هستی صلح جو

هستی صلح جو
تخت‌جمشید از پنجره هِدست مانا
گزارشی از یک استارت آپ حوزه گردشگری که کار چهار جوان خوش فکر مشهدی است

تخت‌جمشید، به‌عنوان پایتخت سلسله هخامنشیان با قدمت ۲۵۰۰ساله یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایران و جهان به‌شمار می‌رود و سالانه میلیون‌ها گردشگر از آن بازدید می‌کنند. این مکان تاریخی، حالا سوژه یک استارت‌آپ شده است تا بهتر و بیشتر به جهانیان معرفی شود...

۱۶ Aban 1396 بدون دیدگاه هستی صلح جو
زودشور، یک خشکشویی آنلاین تمام‌عیار
محمد رهی می خواست به مهمانی برود و لباس تمیز نداشت؛ پس خودش دست‌به‌کار شد!

تجربه خشکشویی لباس به صورت آنلاین می‌تواند برای افراد خوشایند باشد؛ اینکه از طریق یک اپلیکیشن موبایل درخواست شست‌و‌شوی لباس خود را ثبت کنند و لباس‌ها را درب منزل تحویل دهند و بعد از ۲۴ ساعت مجدد درب منزل تحویل بگیرند و دیگر مجبور نباشند حجم عظیمی از لباس را با خود به نزدیک‌ترین خشکشویی محل حمل کنند، بسیار جذاب به نظر می‌رسد ...

۱۲ Shahrivar 1396 بدون دیدگاه هستی صلح جو
چطور «بپرسیم» و جواب بگیریم؟
داود مظفری بیست‌وسه‌ساله می‌گوید استارت‌آپش ۴۷هزار عضو دارد

داود مظفری ۲۳ سال دارد و در رشته مهندسی نرم‌افزار در دانشگاه آزاد تهران جنوب تحصیل کرده است. او متولد تهران و خالق استارت‌آپ «بپرسیم» به نشانی beporsim.com است. او قبل از اینکه بپرسیم را راه‌اندازی کند، در پروژه‌های مختلف به عنوان وب‌دولوپر همکاری داشته و ‌روی پروژه‌های مرتبط با بیگ‌دیتا و تولید محتوا نیز کار کرده است ...

۲۵ خرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه هستی صلح جو
اُریکه، می‌خواهد شبکه شبکه‌ها باشد
«رضا آزاده» جوان ۱۷‌سال بهشهری همراه رفقای پرانگیزه‌اش نقشه‌های بزرگی برای استارت‌آپش دارد

نامش «رضا آزاده» است. یک جوان فعال اهل بهشهر مازندران که ۱۷ سال بیشتر ندارد. اما با همین سن کم یک ایده جدید را در ایران عملی کرده. تصور کنید، در یک شبکه اجتماعی‌ای که ترکیبی از تقریبا همه نمونه‌های خارجی موجود است ... 

۰۵ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه هستی صلح جو
بازار استارت‌آپی ماهی‌فروشان بندر!
محمد‌امین صالحی، جوان ۲۲ ساله بندرعباسی که بنیانگذار استارت‌آپ «ماهی دریا» است، می‌گوید ماهی سفارش بدهید و در کمتر از ۴۸ساعت دریافت کنید

همه می‌دانیم چه خواص و ارزش غذایی ویژه‌ای دارد. بارها و بارها هم شنیده‌ایم که منبع غنی از امگا ۳ است. اما همین«ماهی» چطور می‌تواند به استارت‌آپ‌ها ربط پیدا کند؟!

۱۹ Dei 1395 بدون دیدگاه هستی صلح جو
خریدان، استارت‌آپ آینده‌دار اهوازی‌ها
گفت‌و‌گو با امید احمدیان، بنیانگذار ۲۴ ساله «خریدان» که از سختی‌های تاسیس استارت‌آپش می‌گوید

وارد kharidon.ir  که می‌شوید، به‌دنبال هرچه که بخواهید، می‌توانید بگردید؛ از لوازم منزل گرفته تا لوازم الکترونیکی و دیجیتال. «خریدان» برای شما یک شهر همه‌رنگ آنلاین را فراهم کرده که از طریق آن بتوانید هر‌آنچه در حوزه دیجیتال و لوازم منزل به آن نیازمندید را تهیه کنید...

۱۵ Dei 1395 بدون دیدگاه هستی صلح جو
استارت‌آپی که می‌خواهد به رشد استارت‌آپ‌ها کمک‌کند
پژمان بابلی، بنیانگذار بیست‌و‌چهارساله‌ از داستان «فاممِت» می‌گوید

«پژمان بابلی» موسس و بنیانگذار استارت‌آپ «فاممِت» است. او ۲۴ سال بیشتر ندارد. بابلی، مدیر ارشد اطلاعاتی شرکت بلاک دایمند اسپانیا در ایران و همینطور موسس شرکت فناوری اطلاعات بوران است.

۰۱ Dei 1395 بدون دیدگاه هستی صلح جو
به دنبال معلم خصوصی درکافه ‌تدریس
گفت‌و‌گو با میلاد عزیز‌پور که یک استارت‌آپ آموزشی راه انداخته است

کافه‌ای به نام «تدریس» عنوانی است که آنها برای استارت‌آپ خود انتخاب کرده‌اند. آنها تنها چند جوان دلسوز ایرانی‌اند که مانند خیلی‌ها وقتی که از آزمون بزرگ سنگ محک کشور ما که نامش کنکور است، گذر کردند، بقیه را فراموش نکردند و ...

۲۲ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه هستی صلح جو
اجازه دهید انگشتانتان راه بروند!
گفت‌و‌گو با مهدی عادلی، فارغ‌التحصیل کامپیوتر از دانشگاه Cavendish انگلیس که استارت‌آپش «ایسرا» را در ایران راه انداخته است

وقتی وارد esara.ir می‌شوید، هرگونه وسیله‌ای را که در دنیای دیجیتال به دنبال آن هستید، می‌توانید بیابید؛ از گوشی موبایل و تبلت گرفته تا دوربین عکاسی و ماشین‌های اداری. «ایسرا» استارت‌آپی است که از دل شرکت بیست‌ساله «فرآیند شبکه خاورمیانه»  متولد شده است.

۱۶ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه هستی صلح جو
تولیدمحتوای مهندسی درانجینیک
گفت‌و‌گو با مهدی زارع، بنیانگذار ۲۷ ساله انجینیک؛ استارت‌آپی متفاوت در حوزه مهندسی

انجینیک! وقتی نامش را می‌شنویم، حس غریبی دارد، اما وقتی که  می‌فهمیم، تلفیقی از کلمه انگلیسی«‌Engine» به معنی موتور و کلمه «نیک» فارسی هم که  به معنای خوب و نیک بودن است، «انجینیک» رنگ و بویی آشنا برای ما  می‌گیرد.  

۰۷ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه هستی صلح جو
دکتریاب؛ یک استارت‌آپ کاربردی برای قمی‌ها
گفت‌وگو با امیر انصاری، موسس ۲۲‌ساله دکتریاب که از سهولت در نوبت‌دهی پزشکان می‌گوید

دکتریاب سامانه‌ای آنلاین است که برای این طراحی‌شده که کار شما را در یافتن پزشک مورد نظر ‌آسان کند. دکتریاب همچنین این مزیت را برای پزشکان دارد که هم نوبت‌دهی آنها را برای مراجعان آسان می‌کند و هم با ثبت مشخصات مطب و تخصص خود، امکان تبلیغات برای پزشکان را ایجاد کرده است.

۲۵ Aban 1395 بدون دیدگاه هستی صلح جو
کارین؛ ردپای تاریخ در زیورآلات جوان پسند
گفت‌وگو با زهرا خانیکی و علی حیدری که استارت آپ شان پیوند سنت و مدرنیته است

همه ما شاید تا‌به‌حال با کسب و کارهایی که حرفه‌شان طراحی جواهرات و زیورآلات است، مواجه شده باشیم اما شاید به کمتر جایی برخورده باشیم که در کنارِ طراحی محصول‌شان به دنبال هدفی  بزرگ یا حرفی خاص  برای گفتن باشند. 

 

۱۷ Aban 1395 بدون دیدگاه هستی صلح جو
با بهسا،سازمان‌تان را سروسامان دهید
گفت‌وگو با ایمان فرهادی، بنیان‌گذار گروه بهسا که از نسل پنجم نرم‌افزارهای حسابداری و بهسا می‌گوید

هسا نسل جدیدی از نرم‌افزارهای حسابداری است که تجربه تازه‌ای از حسابداری را به شما می‌دهد. خدماتی که بهسا دارد قطعاً می‌تواند مخاطبان زیادی را گرد خود آورد و این موضوع وقتی به behsaa.com مراجعه می‌کنید، کاملاً ملموس و قابل درک می‌شود.

۱۰ Aban 1395 بدون دیدگاه هستی صلح جو
با «پلوتو»  فروشگاه آنلاین ارزان بسازید
گفت‌و‌گو با حاجی‌زاده ۲۶ساله، بنیانگذار پلوتو که می‌گوید: «از صفر تا صد تأسیس فروشگاه آنلاین‌تان پشت‌تان هستیم.»

پلوتویی‌ها جوانند و باانگیزه و با خلاقیت خود، طرحی نو را به دنیای استارت‌آپ‌های ایرانی ارائه کرده‌اند؛ سامانه فروشگاه‌ساز آنلاینی که به شما کمک می‌کند تا خودتان هم مانند آنها صاحب یک کسب‌و کار شوید. آنها شما را رها نمی‌کنند و تازه پس از ارائه این سامانه، انگار همکاری‌شان  با شما آغاز شده است و از صفر تا صد و بهتر بگویم‌ در کل پروسه این کار پشت شما هستند و حمایت‌تان می‌کنند.

۰۳ Aban 1395 بدون دیدگاه هستی صلح جو
با شبکه اهای اجتماعی مکان یابی کنید
نوید افراز بنیانگذار ۲۷ ساله " نُد " میگوید استارتاپش پلی میزند بین شبکه های اجتماعی و نقشه و مکان یابی

«دنیای جدید، ارتباط جدید» شعاری است که شبکه اجتماعی نُد (nodeapp. ir) دارد. این شبکه اجتماعی پلتفرمی است که قرار است حداکثر امکانات را به شما ارائه دهد؛ از یافتن استاد یا همکار خود گرفته تا سفر به مکانی که تا به حال پا به آن نگذاشته‌اید و می‌خواهید از مکان‌های دیدنی آن بازدید کنید. اگر در یک جمله بخواهیم این پروژه وسیع را تعریف کنیم باید بگوییم: ند پلی می‌زند بین شبکه اجتماعی و نقشه و مکان‌یابی شما. با نوید افراز، بنیانگذار ۲۷ساله «ند»، که کار‌شناسی شیمی دارد، گفت‌و‌گو کرده‌ایم. 

۲۷ Mehr 1395 بدون دیدگاه هستی صلح جو
لذت برگزاری رویداد با تیکیو
مهدی ربیعی‌یگانه، جوان ۲۲ ساله گروه فندق و دوستانش با ۵ میلیون تومان استارت‌آپ‌شان را جهانی کرده‌اند

نام گروه‌شان فندق است و همگی از دانشجویان آی تی و مهندسی کامپیوتر  دانشگاه «امیرکبیر» هستند. آنها جوان‌اند و با‌انگیزه و در‌حال‌حاضر، در‌کنار استارت‌آپ‌شان، مشغول طراحی سامانه اطلاع‌رسانی دانشگاه‌شان هم هستند. وارد سایت‌شان که می‌شوید، در زیر نام گروه‌شان نوشته‌اند:« مجری طرح‌های نرم‌افزاری و سامانه‌های هوشمند». فندقی‌ها با کسب رتبه در بین ۶۰ استارت‌آپ رویداد «بوت‌کمپ» نام‌شان را تا «ام‌آی‌تی» هم برده‌اند و بنابراین تا حدودی می‌دانند که برای داشتن یک استارت‌آپ موفق راه‌و‌چاه چیست. با «مهدی ربیعی یگانه» یکی از بنیانگذاران پروژه استاراپی  «تیکیو» گفت‌و‌گو کرده‌ایم.

۱۸ Mehr 1395 ۱ هستی صلح جو
گفت‌وگو با یاشا محمودیان که از خدمات استارت‌آپ ایسالاری می‌گوید

یاشا محمودیان بنیان‌گذار ایسالاری است. او که قبلا تجربه فعالیت‌های استارت‌آپی و تجارت الکترونیک را داشته است، به همراه محمدجواد تقوی، طراح یک سیستم آنلاین حقوق و دستمزد است که خدمات زیادی را در زمینه‌های مختلف ارائه می‌دهد. وقتی به esalary.ir سر می‌زنید، پی می‌برید طراحی آن به‌گونه‌ای صورت گرفته تا کاربران راحت با آن ارتباط برقرار کنند و شاید برای همین است که شعار خود را «تخصص ما، آسودگی شما» انتخاب کرده‌اند. بنیان‌گذار ایسالاری درباره این سامانه و کاربردهای آن به «شنبه» می‌گوید.

 

۰۴ Mehr 1395 بدون دیدگاه هستی صلح جو
گفت‌وگو با ارسلان یارویسی و امید جعفری، درباره دراپزکه می‌خواهد پس‌انداز را رونق ‌دهد

ارسلان یارویسی جوان ۲۹ ساله‌ای است که ایده «دراپز» که یک سیستم هوشمند پس‌انداز است را راه‌اندازی کرده است. این ایده را که در طول یک سال مورد تقدیر چندین جشنواره و رویداد قرار گرفته و جایزه ایده برتر را کسب کرده است، یک تیم سه‌نفره اجرا می‌کند. آن‌ها معتقدند که برای یک استارت‌آپ موفق لازم نیست یک ایده ماورایی و یا آن‌قدر ناب داشته باشیم، بلکه کافی است مشکلاتی که با آن‌ها مواجه می‌شویم را ایده خود قرار دهیم. با امید جعفری که یکی از مدیران دراپز و همین‌طور ارسلان یارویسی که موسس آن است، در این‌باره گفت‌وگو کرده‌ایم.

 

۲۹ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه هستی صلح جو
اشتراک در هستی صلح جو