مریم تجلی

مریم تجلی
دورهمی شرکتی در اینستاگرام!
تجربه مدیرعامل کمپانی هارت‌فورد برای ایجاد تعهد در میان کارکنانش

یکی از بیشترین شکایت‌هایی که اخیرا از کارفرمایان شنیده‌ام، مربوط به مشکلاتی در باب عدم تعهد کارکنان است، حتی اگر برنامه‌هایی را که کارفرمایان برای کارمندان تدارک دیده‌اند، در راستای خدمات‌رسانی به آنان باشد، باز هم با استقبال خوبی مواجه نمی‌شوند ...

۲۰ Dei 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی
چالش سن بازنشستگی  درمایکروسافت
چرا تعیین زمان دقیق بازنشسته‌شدن افراد شرکت، مسئله مهمی است؟

در شرکت مایکروسافت محصولات به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند  که «توانمند‌سازی هر فرد و سازمانی را در روی این کره خاکی تضمین کند».  تلاش این شرکت برای بهبود سلامت مالی بلندمدت کارکنانش‌، گواهی بر این تعهد است. مایکروسافت با استفاده از استراتژی‌های خلاقانه که با برنامه‌های هنری- گرافیکی تلفیق شده است ...

۱۴ Dei 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی
راهکار سنگاپوری برای افزایش سلامت و بهره‌وری ‌
«فبیولس»‌ پلت‌فرمی برای ایجاد انگیزه در کارکنان شرکت‌های بزرگ است

قاره آسیا اخیرا شاهد افزایش تاسیس شرکت‌های فناوری اطلاعات بوده است. این رویداد تازه، راه را برای کارفرمایان جهت مدیریت طرح‌هایی با مزایایی بیشتر جهت رفاه حال  کارمندان هموار کرده است. این در حالی است که در استرالیا  برنامه‌های رفاهی کارمندان به دلیل سیاست‌های بازنشستگی و خدمات درمانی مطلوب، بسیار محدود است.

۰۹ Dei 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی
تعداد مزایای شغلی به 350 رسیده است!
بر اساس گزارشی از بیستمین گردهمایی سالانه انجمن جهانی مدیریت منابع انسانی، جذب و حفظ کارمندان به‌دردبخور مزیت‌های عجیب و غریب شغلی به وجود آورده است

بر‌اساس یک گزارش تازه منتشرشده، حدود ۳۵۰ امتیاز شغلی وجود دارد که شرکت‌ها برای جلب‌نظر متقاضیان کار ‌از آنها استفاده می‌کنند. حال تصمیم‌گیری با شماست که کدام یک واقعاً ارزشمند‌تر هستند؟

۲۵ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه مریم تجلی
AT&T اینطور به کارمندانش انگیزه می‌دهد
کمپانی ای‌تی‌اند‌تی برای ایجاد انگیزه در کارمندان از پنج روش استفاده می‌کند. این گزارش به توضیحی مختصر از این روش‌ها می‌پردازد

برنامه «یک گام به جلو» یک دعوتنامه برای کارمندان است و از آنان می‌خواهد تا به فعالیت‌های روزانه خود بیندیشند و یک تغییر که اثرات مثبتی برای خودشان، جامعه و یا شرکت دارد را ایجاد کنند. این برنامه کارمندان را تشویق می‌کند تا به مرور کارهای ساده اما صحیح را به چرخه زندگی‌شان اضافه کنند. 

۱۶ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه مریم تجلی
از مدیران کارمند‌پران بترسید!
در مدیریت نوین اجرایی فرم‌های ارزیابی جای خود را به جلسات ارزیابی داده‌اند

پس از چندین سال بحث و جدل بر سر مدیریت اجرایی و وظایف اصلی این شاخه از مدیریت در یک سازمان، اغلب شرکت‌ها دست به بازنگری مجدد برای حل این بحران زده‌اند. 

۱۱ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه مریم تجلی
مزایای پس‌از‌مرگ برای کارمندان گوگل!
توسعه امکانات رفاهی و رفع دغدغه‌های آینده منابع انسانی یک فرآیند توقف‌ناپذیر در جهان است

کمپانی گوگل پس از فراهم‌آوردن اغلب امکانات موجود در شرکت‌های دنیا برای کارمندانش، به سراغ امکاناتی تازه برای دوران پس از مرگ کارمندان رفته است. گزارش زیر از مگان کسرلی، کارمند و خبرنگار مجله فوربس، در این رابطه است. 

۰۵ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه مریم تجلی
نبرد  شرکت‌ها برای جذب استعدادها
یکی از مهم‌ترین چالش‌های مدیران در سال‌های پیش‌رو حفظ نیروهای انسانی خود و جذب نیروهای جدید است

موسسه مرسر یک شعار کلیدی دارد: «بخش منابع انسانی هر شرکت بایستی به عنوان  یک واسطه، پلی ارتباطی بین نیازهای کارمندان و کارفرمایان باشند.»

۲۳ Aban 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی
یک‌درصد کار برای بشردوستی!
کارمندان سیلزفورس از زمان کافی برای کار، سرگرمی و فعالیت‌های داوطلبانه برخوردار هستند

پریلا پماسانی، در آن سوی میز کارش در شرکت سیلزفورس (Salesforce)‌، از یک تردمیل استفاده می‌کند. این نمونه‌ای از یک کارمند ساده این شرکت است که از مواهب خاص این کمپانی برخوردار است. کمپانی سیلزفورس ‌در سال ۲۰۱۶ در مجله قانون اساسی آتلانتا به عنوان بهترین محل کار این ایالت  برگزیده شده است.

 

۱۹ Aban 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی
مردان تویوتا فقط "چشم" می‌گویند...
نگاهی کلی به شیوه مدیریت و فرهنگ غالب کمپانی تویوتا که منتقدان می‌گویند فردیت کارگران را از آن‌ها می‌گیرد

کارگران ملزم به رعایت قوانین خشک و سختی هستند که یادآور قوانین دوران سربازی است. قوانینی که به آنها کار در یک گروه را به‌خوبی آموزش می‌دهد اما در عوض، پاداش آنان امنیت شغلی، پیشرفت و ترقی به صورت منظم و پرداخت حق بیمه است.

۱۰ Aban 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی
دوست داریدهمسر آینده‌تان در کدام شرکت کار کند؟!
یک نظرسنجی جالب که موقعیت و اعتبار شرکت‌های معتبر در ژاپن را به رخ ‌می‌کشد

در یک نظر‌سنجی اینترنتی از مردان و زنان ژاپنی که رده سنی آنها بین ۲۰ تا ۳۹ سال بود، پرسیده‌ شد که در صورت تصمیم به ازدواج، کارمندان کدام‌یک از شرکت‌ها، از پتانسیل بیشتری برای انتخاب‌شدن برخوردارند؟ در این نظر‌سنجی «نینتندو» مقام نخست را به خود اختصاص داد.

۰۳ Aban 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی
چه کسانی زودتر استخدام خواهندشد؟
نتایج تحقیقات ادوبی نشان می‌دهد شاخص‌های استخدام نیرو در حال تغییر است

خلاقیت و هنر حل مسئله در بازار جهان به راه‌حلی برای دستیابی به موفقیت تبدیل‌شده است. در کمپانی ادوبی این راه‌حل نوین از اهمیتی بیش‌ازپیش برخوردار شده است. بیل دیبندتو، روزنامه‌نگار و نویسنده در عرصه فنّاوری گزارشی را از این موضوع تهیه کرده است.

 

۲۸ Mehr 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی
مکالمه 10 ساعته با مشتری!
فرهنگ سازمانی زاپوس حدومرزی برای احترام به مشتری قائل نیست

درحالی‌که در لاس‌وگاس برای برگزاری دوره‌های آموزشی مدیریتی برای کارمندانمان مشغول به برنامه‌ریزی بودم، تصمیم گرفتم از فرهنگ سازمانی اصیل و قدرتمندشرکت زاپوس نیز برایشان بگویم.

۲۰ Mehr 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی
اسلک

از هر طریق هم که محاسبه کنیم،Slack  از جمله استارت‌آپ‌هایی است که با سرعت چشمگیری در دره سیلیکون پیشرفت کرده است. 

۱۲ Mehr 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی
چطور تیم کاری مستعد را کنار هم نگه داریم؟
یک خطای فاحش این است که بخواهید همه کارکنان تان را شبیه هم کنید!

از مهم‌ترین موارد در موفقیت هر کسب‌وکاری، استعداد کارکنان آن تجارت و کسب‌وکار است. بدون یک تیم بااستعداد حتی با کار کردن سخت و طولانی هرگز به آنچه می‌خواهید، نمی‌رسید. اما چگونه می‌توان افراد بااستعداد را در کنار یکدیگر نگه داشت؟  خودخواهی، جاه‌طلبی و بلندپروازی، نگرانی‌های مالی و درخواست‌های زیاده‌خواهانه، همگی از مواردی است که ممکن است به تیم بااستعداد شما لطمات جدی بزند. و اما راهکارهایی برای حفظ کارکنان بااستعداد.

۱۱ Mehr 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی
شراکت در کار با دوستان و خانواده، هم می‌تواند موفقیت‌آمیز باشد و هم فاجعه‌بار

اختیار و انتخاب هستید، در انتخاب همکاران خود تقریبا هیچ نقشی ندارید. تنها استثنا حالتی است که صاحب آن شغل خود شما باشید؛ در چنین حالتی است که شما انتخاب می‌کنید چه کسانی، چه تعداد و از چه گروهی (دوستان، خانواده و...) در تجارت شما همراه‌تان شوند. 
 بهتر است بدانید که بسیاری از تجارت‌های بزرگ جهانی نیز از دوستی‌های ساده شکل گرفته‌اند: گیتس و الن در مایکروسافت؛ برین و پیج در گوگل و بن و جری در کارخانه بستنی‌سازی Ben and Jerry. در این میان تجارت‌های خانوادگی هنوز هم پرجمعیت‌ترند: برادران وارنر در Warner Bros که یک کمپانی بزرگ فیلمسازی است، 

۰۴ Mehr 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی

کمپانی نتفلیکس مزایای مرخصی زایمان را برای کارمندان ساعتی و دپارتمان خدمات مشتری خود هم اضافه کرده است. این مزایا که تا پیش از این شامل مرخصی‌های همراه با حقوق برای کارمندان ثابت این شرکت می‌شد، با این طرح، کارمندان و کارگران ساعتی را نیز دربر‌می‌گیرد.

 

۲۹ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی

پاداش‌ها تأثیر متفاوتی بر انگیزش کارکنان و عملکرد آنان در مراحل مختلف کار دارد. پاداش‌ها همچنین می‌تواند به ایجاد انگیزه در کارکنان کمک کند.

 

۲۸ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی
چرا استارباکس شهریه تحصیلات دانشگاهی کارمندانش را می‌پردازد؟

در شماره قبل، کمپانی‌های بزرگی را معرفی کردیم که هریک مزایای ویژه‌ای را برای کارمندان خود مهیا کرده بودند. دانستیم که کارفرمایان در این برهه از تاریخ که زمان حال نام دارد، از هیچ‌گونه تلاشی برای رضایت کارمندان و جذب افراد نخبه کوتاهی نمی‌کنند. در این شماره به معرفی شرکت‌هایی از این قبیل و بیان شرایط رفاهی که آنان برای رضایت افراد خود به‌کار گرفته‌اند، می‌پردازیم. می‌دانیم که برخی از این امکانات در ایران امکان‌‍‌پذیر نیست اما مدیران استارت‌آپ‌ها باید به فلسفه این نوع خدمات بیندیشند.

 

۲۷ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی

گاهی مدیریت کردن یک تیم از راه رفتن بر روی طناب دشوارتر می‌شود. خصوصا زمانی که از مدیر انتظار می‌رود که جایگاه افراد را نیز خود تعیین کند. بدون شک تشکیل یک تیم کاری خوب تلاش زیادی را می‌طلبد، اما مدیریت کردن این تیم به‌طور کل، داستان متفاوتی دارد. شما دیگر نمی‌توانید تنها نگران خود و عملکرد شخصی خود باشید؛ حال مسئولیت عملکرد و راندمان سایر افراد گروه نیز با شماست.

 

۲۵ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی

صفحه‌ها

اشتراک در مریم تجلی