وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

ای‌نماد درگیر با چالش  اعتبار
حدود یک ماه است که کسب‌وکارهای آنلاین کشور از دردسرهایی که ای‌نماد ایجاد کرده، می‌نالند

سرانجام پس از توقف سه‌هفته‌ای که در روند صدور ای‌نماد به‌وجود آمده بود، طی روزهای اخیر این اختلال برطرف شد. با این وجود، بسیاری از فعالان عرصه تجارت الکترونیک و استارت‌آپ‌ها ایرادهای بسیاری را به مکانیسم اعتماد‌سازی از طریق ای‌نماد وارد می‌دانند...

۰۸ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
اتحادیه؛ نتیجه تفسیر اشتباه از قانون!
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور عنوان کرد

ناصرعلی سعادت، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با غیرقانونی خواندن تشکیل اتحادیه کسب‌وکارهای فضای مجازی گفته است سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور این مسئله را از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری می‌کند.

۱۵ Shahrivar 1396 بدون دیدگاه
دومین اجلاس توسعه‌دهندگان وب فارسی

دومین اجلاس توسعه‌دهندگان وب فارسی مردادماه در مرکز همایش‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور نخبگان، فعالان و بزرگان وب فارسی، توسط کانون توسعه‌دهندگان فضای مجازی برگزار می‌شود ...

۲۱ خرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه علی کاکادزفولی
اعتراف الجزیره به موفقیت استارت‌آپ‌های ایرانی
موفقیت جوانان خوش‌فکر، فرصت‌های تازه‌ای را پیش‌روی اقتصاد ایران قرار داده است

با وجود اینکه ایران برای سال‌ها و حتی دهه‌ها از اقتصاد جهانی دور بوده و همواره هدف اعمال تحریم‌ها قرار داشته‌، شرایط در حال تغییر است و اقتصاد ایران در آستانه تحول قرار دارد. هرچند توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌ها یکی از دلایل پویا‌شدن اقتصاد ایران به شمار می‌رود ...

۲۳ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
نخستین اجلاس توسعه‌دهندگان وب فارسی برگزار می‌شود
آغازی بر پیوند میان بخش دولتی و خصوصی در دنیای وب

 در سال‌های اخیر دامنه استفاده از فناوری و ابزارهای جدیدی که تکنولوژی برای جوامع مختلف فراهم کرده، در ایران رو به گسترش بوده است. نمود آشکار این امر را به خوبی می‌توان در استقبال افراد از فضای مجازی و فعالیت آنها در این حوزه مشاهده کرد.

۱۳ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه علی کاکادزفولی
ضرورت همکاری شرکت‌های کوچک با دانشگاه‌ها برای توسعه کشور
معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد‌

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به پتانسیل بالای شهر کرج و استان البرز برای سرمایه‌گذاری در بخش ICT گفت: این پتانسیل به گونه‌ای است که بزرگ‌ترین شرکت اینترنتی در پایتخت قصد دارد مرکز تماس خود را به شهر کرج منتقل کند.

۱۰ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
تهیه طرح جامع منطقه پیام مبتنی بر اقتصاد ICT و شبکه‌های اجتماعی
دکتر فیروز‌آبادی در بازدید از فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام تاکید کرد

دبیر شورای عالی فضای مجازی در بازدید از فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام با اشاره به ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: باید تهیه و تدوین طرح جامع و تفصیلی منطقه مبتنی بر اقتصاد ICT و شبکه‌های اجتماعی، تعریف و تبیین مزیت‌های رقابتی آن در اولویت قرار گیرد.

۲۷ Aban 1395 بدون دیدگاه
مجوز رسمی استفاده از موبایل به‌عنوان کارت‌بانکی صادر شد
با توافق اپراتور اول و شرکت خدمات انفورماتیک

با توافق همراه اول و شرکت خدمات انفورماتیک، مقرر شد این اپراتور زیرساخت ارائه سرویس‌های پایه خدمات دولت الکترونیک و پرداخت الکترونیک همراه را برای تمامی مراکز ریشه کشور و دیگر اپراتورها ایجاد کند.
 

۰۳ Aban 1395 بدون دیدگاه
ارائه اینترنت به زائران اربعین حسینی
آذری جهرمی خبر داد

آذری جهرمی معاون وزیر ارتباطات و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از ارائه اینترنت به تمامی زائران در مسیر حرکت به سمت کربلا خبر داد.

۱۸ Mehr 1395 ۱ اکبر هاشمی
اشتراک در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات