موفقیت

روی ابرها خونه بساز رفیق!
نترسید! شما می‌توانید رویاهای به‌ظاهر دور از دسترس را محقق کنید

مقابل خودتان سد نسازید؛ خود را محدود نکنید! شما نمی‌دانید آینده پیش رویتان چطور قرار است رقم بخورد؛ پس با برچسب زدن روی خودتان و کوچک دیدن خود، از رویاهایتان دور نشوید. شاید شمایی که این روزها ساز می‌زنید، توانایی تبدیل شدن به کسی بیشتر از یک نوازنده‌ در سالن‌های چند صد نفری را دارید. 

۱۶ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
سرمایه گذاری,موفقیت,استارت آپ,موانع
آسیب‌شناسی سرمایه‌گذاری روی استارت‌آپ‌ها

محمد احمدی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری اسمارت‌آپ | دید اشتباهی بین سرمایه‌گذاران وجود دارد که هر چقدر یک استارت‌آپ را پایین‌تر ارزش‌گذاری کنم و سهام بیشتری را از آن خود کنم، به موفقیت بیشتری رسیده‌ام. سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها، یک بازی با مجموع صفر نیست که باخت طرف مقابل به معنی برد من باشد، در این باز

۲۰ Aban 1396 بدون دیدگاه
آیا موفقیت‌های گذشته یک استارت‌آپ می‌توانند مانعی برای موفقیت‌های آینده آن باشند؟

داستان‌های زیادی شنیده می‌شود که در آن ابتدا یک کسب و کار به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کرده اند اما به مرور زمان در بسیاری از موارد بازنده می‌شوند. چند مورد از علل آن در اینجا قید شده اند ...

۱۹ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: به یک سخنران جذاب تبدیل شوید
از خود پرسیده‌اید چرا صدایتان به هیچ‌کس نمی‌رسد؟

در جلسه‌های کاری، حرف‌هایتان نشنیده می‌ماند؟ کارمندان تحت سرپرستی شما، گفته‌هایتان را از یک گوش می‌گیرند و از گوش دیگر بیرون می‌کنند؟ حتی نمی‌توانید برای یک جمع کوچک سخنرانی کنید و وقت حرف‌زدن دچار اضطراب می‌شوید؟

۱۶ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

سال تمام می‌شود برای همه آنهایی که موفق شدند و برای آنهایی که نارو خوردند یا بر‌اثر اشتباهشان یا به خاطر کمبود سرمایه و به خاطر یک عالمه یاهای دیگر شکست خوردند....

۱۴ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه اکبر هاشمی
درست‌نویسی درباره یک محصول
چرا در خبرهای مایکروسافت خبری از اسم مدیرعامل نیست؟!

همیشه که نباید از موفقیت آدم‌ها نوشت، موفقیت‌ها هرچند به درک ما از زندگی واقعی کمک می‌کند و راه و مسیر صحیح را به ما نشان می‌دهد، اما گاهی بهترین روش نیست. 

۰۴ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
آی‌بی‌ام پاسگاه راه انداخته!
شیوه ارزیابی کارکنان به درخواست خود آنها در یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سیلیکون‌ولی تغییر کرده است

روابط عمومی  شرکت آی‌بی‌ام تایید کرد که این شرکت اخیرا برای ارزیابی کارمندانش از سیستم هوشمند جدیدی به نام «پاسگاه» استفاده می‌کند.

 

۱۳ Dei 1395 بدون دیدگاه محمدرضا تجلی اردکانی
مدیریت خوب یعنی چه؟
ویژگی‌هایی که قوت قلب کارمندان شما می‌شود

وقتی صحبت از کسب‌و‌کار می‌شود، موفقیت یک شرکت یا تیم به قدرت مدیریت آن بستگی دارد. اگر افراد در رده‌های بالا بدانند که دارند چه می‌کنند، به نتایج باورنکردنی دست پیدا خواهند کرد. اما کلید موفقیت در مدیریت چیست؟

 

۰۸ Dei 1395 بدون دیدگاه
حقتان را از دنیا بگیرید
محقق و مشاور کسب‌وکار در مونترال

مصطفی پور مهدی _ محقق و مشاور کسب‌وکار در مونترال / چند سال از فوت جابز می‌گذرد و شرکت اپل و نماد آن استیو جابز هنوز برای بعضی معبد قدیسان است و برای برخی دیگر شیطانکده‌ای مضحک. برای کسانی که در حوالی سال‌های ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۵ به دنیا آمده‌اند اما استیو جابز چیزی بیش از یک تاجر یا کارآفرین بود.

 

۱۶ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
کسی که منتظر کمک‌های مالی دولت باشد کارآفرین نیست
بنیانگذار شرکت داروهای گیاهی بابونه از سختی‌های مسیری که طی کرده می‌گوید

«بیمه؟ چه می‌گویی آقاجان! خیلی از کارگرهای من حتی شناسنامه ندارند چه برسد به بیمه! وقتی می‌گویم ما در یکی از محروم‌ترین مناطق کشور کارگاه‌های خود را راه انداخته‌ایم و برای مردم کار و ممر درآمد درست کرده‌ایم باید باور کنی.

۱۵ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه رضا جمیلی
اگر قصد دارید کسب‌وکار جدیدی را راه‌اندازی کنید اما می‌ترسید، بهتر است به نکات زیر نگاهی بیندازید و با به‌کارگیری آنها بر ترس خود غلبه کنید.  به استقبال تغییر بیایید اکثر ما دوست نداریم تغییر کنیم. اما باید بدانید که تغییر و پیشرفت افق‌های جدیدی را به روی شما باز می‌کند و فرصت‌هایی را در اختیارتان می‌گذارد که با استفاده از آنها می‌توانید به موفقیت دست یابید.   هیچ وقت دیر نیست امروز بهترین روز برای شروع کاری است که همیشه می‌خواستید آن را تمام کنید. اینکه الان چند سال دارید نمی‌تواند مانعی بر سر راه شما برای

اگر قصد دارید کسب‌وکار جدیدی را راه‌اندازی کنید اما می‌ترسید، بهتر است به نکات زیر نگاهی بیندازید و با به‌کارگیری آنها بر ترس خود غلبه کنید.

۰۶ Aban 1395 بدون دیدگاه
دستورات مدرن یک مدیر استارت‌آپ
چگونه سازمان شما می تواند باارتباطات بهتر تقویت شود

انتقال درست اطلاعات می‌تواند احتمال موفقیت استارت‌آپ شما را به طور چشمگیری افزایش دهد. اطلاعات همیشه باید به طور شفاف و فشرده ارائه شوند‌ و شیوه انتقال باید ساده و سریع باشد؛ اگر اطلاعات با این روش منتقل نشود، ممکن است به سردرگمی، واکنش دیرهنگام و بحث‌های غیرضروری منجر شود.

 

۰۴ Aban 1395 بدون دیدگاه روشنک ایرانیار
داستان کشف یک فرمول جادویی
داستان کشف یک فرمول جادویی

نشریه بیزنس‌ویک در تازه‌ترین گزارش خود از برندهای جهان اعلام می‌کند برند کوکاکولا، بزرگ‌ترین تولیدکننده نوشابه‌های غیرالکلی در جهان، چهارمین برند باارزش جهان است، این درحالی است که رتبه‌های پیش از کوکاکولا همه از آن شرکت‌های اینترنتی و تکنولوژی هستند. این دهمین سالی است که کوکا رتبه یک تا ده برندهای باارزش جهان را به خود اختصاص می‌دهد و سرمایه آن رقمی معادل ۱۹۲ میلیارد دلار برآورد می‌شود، رقمی که برای یک نام تجاری خوراکی افسانه‌ای است. حتی کاهش ارزش بقیه برندها در پی کاهش رشد اقتصادی جهان در سال‌های اخیر هم نتوانسته است جایگاه کوکاکولا را چندان جابه‌جا کند. 

۲۶ Mehr 1395 بدون دیدگاه
روایت محمد کاویانی از نخستین شکستش
چیزی از نظام توزیع نمی‌دانستیم...

معجون بدمزه‌ای با ترکیب تلخی شکست و امید به آینده، می‌تواند بعضی وقت‌ها کام هر تیم خلاقی را تلخ کند. هرچقدر هم نخبه باشید ممکن است لحظه درست پذیرش شکست را به موقع تشخیص ندهید. برای محمد کاویانی و هم‌تیمی‌هایش هم خیلی زود، دیر شد...

۲۵ Mehr 1395 بدون دیدگاه رضا جمیلی
برای موفقیت استارت‌آپ‌تان  نهال گوجه بکارید!

همه کسانی که مرا از نزدیک می‌شناسند، می‌دانند که عاشق آب‌گوجه هستم! اینکه من عاشق چه چیزی هستم، اصلا اهمیتی ندارد اما هفته پیش در صفحه کارگاه خواندیم که فاندر Appboy، برای ایجاد ارتباط کارکنان و مشتریان، برای کارکنانش یکصد جفت کتانی خریده بود. می‌خواهم از یک تجربه زیسته بگویم؛ برای موفقیت استارت‌آپ‌تان یک نهال میوه بخرید و پیشنهاد من نهال گوجه است! چرا؟ لطفا تا پایان این نوشته وقتی سخن از نهال می‌گویم، آن را با نهال استارت‌آپ‌تان تصور و مقایسه کنید؛ وقتی نهال را خریدم پنج تا ۶ گوجه سبزرنگ بزرگ و کوچک داشت. به مقصد که رسیدم و توی پله‌ها گلدان را زمین گذاشتم تا کلید را توی قفل در بچرخانم، متوجه شدم با وجود دقت زیاد، یکی از گوجه‌ها کنده شده است. گوجه را دور نینداختم، آن را روی لبه گلدان گذاشتم تا از نور خورشید تغذیه کند اما چون می‌دانستم ریشه در آب ندارد و تماس با آب می‌تواند میوه را فاسد کند، برای همین گوشه گلدان گذاشتم تا با آب تماسی نداشته باشد.

۲۴ Mehr 1395 بدون دیدگاه اکبر هاشمی
غرور بیش از حد و نادیده گرفتن رقبا و واقعیت‌ها، می‌تواند هر استارت‌آپی را نابود کند

وقتی می‌خواهید مطلبی را منتشر ‌کنید که افراد را تحت تأثیر قرار دهد و آن‌ها را جذب کند، بهتر است بدانید که افراد از چه نوع مطالبی خوش‌شان می‌آید؛ برای مثال، اخبار درباره افراد مشهور، فناوری، کسب‌وکار یا اخبار زندگی خصوصی افراد حوزه‌هایی هستند که همیشه برای طیف‌های مختلفی از مردم جذابیت دارد و پیگیر آن هستند. اما بهتر است به‌جای ارائه یک وب‌سایت جامع که تمام انواع خبرها را پوشش می‌دهد، روی یک جنبه و یک مخاطب خاص تمرکز کنید. برای مثال وب‌سایت Valleywag اخبار مربوط به سیلیکون‌ولی را منتشر می‌کند، Jalopnik  اخبار خودرو و Gawker.com اخبار افراد مشهور را ارائه می‌دهد.

 

۰۷ Mehr 1395 بدون دیدگاه
شراکت در کار با دوستان و خانواده، هم می‌تواند موفقیت‌آمیز باشد و هم فاجعه‌بار

اختیار و انتخاب هستید، در انتخاب همکاران خود تقریبا هیچ نقشی ندارید. تنها استثنا حالتی است که صاحب آن شغل خود شما باشید؛ در چنین حالتی است که شما انتخاب می‌کنید چه کسانی، چه تعداد و از چه گروهی (دوستان، خانواده و...) در تجارت شما همراه‌تان شوند. 
 بهتر است بدانید که بسیاری از تجارت‌های بزرگ جهانی نیز از دوستی‌های ساده شکل گرفته‌اند: گیتس و الن در مایکروسافت؛ برین و پیج در گوگل و بن و جری در کارخانه بستنی‌سازی Ben and Jerry. در این میان تجارت‌های خانوادگی هنوز هم پرجمعیت‌ترند: برادران وارنر در Warner Bros که یک کمپانی بزرگ فیلمسازی است، 

۰۴ Mehr 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی

ناامیدم... آن‌قدر در این مدت زیر فشار کار بودم که گاهی احساس می‌کنم صدای شکستن استخوان‌هایم را می‌شنوم! حس می‌کنم حرکات بدنم کند شده و گویی پیری آمده که مرا در آغوش کشد؛ تو هم مثل منی؟! همین حس‌ها را داری؟ تو هم با خودت فکر می‌کنی چرا باید این‌همه سختی را تحمل کنم؟ اصلا قرار نبود همه‌چیز این‌قدر سخت باشد، قرار نبود این‌قدر تنها و بی‌کس باشم و حس کنم تک‌درختی بیش نیستم و فقط خودم هستم و خودم و فریادرسی نیست.

۲۷ Shahrivar 1395 ۱ اکبر هاشمی

استارت‌آپی که کارآفرین ایرانی - کانادایی خلق کرده است ...

۰۵ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه بهاره بديعى
بانکدارهای بزرگ اهمیت بانکداری همراه را درک کرده‌اند اما برای دست‌به‌کار شدن هنوز جرأت کافی ندارند

مایک سیمونلی در مقد مه کتاب «قدرت بانکداری همراه» نوشته سانکار کریشنان، شرح می‌دهد که چرا بانک‌ها با اینکه قدرت بانکداری همراه را درک کرده‌اند اما هنوز با آن همراهی نمی‌کنند و برای بهره‌برداری از قدرت آن دست‌دست می‌کنند.

 

۰۲ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه مینا والی

صفحه‌ها

اشتراک در موفقیت