از فیلترینگ تلگرام تا ضرورت تدوین قوانین شفاف

از فیلترینگ تلگرام تا ضرورت تدوین قوانین شفاف
در سال ۱۳۹۶ هم مانند سال‌های گذشته شاهد حرکت رو به جلوی جامعه ‌استارت‌آپی کشور بودیم‌. امسال افزایش چشمگیری در تعداد اســتـارت‌آپ‌ها و شـتاب‌دهنده‌های تــاسیس‌شـده، مخصــوصا در شهرستان‌ها داشتیم که همین موضوع باعث افزایش رقابت بین استارت‌آپ‌ها و ورود هرچه بیشتر سرمایه‌گذار‌های خطر‌پذیر در حوزه‌های مختلف شده است‌.
از فیلترینگ تلگرام  تا ضرورت تدوین قوانین شفاف

بشیر صالحی، هم‌بنیانگذار ویا دولوپر  | در سال ۱۳۹۶ هم مانند سال‌های گذشته شاهد حرکت رو به جلوی جامعه ‌استارت‌آپی کشور بودیم‌. امسال افزایش چشمگیری در تعداد اســتـارت‌آپ‌ها و شـتاب‌دهنده‌های تــاسیس‌شـده، مخصــوصا در شهرستان‌ها داشتیم که همین موضوع باعث افزایش رقابت بین استارت‌آپ‌ها و ورود هرچه بیشتر سرمایه‌گذار‌های خطر‌پذیر در حوزه‌های مختلف شده است‌.
برگزاری مسابقه کارزار در کنار جشنواره وب و رتبه‌آوردن استارت‌آپ «کشمون» در این مسابقه‌، با تمام محدودیت‌های موجود برای کار در شهر‌های کوچک و همچنین حمایت‌هایی که از سمت وزرای دولت از استارت‌آپ‌ها شد، نقطه‌ عطفی بر جریان‌های موجود بود. طبق فرمایشات دکتر ستاری، در حال حاضر ما بزرگ‌ترین شرکت‌های IT  و بیوتکنولوژی منطقه را داریم و معیار GDP تهران از بسیاری از شهر‌های بزرگ دنیا بیشتر است، به این معنا که احتمال موفقیت کسب‌و‌کار‌های خدماتی در این شهر بسیار بالاست. این امر بازار بسیار مناسبی را برای استارت‌آپ‌های این حوزه پدید آورده است. از دیگر عوامل تاثیر‌گذار امسال بر بازار کشور، فیلتر‌شدن تلگرام بود‌، فیلترشدن بزرگ‌ترین پیام‌رسان کشور تاثیر زیادی بر استارت‌آپ‌ها علی‌الخصوص بخش کسب‌و‌کار‌های خانگی داشت. امیدواریم در سال آینده طبق وعده ‌وزیر ارتباطات شاهد رفع موانع موجود (مانند بیمه و مالیات) و همچنین تدوین شاخصه‌های توسعه‌ دیجیتال باشیم. در سال آینده فراهم‌كردن محیطی برای معرفی، تبادل اطلاعات و همکاری بین استارت‌آپ‌ها، همچنین تخصیص قوانین واضح و شفاف برای تولیدات و خدمات آنها، کمک شایانی به اکوسیستم استارت‌آپی خواهد کرد.

 

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎