منابع انسانی

کارآفرینی روستایی با کمک تتکا
رویدادی برای تمرکز استارت‌آپ‌ها بر مناطق روستایی

مرکز توانمندسازی، تسهیل‌گری و کارآفرینی روستایی با محوریت آموزش، پژوهش، پرورش، مشاوره و ترویج در حوزه‌های توانمندسازی، تسهیل‌گری، کارآفرینی، فناوری، تجاری‌سازی، بهبود و ساماندهی کسب‌و‌کارهای روستایی و با هدف ایجاد تولید و اشتغال پایدار با تمرکز بر منابع انسانی حاضر (نوجوانان و جوانان) در روستا و ارتقای سطح مهارت و توانایی آنان تشکیل شده است. 

۱۱ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه علی کاکادزفولی

یکی از تصورات رایج و اشتباه در مورد استارت‌آپ‌های کوچک این است که این شرکت‌ها احتیاجی به بخش منابع‌انسانی ندارند. برخی از ما فکر می‌کنیم شاید واژه مدیریت منابع‌انسانی برای شرکت کوچک‌مان کمی زیاده‌روی و اغراق‌آمیز باشد ولی حتی کوچک‌ترین شرکت‌ها نیز احتیاج به مدیریت منابع‌انسانی‌شان دارند.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
افراد با رزومه عالی را استخدام نکنید!
کسی را انتخاب کنید که سلاح مخفی‌‌اش شورواشتیاق و هدف است

رجینا هارتلی، متخصص منابع انسانی و با‌سابقه استراتژیک و تاکتیکی ‌در زمینه مدیریت منابع انسانی در چندین و چند تجارت است ...

۰۳ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه مریم تجلی
چالش سن بازنشستگی  درمایکروسافت
چرا تعیین زمان دقیق بازنشسته‌شدن افراد شرکت، مسئله مهمی است؟

در شرکت مایکروسافت محصولات به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند  که «توانمند‌سازی هر فرد و سازمانی را در روی این کره خاکی تضمین کند».  تلاش این شرکت برای بهبود سلامت مالی بلندمدت کارکنانش‌، گواهی بر این تعهد است. مایکروسافت با استفاده از استراتژی‌های خلاقانه که با برنامه‌های هنری- گرافیکی تلفیق شده است ...

۱۴ Dei 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی
تغییرات یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد!
بوکینگ دات‌کام چگونه سیستم منابع انسانی خود را به‌روز کرد؟

چگونه شرکت‌های بزرگ تغییرات خود را اجرا می‌کنند؟ به اعتقاد مدیر تکنولوژی سایت Booking.com‌، برندن بنک، سرعت رشد بخش IT بسیار بالاست به همین جهت آینده مشاغل IT محور به شدت دچار دگرگونی است. 

۱۸ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
چه موقع کارمندان حاضرند  با 15درصد حقوق کمتر کار کنند؟
گزارشی ازتجربه جالب یک شرکت موفق برای انگیزه‌دادن به کارمندانش

داستانی در مورد صحبت‌های سرایدار شرکت ناسا با رئیس جمهور سابق آمریکا، کندی نقل شده است که می‌گوید: رئیس جمهور در بازدید خود از شرکت ناسا از این سرایدار پرسیده بود در شرکت ناسا چه وظیفه‌ای بر‌عهده دارد؟ و سرایدار پاسخ می‌دهد: وظیفه من کمک به فرستادن فضانوردان به کره ماه است!

۲۵ Aban 1395 بدون دیدگاه محمدرضا تجلی اردکانی
نبرد  شرکت‌ها برای جذب استعدادها
یکی از مهم‌ترین چالش‌های مدیران در سال‌های پیش‌رو حفظ نیروهای انسانی خود و جذب نیروهای جدید است

موسسه مرسر یک شعار کلیدی دارد: «بخش منابع انسانی هر شرکت بایستی به عنوان  یک واسطه، پلی ارتباطی بین نیازهای کارمندان و کارفرمایان باشند.»

۲۳ Aban 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی
MTN چگونه کارمندانش را راضی نگه می‌دارد؟

موسسه CRF، شاخص سالانه صدور گواهینامه بهترین کارفرمایان در سال ۲۰۱۲، ازلحاظ سرویس‌های مالی، کمپانی MTN، این غول ارتباطات از راه دور را به‌عنوان یکی از بهترین‌ها در آفریقای جنوبی انتخاب کرد. این شرکت در قاره‌های دیگر نیز حضوری فعال دارد.

۲۹ Mehr 1395 بدون دیدگاه

آیا سازمان شما آمادگی پذیرش تغییرات را دارد؟ از تجربیات سازمان‌های جهانی چه نتیجه‌ای می‌توان گرفت؟ بنا به نتیجه نظرسنجی جهانی PWC (2013)‎، منطقه خاورمیانه و افریقا از دیگر مناطق جهان از نظر توانایی برای خلق تغییر پایدار، عقب‌تر است.  

۲۴ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه علی کاکادزفولی

راهکارهای پرداخت و بازپرداخت سفرهای کاری کارمندان

۰۲ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی

استیو کین، متخصص منابع انسانی در شرکت هیلسبورو در کالیفرنیاست. او بیش از ۲۵ سال تجربه کار در تشکیلات اقتصادی و مشاغل مرتبط با استارت‌آپ‌ها را در رزومه کاری خود دارد.

۱۸ Mordad 1395 بدون دیدگاه
چهار شیوه اتوماسیون که باعث می‌شود دوباره درباره جذب نیرو فکر کنید

رشد فناوری روی هر یک از جنبه‌های کسب‌وکار تاثیر می‌گذارد و به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا بسیاری از کارهای خود از قبیل روند جذب نیرو را به صورت خودکار درآورند. با این حال، بسیاری از شرکت‌ها هنوز مقاومت می‌کنند. در یک تحقیق در سال ۲۰۱۶ مشخص شد که تنها ۳۸ درصد از شرکت درباره استفاده از فرآیند منابع انسانی فکر می‌کنند و فقط ۹ درصد کاملا آماده استفاده از اتوماسیون هستند. 

۲۳ تیر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
چرا استارت آپ شما به بخش منابع انسانی نیاز دارد؟

وقتی کسب‌وکار شما رشد می‌کند، تعداد کارمندانتان افزایش می‌یابد و این افراد به آموزش، هدایت و پرداخت حقوق نیاز دارند. بسیاری از شرکت‌های در حال رشد با این مسائل مواجه هستند و درنهایت به این نتیجه می‌رسند که به بخش منابع انسانی نیاز دارند تا این کارها را انجام دهد. اما منابع انسانی چه وظایفی دارد؟

۱۵ تیر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
تمرین‌های مدیریتی منحصربه‌فرد غول جست‌وجوگر اینترنت برای پی بردن به مشکلات کارمندان و مدیریت آن‌ها

گوگل برای تشخیص کارمندانی که تصمیم به ترک شرکت دارند از یک الگوریتم ریاضی بهره می‌گیرد. این کار به مدیران کمک می‌کند تا پیش از اینکه خیلی دیر شود به دنبال افراد جایگزین باشند و یا به فکر راه چاره برای رفع مشکلات این افراد باشند...

۲۴ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه مریم تجلی

حفظ نوابغ چالشی است که باید از همین حالا خودتان را برای آن آماده کنید. در سال ۲۰۱۰، توسعه رهبری یکی از چالش‌ها و نگرانی‌های کلیدی برای بخش منابع انسانی بوده است...

۲۲ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه محمدرضا تجلی اردکانی
سه مانع در راه رشد استارت‌آپ‌های «اپ‌نویس»

ایجاد یک استارت‌آپ برنامه تلفن همراه کار آسانی نیست. شما باید به تولید محصول، طراحی، بازاریابی، همکاری شرکت، امور مالی، منابع انسانی و... بپردازید و در تمام این حوزه‌ها وارد شوید. در اینجا به سه عامل شایع و مهم که ممکن است توسعه برنامه شما را محدود کند، اشاره می‌شود.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
اشتراک در منابع انسانی