لى لى اسلامى

لى لى اسلامى

پشت‌ مانیتورنشین‌ها با این راه‌ها از ابتلا به سندرم خشکی چشم جلوگیری کنند.  اتاق کارتان را مرطوب کنید تا چشم‌هایتان آسیب نبینند. می‌توانید با کمک یک دستگاه بخور گرم، همیشه اتاق را مرطوب نگه‌ دارید. دمای هوای اتاق را در وضعیت تعادل نگه دارید و زیر باد مستقیم کولر کار نکنید...

 

۰۸ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه لى لى اسلامى
تیم شنبه و حرفهای ناگفته

دو ماهی که از همکاری من با تیم شنبه می‌گذرد، تمام لحظاتش سرشار بوده از یادگیری، همراهی و تلاش. شنبه‌ای که توسط یک تیم منسجم و خوش‌فکر اداره می‌شود، این انسجام را می‌شود با ورق‌زدن هفته‌نامه شنبه به خوبی احساس کرد؛ انسجامی که در همراهی با استارت‌آپ‌های ایرانی خودنمایی می‌کند ...

سبک زندگی استارتاپی: محیط کارتان سمی است؟
آفت‌ها و آلودگی‌های حرفه‌ای را بشناسید و از اطراف خود پاک کنید

اگر اغلب ویژگی‌هایی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم را در محیط کاری خود می‌بینید، معنایش این است که در شرایطی مسموم کار می‌کنید...

۲۷ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه لى لى اسلامى
سبک زندگی استارتاپی: هر مسئولیتی را قبول نکنید!
نه گفتن بدون هزینه به خواسته‌های دیگران چه ترفندها و راهکارهایی دارد

نمی‌خواهید ضامن همکاری که قرار است وام بگیرد، شوید؟ امشب حوصله مهمانی‌رفتن ندارید اما دوست‌تان دلش گرفته و نتوانسته‌اید به خواسته‌اش نه بگویید؟ رئیستان از شما می‌خواهد که این جمعه را هم کار کنید با وجود همه کارهای عقب‌مانده‌ای که در خانه دارید به او بله می‌گویید؟

۱۵ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه لى لى اسلامى
راه‌ و رسم ایستادن در برابر رئیس وهمکار زورگو!
چه کنیم تا روابط ناسالم و آزاردهنده در محیط کار، جان ما را به لبمان نرساند؟

وقت‌ نارضایتی از شرایط، باید حرف‌های دلتان را با مدیر یا همکارتان در میان بگذارید، اما مراقب باشید که برای امتیاز گرفتن به سلاح احساسات متوصل نشوید. اشک ریختن، فریاد زدن، ابراز بیماری‌هایی که به دلیل فشار روانی گرفتارشان شده‌اید و ... نمی‌تواند راه خوبی برای پایان دادن به زورگویی او  باشد ...

۰۸ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه لى لى اسلامى
سبک زندگی استارتاپی: چرا پشت میز‌نشین‌ها باید آزمایش خون بدهند؟
همیشه حواستان به میزان ویتامین دی بدنتان باشد

محققان می‌گویند کارمندان پشت میز‌نشین، به اندازه کسانی که ژن ابتلا به دیابت را دارند، در معرض دچار‌شدن به این بیماری قرار دارند. از نظر آنها کم‌تحرکی افراد را در برابر این بیماری آسیب‌پذیر می‌کند و وقتی سطح ویتامین D بدنتان پایین باشد، مشکلتان دوچندان می‌شود ...

۰۳ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه لى لى اسلامى
موفقیت یا شکست ارثی است؟
درباره اینکه ژن‌ها در سرنوشت شما چندان هم بی‌تاثیر نیستند!

بعضی از متخصصان می‌گویند، اعتماد‌به‌نفس بالا بیشتر از بهره‌هوشی در موفقیت آدم‌ها تاثیرگذار است و از زمان کودکی تا پایان زندگی فرد، می‌تواند بر او و شرایط زندگی‌اش تاثیر بگذارد. حالا اگر این ویژگی، مثل بهره‌هوشی وابستگی زیادی به ژن‌ها داشته باشد، چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا موفقیت و شکست ما در زندگی، وابسته به ژن‌هایمان است؟

۲۳ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه لى لى اسلامى
سبک زندگی استارتاپی : ده فرمان پشت‌ میز‌نشینی
وقتی کارتان با میز و رایانه گره خورده، این توصیه‌ها را به‌کار ببندید

کار کردن پشت میز و دست به موس و کیبورد‌بودن، این روزها می‌تواند جیب شما را از پول پر کند‌ اما در عین حال با آسیب‌زدن به بدنتان و نیازمند درمان‌های گران‌قیمت‌کردنتان، می‌تواند پول وارد‌شده به جیب‌های شما را هم خالی کند ...

۲۷ Dei 1395 بدون دیدگاه لى لى اسلامى
سبک زندگی استارتاپی : هیس! به خودت دروغ نگو!
بازندگی‌تان واقع‌بینانه برخورد کنید

چرا تصور می‌کنید انتقاد‌کردن از یک دوست، به پایانی برای آن رابطه تبدیل می‌شود. دست از این افکار بردارید و این بار که از کسی رنجیدید، کمی به خودتان برای آرام شدن فرصت دهید و بعد پای میز گفت‌و‌گو بنشینید ...

۲۰ Dei 1395 بدون دیدگاه لى لى اسلامى
سبک زندگی استارتاپی : می‌ترسید بدون تلفن همراهتان بمیرید؟
اضطراب جدیدی که احتمالا شما هم دارید!

درست است که به لطف شبکه‌های اجتماعی مجازی، عزیزانتان همیشه در دسترستان قرار دارند، اما محققان می‌گویند همین تماس‌هاي مداوم‌، می‌تواند باعث بالا رفتن استرس شما شود. فعالیت زیاد در این شبکه‌ها، از یک طرف زمینه را برای ابتلا به نوعی استرس به نام «اضطراب تلفنی» دچار می‌کند. 

۱۲ Dei 1395 بدون دیدگاه لى لى اسلامى
سبک زندگی استارتاپی : رویتان نمی‌شود اسم این درد را بگویید؟
به خاطر روده‌هایتان سراغ روانپزشک بروید

خجالت می‌کشید که بگویید هرچه در توالت می‌نشینید، موفق به سبک‌کردن روده‌هایتان نمی‌شوید؟ نگران نباشید. خیلی از افرادی که همین حالا این مطلب را می‌خوانند، به مشکل شما دچار هستند. سندرم روده تحریک‌پذیر‌ (IBS) نوعی از یبوست است که با اضطراب تشدید می‌شود.

۲۴ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه لى لى اسلامى
سبک زندگی استارتاپی : حواستان به چربی‌های انباشته باشد
مراقب باشید شکمتان به میزکار گیرنکند

درک می‌کنیم که رویای داشتن شغلی پر‌تحرک، این روز‌ها برایتان دور از دسترس است. اما چه باید بکنید؟ می‌خواهید دست روی دست بگذارید و هر روز شاهد برآمده‌تر‌شدن شکمتان باشید؟ ما پیشنهاد دیگری داریم. 

۱۴ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه لى لى اسلامى
سبک زندگی استارتاپی : مثبت‌اندیش باشید
بستگی به خودتان دارد! می‌خواهید برای افسردگی درها را باز کنید؟

فکر می‌کنید از آن روزها عبور کرده‌اید؟ روزهایی که دنیا هر روز سیاه‌تر می‌شد و شما هر‌روز ناامیدتر؟ امروز حالتان چطور است؟ به آینده امیدوارید؟ یا اینکه لااقل نه احساساتی به‌شدت منفی را تجربه می‌کنید و نه اینکه بیش از حد سرخوشید؟

۱۰ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه لى لى اسلامى
سبک زندگی استارتاپی : وقتش رسیده استعفا کنید!
نشانه‌هایی که نشان می‌دهد کار شما سوهان روحتان شده است

ادامه دادن راهی که به هر دلیل آزار‌دهنده است، کار ساده‌ای نیست. اما گاهی رفتن هم آسان نیست. اگر مدت‌هاست که هر روز صبح قبل از رفتن به محل کارتان و هر عصر بعد از بیرون آمدن از آن، این سوال را از خود می‌پرسید، تا پایان این مطلب با ما همراه شوید. 

۰۱ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه لى لى اسلامى
این نکته‌ها به شما می‌گوید که تا چه اندازه نیازمند درمان تخصصی هستید

تا به حال برایتان پیش آمده که در یکی از روزهایی که به هر دلیلی احساس ناراحتی و اندوه می‌کنید، کسی از شما سوال «امروز افسرده‌ای؟» را بپرسد؟ اگر جوابتان به پرسش ما بله باشد، تعجب نمی‌کنیم.

۲۴ Aban 1395 بدون دیدگاه لى لى اسلامى
سبک زندگی استارتاپی : چرا قرار جلسه‌هام یادم میره؟
به جای متهم‌کردن آلزایمری که وجود ندارد، با این راه‌ها حافظه‌تان را تقویت کنید

بیهوده نشانه‌های ابتلا به آلزایمر را جست‌و‌جو نکنید. درست است که در مواردی این بیماری مهلک از ۴۰سالگی هم سراغ قربانیانش می‌رود، اما شمار کسانی که در اواخر جوانی و اوایل میانسالی به این اختلال دچار می‌شوند، چندان زیاد نیست.

۱۷ Aban 1395 بدون دیدگاه لى لى اسلامى
سبک زندگی استارتاپی: ریسمان سیاه‌و‌سفید هم شما را مضطرب می‌کند؟
اضطراب منتشره همان دل‌آشوبی است که زندگی‌تان را به‌هم ریخته است

پشت خط تلفن منتظر ماندن آزارتان می‌دهد و فکرتان را به هزار و یک جا می‌برد. می‌ترسید درست در لحظه‌ای که می‌خندید، درست همان لحظه که انتظارش را ندارید، همه چیز از دست برود، همه چیز ویران شود. اضطراب، جزئی جداناشدنی از زندگی همه ماست. چیزی که اگر نبود، زندگی در سکون آزاردهنده‌ای می‌گذشت و هیچ‌چیز ما را به حرکت وا نمی‌داشت.

۰۹ Aban 1395 بدون دیدگاه لى لى اسلامى
ورزش‌های پشت‌میزی
سبک زندگی استارت آپی: روی صندلی به سلامت‌تان خدمت کنید

هدف از ورزش‌های پشت‌میزی، تبدیل شما به یک ورزشکار حرفه‌ای نیست. ما با درمیان گذاشتن این توصیه‌ها، فقط می‌خواهیم به کاهش آسیب‌های احتمالی که با درست ننشستن، در ساعات کار به بدن‌تان می‌رسانید، کمک کنیم. پس هر ساعت یک‌بار، صندلی کارتان را کمی از میزتان عقب‌تر بکشید و هر بار یکی از این تمرین‌ها را انجام دهید.

۰۶ Aban 1395 بدون دیدگاه لى لى اسلامى
سندرم بینایی کامپیوتر در کمین کاربران
نترسید! اگر این نکات را رعایت کنید کور نمی شوید

امروزه افراد زيادي چه براي درآمدزايي و چه وقت‌گذراني و ايجاد سرگرمي بخشي از وقت‌شان را در طول روز صرف كار با دستگاه‌هاي ديجيتالي مي‌كنند.

۱۸ Mehr 1395 بدون دیدگاه لى لى اسلامى
نشانه‌هایی که به شما می‌گوید کمبود پروتئین دارید

همین امروز یک قلم و کاغذ بردارید و تمام مواد غذایی که از ابتدای روز تا زمان خوابیدن میل می‌کنید را فهرست کنید. عجیب نیست اگر اغلب خوراکی‌هایی که هر روز می‌خورید، کربوهیدراتی باشد و شاید وقتش رسیده که بدانید مصرف روزانه همین خوراکی‌ها است که عوارض ناخوشایند متعددی را در بدن‌تان ایجاد کرده است. کمبود پروتئین در بدن، عواقب متعددی را با خودش به‌همراه می‌آورد و در این مطلب، ما شما را با برخی از آن‌ها آشنا می‌کنیم.

 

۰۶ Mehr 1395 بدون دیدگاه لى لى اسلامى

صفحه‌ها

اشتراک در لى لى اسلامى