استارت‌آپ‌های گروه اینترنتی ایران، خبرسازترین‌های سال ۹۶ بودند

محمدحسین برمایون، هم‌بنیانگذار نینیکس
استارت‌آپ‌های گروه اینترنتی ایران، خبرسازترین‌های سال ۹۶ بودند
۱۴ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه استارت آپ https://goo.gl/omunMN
سال ۹۶ شاهد رشد قابل‌توجه استارت‌آپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر بودیم. در کنار این فضای پویا، برگزاری رویدادهای مختلف نظیر استارت‌آپ دموها و دوره‌همی‌های دوستانه نظیر یلدای استارت‌آپی برای شناسایی كارآفرینان و فرصت‌های سرمایه‌گذاری به توسعه این فضا كمك كرده است. 
استارت‌آپ‌های گروه اینترنتی ایران، خبرسازترین‌های سال 96 بودند

سال ۹۶ شاهد رشد قابل‌توجه استارت‌آپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر بودیم. در کنار این فضای پویا، برگزاری رویدادهای مختلف نظیر استارت‌آپ دموها و دوره‌همی‌های دوستانه نظیر یلدای استارت‌آپی برای شناسایی كارآفرینان و فرصت‌های سرمایه‌گذاری به توسعه این فضا كمك كرده است. همچنین بنده در سال ۹۶ شاهد حمایت‌های بی‌دریغ اتاق بازرگانی تهران، برای تسهیلگری استارت‌آپ‌های آینده‌دار و معرفی آنها در نمایشگاه‎‌های خارجی بودم.
از طرف دیگر دولت با اجرایی‌کردن حمایت از شركت‌های دانش‌بنیان، گام مهمی را برای تسهیلگری و توسعه در این بخش برداشته است. در همین سال شاهد بودیم که استارت‌آپ‌هایی نظیر نینیکس توانستند از این حمایت‌ها برخوردار شوند. اخیرا شاهد هستیم که در این فضا صحبت از حضور سرمایه‌گذاری خارجی برای تقویت این اکوسیستم مطرح شده است.
خبرسازترین‌های سال ۹۶، استارت‌آپ‌های گروه اینترنتی ایران بودند که با افزایش محبوبیت برند اسنپ و رشد قابل‌توجه آن موجب شد تا تصمیم به تجمیع تعدادی دیگر از شرکت‌های استارت‌آپی اصلی خود از جمله زودفود و ‌پین‌تا‌پین زیر چتر برند اسنپ بگیرند. در کنار این موضوع شاهد رشد چشمگیر بازارهای استارت‌آپی حوزه بیمه و فین‌تک بودیم.
من خیلی امیدوار هستم که در سال ۹۷ استارت‌آپ‌های ایرانی بتوانند در جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی موفق عمل كنند. با توجه به تلاش‌هایی که از سمت اتاق بازرگانی تهران و همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و برخی از شتاب‌دهنده‌ها شاهد بودم و همچنین روند بازار سرمایه‌گذاری روی استارت‌آپ‌ها در خارج از کشور، آینده‌ای روشن را برای این موضوع متصور هستم.
اتفاق خوبی که سال گذشته هم کمابیش شاهد آن بودیم، ظهور شتاب‌دهنده‌های تخصصی در حوزه سخت‌افزار است که می‌توان به مجموعه ‌هاردتک به عنوان یک نمونه موفق در زمینه اینترنت اشیا اشاره کرد. رشد استارت‌آپ‌های نرم‌افزاری و عمدتا خدماتی در سال‌های اخیر چشمگیر بوده و معتقدم در کنار آن، پیشرفت در تکنولوژی‌های سخت‌افزاری برای بهبود آینده صنعت کشور ضروری است.

 

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎