کارفرما

به آینده امیدواریم
گفت‌وگو با میلاد صابری و نغمه مصطفوی هم بنیانگذاران کاربانک که می‌گویند می‌خواهند به دور از اغراق‌ها و آمارسازی‌ها، کسب‌وکارشان را رشد دهند

بازار آگهی شغلی؟ اینکه کسی در شرایط فعلی ایران در چنین حوزه‌ای کار کند، سرتاپای کسب‌وکارش ریسک است چه برسد به اینکه استارت‌آپ این حوزه باشد و شیوه‌ کاری‌اش استارت‌آپی؛ که ماهیتش پر از خطر و ریسک و هیجانات تلخ و شیرین است. اما میلاد صابری و دوستانش کاربانک را به عنوان جایی برای انتشار آگهی شغلی راه‌اندازی کرده‌اند تا کارفرمایان و کارجویان با مراجعه به این وب‌سایت به مقصودشان برسند. 

۰۹ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه طاهره خواجه گیری
با تلنت‌یاب انتخاب شغل آسان شده است
میلاد بختی ۲۸ ساله می‌گویدمامسیر شغلی فرد را با مراحل شناخت، معرفی و حتی آموزش مشخص کنیم

انتخاب شغل متناسب با توانمندی‌ها و شغلی که مورد علاقه باشد، بسیار ‌روی کیفیت زندگی فردی و در نهایت زندگی اجتماعی تاثیر‌گذار است. در دنیای امروز که افراد در حقیقت با شغل خود زندگی می‌کنند، این اهمیت بیش از پیش خودنمایی می‌کند ....

۲۹ Mordad 1396 بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
در هر شروعی این 4 راهکار به داد شما می‌رسند
اگر یک استارت‌آپ در حوزه فناوری راه انداخته‌اید خواندن این مطلب را از دست ندهید

بازاریابی یک استارت‌آپ فناوری بسیار چالش‌برانگیز و هزینه‌بر است. چهار راهکار ارائه‌شده برخی از فعالیت‌های قدرتمندانه را نشان می‌دهد که در هر کسب‌وکار جدیدی باید آن‌ها را در نظر گرفت ...

۲۰ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
«راهينو» به سوي بازار كار

اولین رویداد راهینو، به همت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی ریاست جمهوری و با همکاری پایگاه اطلاع‌رسانی گزارشگر طراحی صنعتی و موسسه خوش‌پوشان رادین، در دی ماه امسال در دانشگاه الزهرا برگزار مي‌شود.

۳۰ Dei 1395 بدون دیدگاه علی کاکادزفولی
مادربزرگ رییس‌تان را  به دکتر ببرید!

نتایج یک پژوهش که طیف وسیعی از کارکنان بخش صنایع در سراسر ایالت متحده آمریکا را تحت پوشش قرار می‌دهد، حاکی از آن است که ۶۲ درصد از کارمندان به کارفرمایان خود نمرات خیلی خوب و یا عالی، حدود یک‌پنجم (۲۲ درصد) نمره خوب، ۱۰ درصد از این افراد متوسط و تنها ۶ درصد بد را داده‌اند.

۱۴ Mehr 1395 بدون دیدگاه
چرا استارباکس شهریه تحصیلات دانشگاهی کارمندانش را می‌پردازد؟

در شماره قبل، کمپانی‌های بزرگی را معرفی کردیم که هریک مزایای ویژه‌ای را برای کارمندان خود مهیا کرده بودند. دانستیم که کارفرمایان در این برهه از تاریخ که زمان حال نام دارد، از هیچ‌گونه تلاشی برای رضایت کارمندان و جذب افراد نخبه کوتاهی نمی‌کنند. در این شماره به معرفی شرکت‌هایی از این قبیل و بیان شرایط رفاهی که آنان برای رضایت افراد خود به‌کار گرفته‌اند، می‌پردازیم. می‌دانیم که برخی از این امکانات در ایران امکان‌‍‌پذیر نیست اما مدیران استارت‌آپ‌ها باید به فلسفه این نوع خدمات بیندیشند.

 

۲۷ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی

وقتی که اتفاق‌های مهم زندگی یا موفقیت بزرگ کارمندانتان را جدی می‌گیرید، تاثیر بسیار مثبتی را در ذهنشان به‌جا می‌گذارید. لحظات مهم زندگی کارمندان مثل ازدواجشان را قدردانی کنید تا انگیزه آنها را بالا ببرید. 

۱۵ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی
چارلی بریتوور متخصص منابع انسانی به شما می گوید

در یک بازار داغ همواره حفظ کارمندان یک شرکت در مقابل وعده و وعیدهای شرکت‌های رقیب برای کارفرمایان مشکلی جدی بوده است. چارلی بریتوور متخصص منابع انسانی دیدگاه خود راجع به فضیلت وفاداری کارمندان را این‌گونه توصیف می‌کند....

 

۰۷ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی

استیو کین، متخصص منابع انسانی در شرکت هیلسبورو در کالیفرنیاست. او بیش از ۲۵ سال تجربه کار در تشکیلات اقتصادی و مشاغل مرتبط با استارت‌آپ‌ها را در رزومه کاری خود دارد.

۱۸ Mordad 1395 بدون دیدگاه
مواردی که به شما می‌گوید وقت کنار گذاشتن یک مشتری فرا رسیده است

متاسفانه تمام جنبه‌های داشتن مشتری مثبت نیست و در برخی موارد بهتر است به جای ادامه رابطه کاری، آن مشتری را کنار بگذارید. هر رابطه‌ای با مشتری پستی‌ها و بلندی‌هایی دارد و شما نباید فقط به این دلیل که با مشکلاتی مواجه می‌شوید، مشتری را پس بزنید. در این شرایط باید چه کار کرد؟ 

۰۵ Mordad 1395 بدون دیدگاه
تحصیل‌کرده‌های بدون سابقه را استخدام کنید
به‌کارگیری فارغ‌التحصیلان دانشگاه چطور کسب‌وکارهای کوچک را رونق می‌بخشد؟

هرساله عده زیادی از دانشجویان سراسر دنیا، ازجمله دانشجویان دانشگاه‌های لندن، فارغ‌التحصیل می‌شوند. غالب این افراد در آغاز به دنبال کار در کمپانی‌های بزرگ نیستند. مارک ویلیامز خبرنگار فناوری  در این مطلب تلاش کرده نشان دهد چرا تجارت‌های کوچک باید مشتاق پذیرفتن این فارغ‌التحصیلان تازه‌کار باشند؟

۲۹ تیر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
تعهد شغلی آمازون بدنام را به یک شرکت خوش نام برای استخدام‌شدن تبدیل کرد

اغلب حرفه‌ای‌ها در امور تجارت از اهمیت تعهد شغلی کارمندان آگاه هستند. آنان همچنین می‌دانند که این مهم درگذشته در انتهای لیست اولویت‌های کارفرمایان و مدیران بوده است. تعهد شغلی عاملی است که کمپانی آمازون را از شرکتی بدنام برای کار به یکی از لذت‌بخش‌ترین آن‌ها بدل کرده است.

۲۸ تیر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه مریم تجلی
پنج موردی که کسب‌وکارهای کوچک باید آنها را برون‌سپاری کنند

 کاهش هر کار اضافی در یک استارت‌آپ یا کسب‌وکار کوچک به شما امکان می‌دهد رشد کنید و در عین حال وقت آزاد بیشتری داشته باشید. برون‌سپاری می‌تواند امکان تداوم، کنترل هزینه‌های عملیاتی و مدیریت ریسک را فراهم کند. به‌علاوه تعادل بین زندگی و کار شما را بهبود می‌بخشد...

۲۸ تیر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
چهار شیوه اتوماسیون که باعث می‌شود دوباره درباره جذب نیرو فکر کنید

رشد فناوری روی هر یک از جنبه‌های کسب‌وکار تاثیر می‌گذارد و به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا بسیاری از کارهای خود از قبیل روند جذب نیرو را به صورت خودکار درآورند. با این حال، بسیاری از شرکت‌ها هنوز مقاومت می‌کنند. در یک تحقیق در سال ۲۰۱۶ مشخص شد که تنها ۳۸ درصد از شرکت درباره استفاده از فرآیند منابع انسانی فکر می‌کنند و فقط ۹ درصد کاملا آماده استفاده از اتوماسیون هستند. 

۲۳ تیر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

سوالی که اکثر افراد حین تصمیم‌گیری برای راه انداختن یک کسب‌وکار کوچک دائما از خود می‌پرسند این است که چطور باید حقوق کارکنان را در طول فرایند راه‌اندازی تا قوت گرفتن کسب‌وکار پرداخت کرد. جواب اما با توجه به شرایط کاری، از یک استارت‌آپ به استارت‌آپ دیگر متفاوت است...

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

به نظر سوال آسانی می‌آید، اما قوانینی که بر این سوال حاکم است آن را پیچیده کرده و دعاوی زیادی ایجاد کرده است. آخرین قوانین، زمان کار را از اولین تا آخرین مشتریان در روز می‌دانند و همچنین این قانون شامل کسانی که جای خاص و روتینی برای کار کردن ندارند نیز می‌شود.
 چرا ساعت کاری تا این اندازه مهم است؟

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
اشتراک در کارفرما