نیما تهرانی

نیما تهرانی
خداحافظی با مالیات علی‌الرأس
اسناد، مدارک و اطلاعات مالی مبنای محاسبه مالیات بر درآمد می‌شوند

از ابتدای سال ۹۵ بر اساس اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم و در راستای تحول نظام اقتصادی کشور و صیانت هر چه بیشتر از حقوق مؤدیان و رضایتمندی آنان و نیز به منظور تحقق عدالت مالیاتی، مبنای تشخیص درآمد مشمول مالیات، اسناد و مدارک و اطلاعات مالی خواهد بود.
 به عبارتی دیگر، حذف تشخیص مالیات به صورت علی‌الرأس و جایگزینی شیوه رسیدگی مبتنی بر دلایل و شواهد عینی است که امید می‌رود با اتخاذ سازوکارهای مناسب شیوه جدید کارآمد شده و به عدالت مالیاتی کمک شایانی کند.

۱۳ Dei 1395 بدون دیدگاه نیما تهرانی
جلوی تراکنش‌های بانکی مشکوک گرفته می‌شود؟
نگاهی به یک دستورالعمل مالیاتی و آسیب‌شناسی آن

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی دستورالعمل نحوه سرکشی ماموران مالیاتی به حساب‌های بانکی را با عنوان «رسیدگی به تراکنش‌های بانکی مشکوک» در چهارم اردیبهشت‌ماه جاری ابلاغ کرده، ضمن اینکه مسئولیت اجرای این دستورالعمل بر‌عهده ادارات کل امور مالیاتی گذاشته شده است.

۲۱ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه نیما تهرانی
سرمایه‌گذاران! شرکت استارت‌آپی نخرید
بحثی تحلیلی درباره اینکه چرا باید به‌جای خرید خود استارت آپ، محصول آن را بخرید

صولاً جهت خرید یک شرکت در ایران نیاز به خرید سهام آن شرکت مطرح می‌شود. بدین ترتیب که خرید سهام یک شرکت با اشکال مختلفی از جمله خروج چند سهامدار و واگذاری سهام خود به اشخاص جدید و اعضای قبلی شرکت، خروج یکی از سهامداران شرکت و واگذاری سهام خود به یک عضو جدید یا یکی از اعضای اسبق شرکت و واگذاری شرکت و امتیازات آن، به این معنا که با خارج شدن تمامی سهامداران، سهام خود را به افراد جدید واگذار کنند، صورت می‌گیرد.

۱۰ Aban 1395 بدون دیدگاه نیما تهرانی
موارد مهم در تهیه صورت‌های مالی بهینه یک استارت‌آپ

استارت‌آپ‌ها در ابتدای کار خود قطعا زیان‌ده هستند اما بعد‌ها نیز زیان این شرکت‌ها جبران خواهد شد. به همین علت وجود صورت‌های مالی و استفاده از روش‌های حسابداری و مالی در تهیه آن می‌تواند تا حد بسیار زیادی زیان‌های وارده را کاهش دهد و مسیر سوددهی را شفاف سازد.

۲۸ Mehr 1395 بدون دیدگاه نیما تهرانی
صورت‌های مالی و آینده استارت‌‌آپ‌ها
به شما می‌‌گوییم چگونه استارت‌آپ‌ها دنباله‌روی شرکت‌های خدماتی و پیمانکاران نشوند و صورت‌‌های مالی تهیه کنند

استارت‌آپ‌ها باید صورت‌های مالی خود را با توجه به مقررات و استانداردهای حسابداری تهیه کنند. استانداردهایی که می‌تواند نقش بسزایی در آینده فعالیت یک استارت‌آپ داشته باشد.

۲۵ Mehr 1395 بدون دیدگاه نیما تهرانی
اشتراک در نیما تهرانی