پرداخت الکترونیک

تاکسیرانی برای فون‌پی انحصار ایجاد کرده است؟
مدیرعامل تاکسیرانی در گفت‌و‌گوی اختصاصی با شنبه: مردم باید در انتخاب اپلیکیشن پرداخت کرایه آزاد باشند!

دوره استفاده از اسکناس و سکه کم‌کم به سرآمده، پای پرداخت کرایه به صورت الکترونیک به تاکسی‌های شهرمان مدتی است که باز‌شده و کم‌کم باید غزل خداحافظی را برای پول خردها و اسکناس‌های رنگ و رو رفته خواند...

۲۶ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
کاغذهای کارراه‌انداز، به خاطره می‌پیوندند
پول‌های اینترنتی یا همان ارزهای رمزنگاری‌شده، فاتحه پول‌های کاغذی را خواهند خواند؟

ظهور اینترنت اولین میخ در کالبد تابوت پول نقد بود، زیرا باعث ایجاد تقاضا برای سامانه‌های پرداخت الکترونیک شد که این امکان را به شما می‌داد بدون نیاز به حضور در مکان فیزیکی که فروشنده در آن قرار دارد، پرداخت را انجام دهید. کارت‌های پلاستیکی به‌عنوان سریع‌ترین روش پرداخت خرد در اینترنت و فضاهای درون فروشگاهی ظهور کرد، اما برای تراکنش و تجارت‌های بزرگ‌تر، کارت‌های نقدی نیاز به انعطاف‌پذیری و تراکنش را برطرف نکرد ...

۱۰ Mehr 1396 بدون دیدگاه
برای بی‌خبرها زمستان د‌‌ر راه است!
مد‌‌یریت پول د‌‌ر سال ۲۰۲۰ چگونه خواهد‌‌ بود‌‌ و آیا مالی‌چی‌ها تغییرات فناوری را جد‌‌ی گرفته‌اند‌‌؟

زند‌‌گی حرفه‌ای و شخصی انسان امروز تحت تأثیر گوشی‌های هوشمند‌‌، تبلت، لپ‌تاپ و بسیاری از ابزارهای الکترونیک د‌‌یگر است. یکی از جنبه‌هایی که شاهد‌‌ تغییرات بسیاری د‌‌ر آن بود‌‌ه‌ایم، نحوه بانکد‌‌اری و مد‌‌یریت پول با استفاد‌‌ه از فناوری‌های روز است.

۰۵ Mehr 1396 بدون دیدگاه
‌ببر خیزان اژدهای پنهان

‌۱۲ نکته که فعلا درباره پرداخت دیجیتال با استفاده از فناوری توکنیزاسیون در ایران می‌دانیم ...

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ بدون دیدگاه مینا والی
تخفیف بگیرید و با موبایل پرداخت کنید

خیلی وقت‌ها آدم‌ها دوست دارند با دوستانشان دور هم در کافه یا رستورانی جمع شوند و دیدار تازه کنند، مخصوصا در این روزهای بهاری که هوا هم افراد را به دیدار یکدیگر ترغیب می‌کند. حالا اگر این دورهمی‌ها و گپ‌و‌گفت‌ها در کافه‌ها یا رستوران‌ها همراه با تخفیف هم باشد، داستان می‌تواند خیلی هیجان‌انگیز‌تر شود ...
 

۲۶ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
فین‌تکی‌ها روی دریافت کارمزد متمرکز شوند
چرا باید اولویت سال آینده فین‌تک، اصلاح نظام کارمزد باشد؟

لپ کلام را همین ابتدا بگویم: سال ۹۶، سال اصلاح نظام کارمزدی در کشور است پس اگر یکی از فعالان استارت‌آپی در حوزه فین‌تک هستید یا قصد دارید به‌زودی در این حوزه فعالیت‌تان را آغاز کنید، مهم‌ترین توصیه‌ای که می‌توانم به شما بکنم این است که مدل کسب‌وکار‌‌تان را مبتنی بر کارمزد بچینید ...

۲۹ Dei 1395 بدون دیدگاه
هر ساعت در بانکداری و پرداخت ایران چه اتفاقی می‌افتد
آمارهایی جالب از واقعیت‌ها و اندازه صنعتی روبه‌رشد

یک دسته از اینفوگرافیک‌های نسبتا جذاب، آنهایی هستند که نشان می‌دهند در هر یک ساعت چه اتفاق‌هایی می‌افتد. نبض‌افزار یکی از کسب‌وکارهای فعال در حوزه هوش تجاری است که اخیرا داده‌هایی در زمینه سیستم‌های پرداخت در ایران منتشر کرده است ...

۱۹ Dei 1395 بدون دیدگاه رسول قربانی
پی‌پال و استرایپ چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
استرایپ ظاهرا رقیب پی‌پال است. وقتی دقیق‌تر نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم دو حوزه کاملا متفاوت را هدف گرفته‌اند

اگر در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت فعالیت کنید یا صاحب کسب‌وکاری باشید که به نوعی به راهکارهای پرداخت الکترونیک وابسته است، احتمالاً نام «پِی‌پال» یا همان «پِی‌پَل» به گوشتان خورده است.

۱۴ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
لغو یک رویداد و آسیبی که اعتبار «ایران» می‌بیند
بررسی ابعاد و خسارت‌های ملی اتفاق ناخوشایندی که برای همایش «پرداخت ایران ۲۰۱۶» افتاد

در همان روزی که دکتر روحانی رئیس‌جمهور، ممانعت از برگزاری جلسه سخنرانی دکتر علی مطهری، نایب رئیس مجلس را به درستی «مایه شرمساری» خواند، اتفاق مشابهی در تهران رخ داد که می‌تواند مایه شرمساری بیشتری تلقی شود. 

۰۷ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه نیما نامداری
مرز رقابت تا کجاست؟

پدرم کارگر بود؛ مردی که تا به یاد دارم همه عمرش  شب‌ها سر کار بود‌ و صبح‌ها تا ظهر می‌خوابید. برای همین مهم‌ترین کار مادر این بود تا ما را آرام کند که «بازی نکنید، دعوا نکنید، پدرتان خسته است» ...

۰۶ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه اکبر هاشمی
ماناپی خرج کردن را راحت می‌کند
معرفی یکی از اپلیکیشن‌های کاربردی خدمات پرداخت که فناپ آن را ‌‌معرفی کرده است

چند‌سالی است که اپلیکیشن‌های مربوط به خدمات پرداخت در بازار عرضه شده‌اند که به کاربران امکان می‌دهند بدون مراجعه به بانک‌ها، خدمات بانکی خود را انجام دهند. این فناوری جایگزین خودپردازها و پایانه‌های فروش شده است. یکی از این اپلیکیشن‌ها ماناپی نام دارد که علاوه بر این خدمات، به کاربران خود جایزه نیز می‌دهد. فناوری پرداخت الکترونیک روز‌به‌روز در بین مردم متداول‌تر می‌شود اما هنوز بسیاری از افراد از همان کدهای دستوری یا USSDها در تلفن همراه خود استفاده می‌کنند. 

۱۷ Aban 1395 بدون دیدگاه روشنک ایرانیار

در گوشه بحثی نشسته بودم که بزرگان صنعت بانکداری و پرداخت ایران با هم صحبت می‌کردند که یکی از آن‌ها گفت: «مدیران بانکی که فقط با مرگ‌ومیر، سرمایه‌گذاری در محل دیگر، سمت و مقام دیگر، عزیمت به دیار کفر و یا نهایتا پرونده تخلف یا قضایی، نهاد پولی را ترک کرده‌اند، همگی مدعی بانکداری الکترونیک، پرداخت الکترونیک و بانکداری فلان و بهمان هستند ولی به‌جای کاستن از تعداد شعب، هر روز متقاضی تأسیس شعبه جدید هستند؛ یعنی حرکتی برعکس تمام مدعیان در اروپا.»

 

۲۹ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه رسول قربانی

فیس‌بوک امکان پرداخت از طریق «مسنجر بات» را در سراسر آمریکا فراهم کرد. این امکان که در زمان استفاده از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان بتوان پرداخت را انجام داد، در یکی، دو سال اخیر مورد توجه جدی قرار گرفته است. فیس‌بوک می‌گوید پیام‌های پرداختی، سفت‌وسخت کنترل‌ و اطلاعات مالی افراد در سطح رمزگذاری‌های معمول بانکی حفاظت می‌شود. این پروژه در اولین مرحله در اختیار توسعه‌دهندگان منتخب قرار می‌گیرد و کسب‌وکارها هم می‌توانند درخواست استفاده بدهند. فیس‌بوک امیدوار است تا پایان سال ۲۰۱۶ شاهد رشد قابلیت‌های این امکان باشد.

 

۲۸ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه

عصر چهارشنبه، ۲۴ شهریورماه ۹۵، دومین جلسه فین‌تاک (FinTalk) با حضور جمعی از فعالان کشور در حوره فین‌تک در ساختمان شماره دو سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار شد. 

۲۸ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه علی کاکادزفولی

چالش پول خرد در کرایه ناوگان حمل‌ونقل عمومی از سال ۱۳۸۵ در ایران جدی شد و برای نخستین‌بار با مصوبه وزارت کشور در سال ۱۳۸۶، راه‌حل پرداخت الکترونیک در حمل‌ونقل الزامی شد. به‌این‌ترتیب استفاده از کارت‌های الکترونیکی از نوع مغناطیسی غیرتماسی از سال ۱۳۸۵ در مترو تهران آغاز شد و تقریبا آغاز حرکت مترو در تهران با پرداخت الکترونیک همزمان بود.

۲۸ Mordad 1395 بدون دیدگاه

شهر استارتاپ ،که یک رویداد آموزشی-تجربی است در ۳ روز متوالی (از روز چهار شنبه ۲۹ اردیبهشت تا جمعه ۳۱ اردیبهشت ) برگزار می گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پرانگیزه ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، طراحان گرافیک، عاشقان کسب و کار و بازاریاب ها گرد هم می آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده ای را اجرا کند.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
اشتراک در پرداخت الکترونیک