کارکنان

آی‌بی‌ام پاسگاه راه انداخته!
شیوه ارزیابی کارکنان به درخواست خود آنها در یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سیلیکون‌ولی تغییر کرده است

روابط عمومی  شرکت آی‌بی‌ام تایید کرد که این شرکت اخیرا برای ارزیابی کارمندانش از سیستم هوشمند جدیدی به نام «پاسگاه» استفاده می‌کند.

 

۱۳ Dei 1395 بدون دیدگاه محمدرضا تجلی اردکانی
چرا«ایر‌بی‌ان‌‌بی» بخش منابع انسانی خود را حذف کرد؟
اهدافی که بخش تجربیات کارکنان دنبال می‌کند می‌تواند به اندازه تجربه‌های مشتریان ارزشمند باشد

ایر‌بی‌ان‌بی (Airbnb)، از معدود سازمان‌های بزرگ جهانی است که بدون بخش منابع انسانی اداره می‌شود. نبود بخش منابع انسانی با افتتاح بخشی به نام «تجربیات  کارکنان» همزمان شده است. 

۰۸ Dei 1395 بدون دیدگاه
محل کار سابق اسنودن  از کسی مدرک نمی‌خواهد!

زندگی در بوز آلن همیلتون، غول مشاوره‌ای که ادوارد اسنودن برای سه ماه در آنجا کار کرده است، عالی به نظر می‌رسد.ادوارد اسنودن، همان شخصی است که در سال ۲۰۱۳ اسرار «آژانس امنیت ملی آمریکا» را  بر‌ملا کرد.

 

۰۸ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
چطور تیم کاری مستعد را کنار هم نگه داریم؟
یک خطای فاحش این است که بخواهید همه کارکنان تان را شبیه هم کنید!

از مهم‌ترین موارد در موفقیت هر کسب‌وکاری، استعداد کارکنان آن تجارت و کسب‌وکار است. بدون یک تیم بااستعداد حتی با کار کردن سخت و طولانی هرگز به آنچه می‌خواهید، نمی‌رسید. اما چگونه می‌توان افراد بااستعداد را در کنار یکدیگر نگه داشت؟  خودخواهی، جاه‌طلبی و بلندپروازی، نگرانی‌های مالی و درخواست‌های زیاده‌خواهانه، همگی از مواردی است که ممکن است به تیم بااستعداد شما لطمات جدی بزند. و اما راهکارهایی برای حفظ کارکنان بااستعداد.

۱۱ Mehr 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی
مدیران توییتر دلیل ترک شغل خود را نداشتن زمان کافی برای بودن با خانواده‌هایشان می‌دانستند

روی کاغذ، شرایط کاری توییتر بهترین است! این را می‌شود از پول‌های کلانی فهمید که توییتر خرج کارمندانش می‌کند. خدمات درمانی و دندانپزشکی، برنامه‌های پس‌انداز، تامین مخارج سفر، پرداخت‌های زایمان و مرخصی‌های مرتبط، صبحانه و ناهار مجانی، عضویت در باشگاه‌های ورزشی، کلاس‌های یوگا، خشکشویی و... تنها بخشی از پول‌هایی است که توییتر برای حفظ برترین‌هایش، بذل و بخشش می‌کند! این‌ها به کنار، تازه استخدام‌شده‌های این شرکت هم از شرایط خوبی برخوردار می‌شوند؛ از دریافت همکاری و همیاری‌های مداوم گرفته تا خوردن وعده‌های غذایی در کنار مدیران بالادستی!

 

۱۴ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی
شادی و رضایت واقعی کارکنان و مشتریان از کجا می‌آید؟

شادی و رضایت واقعی کارکنان و مشتریان از کجا می‌آید؟

۲۵ Mordad 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی

انواع مختلفی از آموزش برای کارکنان یک شرکت وجود دارد. ممکن است آموزش کارمندان زمان‌بر باشد اما اهمیت زیادی دارد. شما باید به کارمندان جدید خود آموزش دهید که چگونه کار خود را به طور کارآمد انجام دهند...

 

 

۰۲ تیر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

سوالی که اکثر افراد حین تصمیم‌گیری برای راه انداختن یک کسب‌وکار کوچک دائما از خود می‌پرسند این است که چطور باید حقوق کارکنان را در طول فرایند راه‌اندازی تا قوت گرفتن کسب‌وکار پرداخت کرد. جواب اما با توجه به شرایط کاری، از یک استارت‌آپ به استارت‌آپ دیگر متفاوت است...

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
اشتراک در کارکنان
لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران