از دست رفتن ۳۰ هزار شغل فین‌تکی با برگزیت!

از دست رفتن ۳۰ هزار شغل فین‌تکی با برگزیت!
۰۵ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه اکو سیستم https://goo.gl/L7AZD5
تحقیقات نشان داده است که امکان دارد انگلستان در پی خروج از اتحادیه اروپا حدود ۳۰هزار شغل را در بخش فین‌تک از دست بدهد ...
از دست رفتن 30 هزار شغل فین‌تکی با برگزیت!

تحقیقات نشان داده است که امکان دارد انگلستان در پی خروج از اتحادیه اروپا حدود ۳۰هزار شغل را در بخش فین‌تک از دست بدهد.
نگرانی‌ها پیرامون حقوق مربوط به اخذ گذرنامه است که به شرکت‌ها امکان می‌دهد خدمات مالی خود را به سایر کشورهای اتحادیه اروپا بفروشند و می‌خواهند یکی از اعضای این بازار واحد شوند.
احتمال دارد که انگلستان عضویت در بازار واحد را از دست بدهد اگر مجوز آزادی تردد در بین کشورهای اتحادیه اروپا را ارائه نکند.
بنیانگذار شرکت حقوقی Ramparts، پیتر هوویت، می‌گوید که شرایط پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا سخت خواهد شد. حدود ۵.۵۰۰ شرکت انگلیسی ثبت شده در حال حاضر با ۳۳۶.۴۲۱ گذرنامه وجود دارد. آمار نشان می‌دهد که این بازار ۶۰هزار نفر را استخدام کرده‌ و ارزش آن ۶ میلیارد پوند است. احتمال می‌رود که ۱۰ تا ۵۰ درصد از این مشاغل از بین بروند و در نهایت ۳۰هزار شغل باقی بماند.
با اینکه هنوز شرکت‌های فین‌تک انگلستان برای اخذ گذرنامه کشورهای دیگر تقاضا نداده‌اند، بسیاری از آنها به فکر انجام آن هستند. GoCardless، یک شرکت پرداخت انگلیسی با ۱۰۰ کارمند، در فکر آن است تا یک دفتر ماهواره‌ای در یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا افتتاح کند اما این در صورتی است که حق اخذ گذرنامه برای اروپا از انگلستان حذف شود.
شرکت‌های انگلیسی برای برقراری یک شرکت وابسته اتحادیه اروپا با مشکلی مواجه نیست و می‌توانند از این طریق بر چالش اخذ گذرنامه غالب شوند و همچنان از مزایای اداره شرکت از پایگاه خود در لندن بهره‌مند شوند.
در حال حاضر به شرکت‌های فین‌تک توصیه می‌شود که یکی از این سه گزینه را دنبال کنند؛ منتظر بمانند تا ببینند چه می‌شود؛ به دنبال کشورهای جایگزین باشند؛ یا اتحادیه اروپا را نادیده بگیرند و روی انگلستان و بازارهای غیر‌اتحادیه اروپا تمرکز کنند.
شش کشوری که بیش از همه از مهاجرت فین‌تک انگلستان نفع می‌کنند عبارتند از: ایرلند، مالت، دانمارک، قبرس، سوئد و لوكزامبورگ.
فرانسه و آلمان به عنوان مقصد جایگزین برای شرکت‌های فین‌تک توصیه نمی‌شوند.
این تصمیم نباید فقط بر اساس مالیات و هزینه کسب‌و‌کار گرفته شود. شرکت‌ها باید به محیط سیاسی و اینکه آیا آنها می‌توانند یک رابطه خوب با قانونگذاران برقرار کنند یا خیر، نیز توجه کنند.
بسیاری از افراد امیدوار هستند که یک رابطه متناسب بین سیستم سیاسی اتحادیه اروپا و بازار مشترک ایجاد شود. هنوز امید است که انگلستان با وجود پویایی‌ها در مطبوعات و مطالب و اخبار سیاسی، حقوق بازار مشترک خود را از دست ندهد.

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎