌شده كمك آموزشی، محیطی ایده‌آل و آرمانی برای انتقال اطلاعات آموزشی را فراهم کرده است.
استارت‌آپ ویکند مطالعه و آموزش الکترونیک

در عصر حاضر و بر اساس تجربه حاصل از آموزش در سالیان گذشته باید پذیرفت كه آموزش الكترونیكی یك ضرورت محسوب می‌شود، چرا‌كه این روش بسیاری از محدودیت‌های معمول در آموزش فیزیكی را حذف كرده و با افزودن شرایط شبیه‌سازی‌شده كمك آموزشی، محیطی ایده‌آل و آرمانی برای انتقال اطلاعات آموزشی را فراهم کرده است. در همین راستا رویداد استارت‌آپ ویکند مطالعه و آموزش الکترونیک به عنوان یکی از برنامه‌های دوازدهمین کنفرانس یادگیری و یاددهی الکترونیکی ایران با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این استارت‌آپ ویکند این است که از ۳ تیم اول برگزیده در پارک علم و فناوری تهران حمایت به عمل آید تا از این طریق یک هسته کارآفرینی ایجاد شده و بتوانند در این حوزه اقدامات موثر انجام دهند. در روز اول این رویداد شرکت‌کنندگان ایده‌های خود را مطرح می‌کنند که از بین آنها حدود ۱۰ تا ۱۲ ایده انتخاب و ۱۰ تیم بر اساس این ایده‌ها تشکیل می‌شود. در این ۳ روز برای این تیم‌ها، بحث‌های مشاوره‌ای و کارگاه‌های آموزشی برگزار خواهد شد. این تیم‌ها در روز سوم دوباره ایده‌های خود را در حضور یک سری داور و سرمایه‌گذار مطرح می‌کنند که بعد از داوری ایده‌ها به ۳ تیم اول جوایز نقدی به مبلغ ۵، ۷ و ۱۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود. با گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات، فضای دومی ‌به موازارت جهان واقعی ایجادشده که به‌واقع تمام عناصر و اجزای دنیای واقعی را در خود تکرار می‌کند. آموزش و به‌دنبال آن نهادهای آموزشی مانند مدارس و دانشگاه‌ها همچنان که در جهان واقعی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، در فضای مجازی نیز دارای اهمیت و تاثیر بسزایی در گسترش علوم و فناوری و رشد سواد اطلاعاتی و رسانه‌ای در دانش‌آموزان، دانشجویان و همه‌ اقشار جامعه است. در فرآیند گذار به جامعه اطلاعاتی، بسیاری از پدیده‌ها و مفاهیم شکل تازه‌ای به خود می‌گیرند و با تغییر چارچوب، خود را با تحولات ایجادشده سازگار می‌سازند. مسئله آموزش، مدرسه و دانشگاه که سابقه‌ای طولانی در تاریخ بشر دارد، همزمان با ورود جهان به عصر اطلاعات به صورت آموزش الکترونیکی و دانشگاه مجازی نمود پیدا کرده است. 
برگزارکنندگان امیدوارند که این دسته از برنامه‌ها محفلی برای عرصه بروز و ظهور شرکت‌ها و یا تیم‌های فعال حوزه یادگیری و یاددهی الکترونیکی باشند. امکان ثبت‌نام برای این رویداد در سایت آموزش الکترونیکی، سایت پارک علم و فناوری تهران و سایت‌های دیگری که در حوزه‌های کسب‌و‌کار الکترونیکی و استارت‌آپ ویکند فعالیت می‌کنند، وجود دارد و علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این استارت‌آپ ثبت‌نام کنند. گفتنی است این رویداد روز چهارشنبه ۹ اسفندماه آغاز شده و تا جمعه ۱۱ اسفندماه ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۰۲۱۸۸۹۸۱۸۷۳ تماس حاصل کنند.

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎