از خلاف آمد عادت بطلب کام...

از خلاف آمد عادت بطلب کام...
آنومالی، آژانسی تبلیغاتی که خلاف قاعده‌ها عمل می‌کند
۱۳ خرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه برند و تبلیغات https://goo.gl/8K4czN
خلاقیت نقش مهمی در موفقیت فعالیت‌های تبلیغاتی جهان ایفا می‌کند و به عنوان یکی از مهم‌ترین کارکردهای تأثیرگذار این رشته شناخته می‌شود، به همین دلیل نیز بسیاری از آژانس‌های موفق بازاریابی، بخش عمده‌ای از فعالیت خود را صرف گسترش ایده‌های خلاقانه و جذب نیروهای خلاق می‌کنند ...
از خلاف آمد عادت بطلب کام...

خلاقیت نقش مهمی در موفقیت فعالیت‌های تبلیغاتی جهان ایفا می‌کند و به عنوان یکی از مهم‌ترین کارکردهای تأثیرگذار این رشته شناخته می‌شود، به همین دلیل نیز بسیاری از آژانس‌های موفق بازاریابی، بخش عمده‌ای از فعالیت خود را صرف گسترش ایده‌های خلاقانه و جذب نیروهای خلاق می‌کنند. در این میان یکی از آژانس‌های موفق جهان که در زمینه ارائه راهکارهای خلاقانه و حتی متفاوت تبلیغاتی رشد زیادی داشته است، آژانس Anomaly نام دارد. این آژانس که در سال ۲۰۰۴ تأسیس شد، راهکارهایش را با عنوان خود که به معنای ناهنجاری و خلاف‌قاعده‌بودن است، هماهنگ کرده و شیوه‌های بازاریابی جدید و بعضا متفاوتی را به مشتریان خود عرضه می‌کند. دور‌شدن از روش‌های بازاریابی سنتی و توسعه کسب‌وکارها و خصوصا برداشتن مرزهای بین تولیدکنندگان و مشتریان از جمله روش‌های خاص و جدید این آژانس به شمار می‌روند که در موفقیت‌های آن نیز تأثیر قابل‌توجهی دارند.
در زمینه گسترش روابط بین مشتریان و برندهای مختلف، این گروه بازاریابی عقیده دارد که این دو گروه باید به یک مالکیت فکری مشترک دست یابند، به این معنا که همانطور که برندها و تولیدکنندگان نسبت به محصولات خود احساس مالکیت دارند، همین حس باید در مشتریان نیز به وجود آمده و به یک مالکیت فکری نسبت به برند مورد نظر خود برسند؛ دستیابی به چنین موفقیتی، مطمئنا مشتریان را نسبت به برند مذکور وفادارتر کرده و این نکته همان چیزی است که این آژانس به دنبال آن است؛ یعنی ایجاد احساس تعلق و مالکیت در مشتریان نسبت به یک برند خاص، به طوری که تا حد امکان به دنبال محصولات یک برند دیگر نرفته و حتی با وجود کمبود نام تجاری مورد نظر خود، باز هم به دنبال همان نام تجاری باشند. طراحی برنامه‌های تبلیغاتی و بازاریابی رسانه‌ای نیز از جمله خدمات ارزشمندی است که آژانس آنومالی به مشتریان خود ارائه می‌دهد، در واقع این گروه تبلیغاتی به جای راه‌انداختن کمپین‌های گوناگون، به دنبال ارائه راه‌حل‌ها و روش‌های کارآمد بازاریابی هستند و با طراحی برنامه‌های دقیق و راه‌حل‌های تبلیغاتی مؤثر، خدمات مفید و مثمرثمری را به مشتریان خود عرضه می‌کنند. در پایان توجه به این نکته ضروری است که عنوان این آژانس یعنی آنومالی دقیقا مطابق با محتوا و روش‌های اجرایی آن بوده است، چراکه رویکردهای این گروه تبلیغاتی در چارچوب‌ خاصی قرار نگرفته و متفاوت بودن و حتی بعضا خلاف‌‌قاعده‌بودن، از جمله راهکارهای مهم این شرکت به شمار می‌روند، به قول شاعر «از خلاف‌آمد عادت بطلب کام که من / کسب جمعیت از آن زلف پریشان کردم»؛ گروه بازاریابی آنومالی نیز به‌طور آگاهانه و با داشتن یک تیم خلاق، باتجربه و تحصیل‌کرده در زمینه تبلیغات، سعی در ارائه راهکارهای خلاقانه و در عین حال خلاف قاعده‌ای دارد تا در جلب توجه مشتریان و در نهایت کسب اعتماد آنها نسبت به یک نام تجاری، موفقیت بیشتری کسب کند.

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎